Perseverance (Mars rover 2020)

Novinky o sondách a družicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od Dugi »

Ty informace jsem bral z článku na webu NASA, video jsem tam dal jen jako doplnění.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10832
Reputace: 10279
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od Pospíšil »

Myslím, že nebude na škodu přidat sem aktuální snímek CAD modelu roveru 2020.
Při bližším pohledu je vidět u pravého předního kola složený dron s malým kulatým solárním panelem nad rotorem. Ve videu ze včerejška se ovšem tvrdí, ža na tomto roveru ještě dron nebude. Tak uvidíme, zda se ho do konečné sestavy vybavení podaří prosadit, či nikoli.




full-res: http://photojournal.jpl.nasa.gov/jpeg/PIA20759.jpg
Naposledy upravil(a) Pospíšil dne 17.7.2016 6:46, celkem upraveno 1 x.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od MaG »

Nešlo by ten obrázek modelu odkázat a vložit sem zmenšený? Chrome mi při tom padá při pokusu o zobrazení stránky a navíc to není myslím úplně košér vůči těm, co nemají 120 Mbit linku jako já ale sedí třeba na mobilu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od Dugi »

Obrázek má 3,3 MB, což není málo, ale není to nic hrozného, já ho v Chromu normálně otevřu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6264
Reputace: 1534
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od ptpc »

Neviem ako v Chrome ale ja ho v pohode otvorím v Opere...
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od MaG »

Ty příspěvky kdyžtak pročistěte, ale podle mě je to prostě vopruz mít tu zbytečně rovnou vložený obrázek o skoro 10 000 pixelech..
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10832
Reputace: 10279
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od Pospíšil »

MaG píše:Ty příspěvky kdyžtak pročistěte, ale podle mě je to prostě vopruz mít tu zbytečně rovnou vložený obrázek o skoro 10 000 pixelech..
Doma disponuji 20 MB sdílenou linkou a nemám problém s načítáním této stránky v PC, tabletu, ani mobilu.
Abych ti ale vyhověl, vložil jsem menší náhledový obrázek a k němu odkaz na full-res snímek, i když to moderátor ani pravidla tohoto fóra nevyžadují.

Doufám, že budeš postupovat naprosto stejně ohleduplně i v případě svých příspěvků, zejména v astronomických vláknech, kam běžně s lamidem a dalšími vkládáte obrázky a animované gify o velikosti nad 5 MB a to hned několik najednou ... a to je teprve ten pravý "vopruz". ;)
Díky
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od MaG »

Myslel jsem prohlížení z mobilu na datech operátora.

V jiných vláknech mi to nedocvaklo, protože obrázky jsou datově objemné, ale ne px velké a mě ta chyba vyskakuje u obrázků kolem 10 000px, třeba i na flickru. Přitom v Mozille se to neděje.

Evidentně tě to naštvalo, tak snad už jsme si vyjasnili, že se v tomhle neshodnem, já bych se vložení obludnosti přímo do příspěvku prostě pro příště vyhnul. Je to slušnost a ne se hned čílit.. Sám Dušan si musí ujasnit, co už mu vadí a co ne, já to příště napíšu rovnou jemu a on mě zkoriguje, abych někoho neštval.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10832
Reputace: 10279
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od Pospíšil »

Zajímavé.
Snažil jsem se vyhovět tvému speciálnímu požadavku a to přes to, že nikdo jiný si na stejný "problém" nestěžuje.
Recipročně jsem tě požádal o stejný přístup z tvé strany a místo slov díků, či ocenění vstřícného přístupu mám z tvého dalšího příspěvku pocit, že jsi stále nespokojen a stěžuješ si i nadále. Asi není jednoduché ti vyhovět.
Obávám se, že se dostáváme do osobní roviny a měli bychom přejít na of-line komunikaci, nicméně rád bych to tu uzavřel jasným slovem ze strany moderátorů - jaká jsou pravidla pro vkládání obrázků, anim-gifů a obecně všech vkládaných příloh? Nikdy v minulosti jsem na tomto fóru totiž neslyšel/nečetl žádné omezení stran velikosti v pixelech, či datového objemu v MB.
Dugi?
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Mars rover 2020

Příspěvek od Dugi »

Plně souhlasím s tím, že pokud si potřebujete něco vyříkat, použijte k tomu SZ, nebo maily - to je ostatně i v pravidlech fóra - bod 11 (Pokud máte osobní problémy s některým uživatelem, vyřešte je, prosím, někde mimo veřejnou část fóra, například prostřednictvím soukromých zpráv nebo e-mailů (jistě přijdete i na další možnosti). Do veřejné části ale osobní spory nepatří - uživatelé chtějí číst o kosmonautice a ne o tom, co si o sobě navzájem kdo myslí.)

A k té velikosti: Je pravda, že jsme ještě nikdy nic podobného neřešili. Z téhle debaty jsem pochopil, že nejde o problém datového objemu souborů, ale spíše o rozlišení. Pojďme se domluvit, že na fórum nebudeme vkládat obrázky, jejichž nejdelší hrana měří více než řekněme 5 000 obrazových bodů. Výjimkou mohou být samozřejmě nějaké infografiky, které mají „nudlovitý“ formát. Do pravidel to dávat nebudu, je to spíš jen takové doporučení - když to bude někdo porušovat, nebudeme ho za to nijak trestat. Na fórum chodíme proto, že máme shodné zájmy, jsme tedy přátelé a měli bychom si navzájem vycházet vstříc a tolerovat požadavky ostatních. Byl bych rád, kdyby i nadále uživatelé věnovali pozornost tomu, co je spojuje a ne tomu, co je rozděluje, díky za pochopení.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Sondy a družice“