Ripple Aerospace

Sem patří debata o všech projektech, které přináší soukromý sektor.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Ripple Aerospace

Příspěvek od Evžen111 »



http://ripple-aerospace.no/

Dobré ráno všem!
Trošku jsem si dnes probrouzdal světovou síť a našel jsem tento projekt, nečekaně z Norska. Proto jsem si dovolil založit nové téma. Vypadá to samozřejmě velice pěkně, zvláště přiložené video. Docela dobře mají - zatím teoreticky - vyřešené starty. Tož uvidíme, jestli z tohoto mraku zaprší či to bude jen taková bouře ve sklenici vody.
E

p.s.
aj aj, sekl jsem se, omlouvám se moderátorům. místo toho abych tohle vlákno založil v kapitole "Soukromé společnosti" dal jsem to do ostatních, tedy národních programů. Prosím tedy laskavě pány moderátory o přesunutí tohoto vlákna do správné kapitoly a omlouvám se, že přidělávám práci. :facepalm:
E
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Ripple Aerospace

Příspěvek od Amper »

nosnost 2-70 tun vypada proste divne. Navic ochrana vseho pred slanou vodou nebude sranda (hlavne nakladu) takze si myslim ze sance ze toto poleti neni moc vysoka
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Ripple Aerospace

Příspěvek od kopapaka »

Tak ty nosnosti jsou pro všechny plánované nosiče :)
Jednička má mít:
3.35MT LEO- SSE- 258KM orbit. Standalone. Non reusable.
2MT LEO- First Stage Reusable (Delta-V performance allowing for re entry of second stage). Amount of mass allows for customer customization to reach different celestial targets as necessary for satellite deployment.
640kg GTO. SSE. Non-reusable. Potential first stage reusability through testing.
Pokud jsem se díval tak motory budou od http://rocketstar.nyc/, jen teda nevím jestli už mají i víc než jen ty malé....
Uživatelský avatar
sierra
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 82
Reputace: 1
Registrován: 26.2.2013 21:09
Re: Ripple Aerospace

Příspěvek od sierra »

Ač bejvám optimista a mam rád neotřelé možnosti, tohle se mi prostě nezdá a moc nevěřím že toto poletí a bude ekonomicky udržitelné
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 513
Reputace: 494
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Ripple Aerospace

Příspěvek od Malky »

Také se mi to moc nezdá. Vybavuji si jak Elon Musk říkal něco o tom, že když zakládáte společnost, měli byste se snažit omezit zázraků nutných k dosažení úspěchu...

Každopádně jsem hrozně rád že se na tuhle vlnu New Space začíná chytat i Evropa, a snad když ne tihle borci, tak nějací jiní uspějou - ať všechno neslíznou jen amíci :)
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
Uživatelský avatar
DrHorak
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 749
Reputace: 13
Bydliště: Praha
Registrován: 9.11.2017 18:28
Re: Ripple Aerospace

Příspěvek od DrHorak »

29.3.2018 provedli lidé z Ripple Aerospace u floridského pobřeží úspěšný "balast flip test" - tj. vztyčení makety rakety v moři naplněním balastních nádrží.
Kratičké video na YouTube spíše připomíná nějaký studentský pokus (omlouvám se za znevažování 2 leté práce na vyřešení tohoto postupu). :o
"Skafandry se vezměte sebou. Možná je budete potřebovat." - Kapitán Nemo v románu J.M.Trosky - Zápas s nebem

Odpovědět

Zpět na „Soukromý sektor“