Vodni rakety

Debata o projektech, které umožňují běžným lidem nahlédnout pod pokličku kosmoanutiky a vyzkoušet si něco na vlastní kůži
Odpovědět
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 584
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Edemski »

Taky mi to přišlo jako zatím nejpovedenější let :-) :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Matyn »

Díky. :)
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Matyn »

Na mojem webu jsem publikoval další, trochu kratší článek. Jinak mám na titulce anketu, tak hlasujte, budu rád za vaše názory. :)
http://vodnirakety.webnode.cz/news/zakl ... prekonat-/
MARS-1 jsem vrátil do provozuschopného stavu, má větší stabilizátory a upravil jsem kamerku na raketě tak, aby mohla snímat víc zem jak raketu:

Před

Po
Takže už čekám jen na vhodné počasí. O dalším průběhu budu informovat.
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Matyn »

Asi poslední start v tomto roce mé kyslíko-vodíkové rakety.

Problém byl ve slabých stabilizátorech. Už je vylepšuju. :)
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Amper »

Podival bych se po coroplastu. Je to lehke a pevne akorat se trochu blbe schani. Idealne nekde ve firmach co delaj obalove materialy.
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Vodni rakety

Příspěvek od indian22 »

Trošku oživíme starší vlákno. Tomuhle říkám naprostý vrchol v oboru vodní rakety. Pokochejte se.

Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1374
Reputace: 765
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Saturn1234 »

A co tohle?

(Zase mi to nějak nešlo vložit)
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Dugi »

Video šlo vložit úplně normálně. Přečti si ten návod ještě jednou. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Tomasraketak
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 6
Reputace: 1
Registrován: 3.4.2019 12:32
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Tomasraketak »

Po přečtení příspěvků z tohoto tématu jsem se rozhodl že obnovím po dvou letech svůj koníček. Právě zhruba před třemi lety jsem dostal rampu na vodní raketu a i vodní raketu. Používala gardena trysku. A jelikož tato rampa jeuž rozbitá tak jsem si s dědou jednu vyrobil. funguje vpodstatě tak že na podstavci je korek ve kterém je ventilek a aby raketa neodlétla před časně tak ji zadržuje taková pojistka která když se vytrhne tak raketa odstartuje. A když nás poté přestalo bavit odpalovat rakety bez padáku tak jsme se podle jednoho návodu na youtube pustily do stavby třípetkové rakety s padákem. Poté co jsme na stavbě strávily asi 10 hodin přišel okamžik pravdy. Vyjely jsme na louku, do rakety nalili vodu a natlakovali na 3,5baru. Vtrhl jsem pojistku a... raketa se vznesla a zhruba v deseti metrech byl už tah moc malý a raketa se zřítila k zemi :( . Příčina zřejmě byla že raketa byla moc těžká a že voda musela přetékat z prostřední do dolní petky asi pouze 5,5mm otvorem. Poté jsem se tak naštval že jsem raketu měsíc nechal v garáži. Ale potom přišel ten virík a protože jsem student tak jsem se začal nudit.Takže jsem začal pracovat na raketě.Jako první jsem odendal spodní láhev a přidělal křidélka. Poté přišel na řadu nový padákový systém a padák. A asi po dvou dnech se mohlo jít startovat. Jako minule jsem nalil do třetiny nádrží vodu, posadil jsem raketu na rampu a přivázal padák. Pak začlo tlakování. Bohužel při třech barech začala unikat voda a tak jsem raketu natlakoval pouze na 3,5. Poté jsem zatáhl za pojisku a... raketa vyletěla zhruba do 50metrů a snesla se na padáku :tlesk: Zde je odkaz na video startu: https://www.youtube.com/watch?v=FkxJ14_H_Eg&t=14s . Určitě vás o dalších pokrocích budu informovat. mám v plánu předělat na raketu kamerku z drona. Snad se mi to podaří. Do té doby přej úspěšné odpaly raket :-D .
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vodni rakety

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě zpět a držím palce!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Udělej si sám“