Wikipedia - kosmonautika

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
VitezslavSkorpik
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 226
Reputace: 125
Bydliště: Praha
Registrován: 30.4.2013 2:38
Wikipedia - kosmonautika

Příspěvek od VitezslavSkorpik »

Nevím zda toto téma úplně patří do popularizace vesmíru, kdyžtak prosím admina o přesun, najde-li lepší umístění. Byť já si myslím, že i toto je popularizace.

Chtěl jsem se zeptat. Jsou zde lidé, kteří jsou aktivní na české Wikipedii a kteří píší/upravují články o kosmonautice nebo souvisejících věcech?

Pokud by bylo potřeba nějaký článek vytvořit nebo rozšířit, mohu nabídnout pomoc, popřípadě můžeme spolupracovat s potenciálními dalšími zde přítomnými členy. Na Wikipedii jsem byl přilákán množstvím chybějících článků o fyzice a horolezectví, tyto také převážně píši, ale rád přispěji i s kosmonautickými tématy. Stačí napsat jaký článek by bylo potřeba rozšírit nebo vylepšit. :) ;)
skeptik, horolezec, astronom

Richard P. Feynman: "První pravidlo vědy zní, že nesmíte oklamat sami sebe. A oklamat sebe je nejsnazší."
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Wikipedia - kosmonautika

Příspěvek od Lakely »

Jsem aktivní na wiki a staral jsme se kdysi o SpaceX a soukromé firmy, když začínaly, teď tam operují aktivnější. Občas upravím novinky, které wiki ještě nezaznamenala, nebo přihodím něco z československé historie kosmonautiky. Kdybych na něco narazil, dám vědět.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Wikipedia - kosmonautika

Příspěvek od MaG »

Nejsem aktivní na Wiki, ale jak píšu články o dění na obloze a výročích, občas jsem opravil chybku, na kterou jsem narazil. V oboru astro/kosmo je Wiki dos málo chybová, někdo na tom má velkou zásluhu. Možná pan Vítek a někdo, kdo to od něj přebíral.
Uživatelský avatar
VitezslavSkorpik
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 226
Reputace: 125
Bydliště: Praha
Registrován: 30.4.2013 2:38
Re: Wikipedia - kosmonautika

Příspěvek od VitezslavSkorpik »

MaG píše:Nejsem aktivní na Wiki, ale jak píšu články o dění na obloze a výročích, občas jsem opravil chybku, na kterou jsem narazil. V oboru astro/kosmo je Wiki dos málo chybová, někdo na tom má velkou zásluhu. Možná pan Vítek a někdo, kdo to od něj přebíral.
Musím v zásadě souhlasit, bohužel jsem si ale všiml, že některé články chybí, ty se snažím doplňovat. Jediný vyložený kiks, který si pamatuji byl poněkud konspirační úvod k článku o neutronových hvězdách zhruba 3 roky zpátky, který jsem ale opravil.
skeptik, horolezec, astronom

Richard P. Feynman: "První pravidlo vědy zní, že nesmíte oklamat sami sebe. A oklamat sebe je nejsnazší."
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Wikipedia - kosmonautika

Příspěvek od Adhara »

VitezslavSkorpik píše:
Chtěl jsem se zeptat. Jsou zde lidé, kteří jsou aktivní na české Wikipedii a kteří píší/upravují články o kosmonautice nebo souvisejících věcech?
A na slovenskej wiki nič? :) Už celé desaťročie tam prispievam v oblasti kozmonautiky, až na pár chvíľkových nadšencov však, žiaľ, sama. Zišiel by sa hlavne údržbár mnou založeného kozmoportálu https://sk.wikipedia.org/wiki/Port%C3%A1l:Kozmonautika.
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Wikipedia - kosmonautika

Příspěvek od Samo »

Aj by som sa pridal len sa bojím o moju gramatiku :)
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
VitezslavSkorpik
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 226
Reputace: 125
Bydliště: Praha
Registrován: 30.4.2013 2:38
Re: Wikipedia - kosmonautika

Příspěvek od VitezslavSkorpik »

Adhara píše:
VitezslavSkorpik píše:
Chtěl jsem se zeptat. Jsou zde lidé, kteří jsou aktivní na české Wikipedii a kteří píší/upravují články o kosmonautice nebo souvisejících věcech?
A na slovenskej wiki nič? :) Už celé desaťročie tam prispievam v oblasti kozmonautiky, až na pár chvíľkových nadšencov však, žiaľ, sama. Zišiel by sa hlavne údržbár mnou založeného kozmoportálu https://sk.wikipedia.org/wiki/Port%C3%A1l:Kozmonautika.
Hm.. Na české wikipedii už mám v kosmonautice poměrně dost založených článků. A slovenskou wikipedii občas použiju, ale spíše pro překlady do češtiny. Rád bych pomohl, ale přestože se pohybuji dost mezi slováky, na Slovensko často jezdím a často se dívám na slovenské pořady, obávám se, že moje slovenština není ani zdaleka dostatečná na to, abych byl tvému portálu něco platný... :(
skeptik, horolezec, astronom

Richard P. Feynman: "První pravidlo vědy zní, že nesmíte oklamat sami sebe. A oklamat sebe je nejsnazší."
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Wikipedia - kosmonautika

Příspěvek od Adhara »

Samo píše:Aj by som sa pridal len sa bojím o moju gramatiku :)
Neboj sa, veľa prispievateľov do Wikipédie sa o svoju gramatiku neobáva - a neoprávnene. :-D Čo môžem, to opravím, podstatné sú pre nás aktuálne a pravdivé informácie.

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“