Setkání

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Schody byly makačka, ale když by na sraz dorazil někdo, komu by dělaly opravdu velké problémy, tak by se program upravil tak, aby vyhovoval všem :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání

Příspěvek od baranka »

Schody mě vyhovují, pokud je tam tedy výtah a nebo se jedná jen o tři schůdky. ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Ani jedno v případě věže sv. Jakuba neplatilo. :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání

Příspěvek od Greene »

Video je super! Můžu se zeptat kdy bude video z přednášky? Díky
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Přednášku jsem sestříhal a už brzo ji nahraju na Stream. Časový plán je následující. Za chvíli tam začnu uploadovat 20. díl Noční oblohy, až se video zpracuje, začnu s nahráváním 32. dílu Vesmírných výzev. Až se tam nahrají i ty, pustím se do uploadu víc než 3 GB velkého souboru s přednáškou. Zrovna to vyjde na noc, takže jestli budeme mít štěstí a technika si nepostaví hlavu, tak zítra ráno by mohlo být video k dispozici. ;)

Na tyhle dny se prostě sešlo docela dost videí :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání

Příspěvek od Lakely »

Rak jsem si konečně prohlídl fotky i video a krásně jsme si nostalgicky zavzpomínal. :) Video je pěkně sestříhané, jen sem tam kroutil hlavou nad tím svým dramatickým příjezdem, nojo, teď to vypadá jako bych byl exhibicionista, suverénně nejdelší představení :-D Jinak paráda, pohoda, Jihlava, dalekohled, pan přibyl, pěkné. :)
A u fotek děkuji za ten kostel v Táboře. :)
Těším se na příště. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Lakely: To víš, takhle neobvyklá situace si zaslouží speciální prostor :lol:

Tak zveřejnění videa z přednášky se odkládá. Nastaly bohužel technické potíže, protože systém nějak sveřepě odmítá uploadovat velká videa ačkoliv mám nastavený dostatečně velký datový limit. Napíšu mail na Stream a zeptám se, co se s tím dá dělat. Bohužel se o trochu odsune datum zveřejnění přednášky.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

Myslíš, že by se komprimací do DivX nebo podobného formátu trochu nesrazil ten objem? Má to asi 1:30, což je délka průměrného filmu. To by se mohlo zmenšit pod 1GB. Když by se ti to nepovedlo dát na Stream, tak to můžem dát třeba na uložto.cz a sem umístit pouze odkaz. Je fakt, že streamované video nabízí mnohem lepší pohodlí než to celé muset stahovat a až potom si to prohlédnout.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Momentálně řeším se Streamem metodu nahrání k nim přes ftp a ne přes klasické webové rozhraní. Momentálně mi asi dělají přístupové údaje.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Kdy bude další setkání?

Příspěvek od Dugi »

Na našem setkání v Jihlavě se nakousla i otázka dalšího srazu. Téma jsme nechali otevřené s tím, že debatu otevřeme "někdy na začátku prázdnin". A jelikož se ta chvíle pomalu, ale jistě blíží, mohli bychom se na to mrknout.
Takže základní otázka je - jak pravidelná budou naše setkání v Jihlavě? Jednou ročně (další by bylo někdy v dubnu/květnu) nebo dvakrát ročně (další by vycházelo někdy na podzim +/- začátek října)? Dejte vědět, který systém by vám vyhovoval víc. Pokud se shodneme na podzimním srazu, začneme řešit detaily, pokud vyhraje sraz jednou za rok, debata se znovu na čas odsune k ledu. Abych hned na začátku nedal jedné možnosti náskok, tak oznamuji, že je mi to jedno a přizpůsobím se variantě, která bude mít větší úspěch. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Setkání“