Setkání přes Skype

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od Dugi »

To by mohla být hymna našeho setkání. Jen škoda, že nám chyběla nějaká ženská, o které se tam zpívá ... i když na druhou stranu ty Greenovy blond kadeře :lol: . Ne, nic ve zlým ;)
Ještě jednou díky všem, kteří se tohoto testovacího pokecu zúčastnili a 7.6. se budu těšit na první oficiální virtuální setkání. Dneska jsme si ukázali, že to jde a i přes drobné technické problémy na začátku se podařilo vše zvládnout. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od baranka »

Jj, parádní pokec. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od Greene »

Jaký kadeře? :-D Nemůžu za to že už žehlička dosluhuje :-D JInak super pokec konečně vím o tom že se aspoň jednou spustila záchranná věžička v akci.
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od baranka »

O té záchrané věžíčce, bylo to při letu Sojuz 18-1.http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modl ... /index.htm
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od Dugi »

Díky za odkaz. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od tomas »

V tom případě došlo ke dvěma použitím záchranné věžičky:
http://mek.kosmo.cz/pil_lety/rusko/soju ... /index.htm
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od baranka »

Také jsem to četl ale pak jsem našel v knize pana Pacnera "kosmonauti 20 století" o této aktivaci záchraného systému při letu Sojuzu 18-1... A jak koukám, je vní i věta, že na kosmodromu to použili v září 1983.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od Dugi »

Při dnešní mailové debatě Ing. Tomášem Přibylem padla zmínka také o našich "telekonferencích" po Skypu. Pan Přibyl přišel s myšlenkou, zda by nebylo od věci, kdyby se podobné telekonference nekonaly pouze pravidelně každý první čtvrtek v měsíci, ale také mimořádně - u příležitosti aktuálních událostí v kosmonautice. Jistě, nejednalo by se o každý start rakety, nebo kosmický výstup, ale o události, které svým významem překračují hranice "běžných událostí v kosmonautice". Za všechny můžeme jmenovat - první let rakety Antares, cesta Cygnusu k ISS, přistání Curiosity na Marsu atd.
A hned v pátek by se mohla uskutečnit první telekonference v rámci připojení lodi Dragon k ISS. Doufejme, že misi nebude stát nic v cestě a my budeme mít možnost "společně sdílet emoce" - jak napsal sám autor myšlenky.
Pokud tedy máte zájem si popovídat o příletu Dragona k ISS, buďte v pátek 25.5. +/- okolo 13:45 online na Skypu a napište mi, že se chcete zúčastnit telekonference a já vás tam přidám. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Dragon na Skypu

Příspěvek od Dugi »

Vzhledem k drobným korekcím termínů upřesňuji i začátek zítřejší "mimořádné telekonference", na které budeme sledovat zachycení a připojení lodi Dragon k ISS.

Kdy začínáme: 25.5. +/- ve 13:30 SELČ (kdokoliv se může přidat i později!)
Kdy končíme: Těžko soudit, asi se rozhodneme podle nálady. Předpokládám, že bychom mohli končit +/- okolo 15:00. Ale není to pevně daný termín, bude záležet na aktuální náladě a přáních většiny. každý účastník se může připojit jna libovolně dlouhou dobu, jak mu to bude vyhovovat. Budeme rádi, když s námi strávíte celou konferenci, ale pokud z časových důvodů vyčleníte třeba jen 10 minut, budeme rádi.
Co je potřeba udělat: Mít nainstalovaný program Skype a k počítači připojené reproduktory a mikrofon. Přidat si mne do kontaktů (nick kosmonautika_cze). Já se už postarám o přidání dalšího účastníka do telekonference.

Pojďte společně sdílet emoce z tohoto historického okamžiku.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání přes Skype

Příspěvek od tomas »

U mě pořád stále trvá problém, bohužel jsem zjistil, že sluchátka jsou v pořádku a dělají to windowsy nebo mikrofonní vstup. Zatím jsem to nerozchodil. Zkusím se zas připojit přes mobil.

Odpovědět

Zpět na „Setkání“