Stratolaunch

Sem patří debata o všech projektech, které přináší soukromý sektor.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Stratolaunch

Příspěvek od Dugi »

Já myslím, že první zkoušky příští rok budou třeba jen samotného letadla, což by technicky nebylo tak složité.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Stratolaunch

Příspěvek od Evžen111 »

Co je to a není složité. Mají sice dva B 747, ale výroba toho dvoutrupého "monstra" které bude "vozit" samotnou nosnou raketu, je v podstatě výroba prototypu. Bude a je třeba vyrobit, vyzkoušet a hlavně vyvinout spoustu věcí od začátku. Určitě víc, než si původně představovali.
Jo, čistě teoreticky by letové zkoušky mohly příští rok začít, to snad ano. Ale z historie i současnosti při vývoji novýchl letadel víme, že i v současnosti vývojáři naráží na spoustu drobnýh problémů, které když se nakupí tvoří velký problém. Tady o to dražší, že se nečeká žádná sériová výroba. Jsem na ně každopádně velmi zvědavý.
E
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Stratolaunch

Příspěvek od petrsida »

Evžen111 píše:Co je to a není složité. Mají sice dva B 747, ale výroba toho dvoutrupého "monstra" které bude "vozit" samotnou nosnou raketu, je v podstatě výroba prototypu. Bude a je třeba vyrobit, vyzkoušet a hlavně vyvinout spoustu věcí od začátku. Určitě víc, než si původně představovali.
Jo, čistě teoreticky by letové zkoušky mohly příští rok začít, to snad ano. Ale z historie i současnosti při vývoji novýchl letadel víme, že i v současnosti vývojáři naráží na spoustu drobnýh problémů, které když se nakupí tvoří velký problém. Tady o to dražší, že se nečeká žádná sériová výroba. Jsem na ně každopádně velmi zvědavý.
E

Už se staví, někde jsem viděl fotky
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Stratolaunch

Příspěvek od Evžen111 »

No tak to je potom jiná! :palec nahoru:
Já žádný fotky ještě nikde neviděl, pravda, ani jsem je moc nehledal, ale vrhnu se na vyhledávače a snad tedy něco najdu. Každopádně děkuji za informaci.
E
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Stratolaunch

Příspěvek od Evžen111 »

No fakt!

http://www.stratolaunch.com/

stránky zatím ve výstavbě, ale jediná fotka co tam je stojí za to. Díky za tip! :tlesk: :klaní se: :tlesk: :klaní se: :tlesk:
E
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Stratolaunch

Příspěvek od Evžen111 »





možná se zde něco děje. líbí se mi, jak zakroužkovali montéry, abychom si všimli. doufám, že to není něco na způsob Potěmkinových vesnic.
E
Uživatelský avatar
MarekV
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 2
Bydliště: Brno
Registrován: 13.12.2015 18:46
Kontaktovat uživatele:
Re: Stratolaunch

Příspěvek od MarekV »

Práce na letounu Stratolaunch dle všeho nezadržitelně spějí do finiše. Údajně je hotovo již 76 procent letadla. Doprovodné snímky to ostatně vcelku pěkně ilustrují. S prvním vzletem se zatím stále počítá v letošním roce.

Fotografie přední části trupu levé gondoly:


Fotografie konce levé poloviny křídla:
Uživatelský avatar
MarekV
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 2
Bydliště: Brno
Registrován: 13.12.2015 18:46
Kontaktovat uživatele:
Re: Stratolaunch

Příspěvek od MarekV »

Paul G. Allen, hlavní sponzor projektu Stratolaunch, se byl včera podívat na své dítko v hangáru. Při této příležitosti se nechal s letounem i několikrát vyfotografovat. Fotky na jeho Twitteru: https://twitter.com/PaulGAllen/status/8 ... 5474911232.
Nezdá se, že by byl stroj kompletně hotový, takže ke slibovanému záletu v letošním roce již zcela jistě nedojde.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Stratolaunch

Příspěvek od Dugi »

Pokrok ve stavbě letounu.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MarekV
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 2
Bydliště: Brno
Registrován: 13.12.2015 18:46
Kontaktovat uživatele:
Re: Stratolaunch

Příspěvek od MarekV »

Kromě fotografie, na níž odkazuje Dugi, se v posledních dnech objevilo pár dalších nových snímků letounu Stratolaunch:

Výše odkazovaná fotka ve vyšším rozlišení:


Pohled na příď:


Pohled na ocasní plochy:


Pohled na ocasní plochy zpod trupu:


Pohled na podvozek (postavy v pozadí dávají dobrou představu o velikosti letadla):

Odpovědět

Zpět na „Soukromý sektor“