Eutelsat-117WB/ABS-2A

Souhrn misí, které odstartovaly pomocí technologií firmy SpaceX
Odpovědět
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od ptpc »

Tlama píše:
Vítám Tě na našem fóru a doufám, že se Ti tu bude líbit.[/quote]
Díky. Já jsem spíše čtenář než přispěvatel. Ale jsem rád, že se u nás o vesmír zajímá tolik lidí.
(Pardon za offtopic.)[/quote]

Tolik lidí?

Tiež sorry za OT...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od Dugi »

Velmi povedené fotky ze startu jsou na flickru SpaceX (https://www.flickr.com/photos/spacex/)

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od DanHeřt »

Video z přistání - https://twitter.com/elonmusk/status/743602894226653184 (pravděpodobně z podpůrné lodi)

Přistání nebylo tak tvrdé, jak si SpaceX původně myslela, pořád to ale bylo dost na zničení stupně.
Přičina RUD je vyčerpání kyslíku těsně nad palubou, tedy asi obdoba SES-9.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
messiah
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 0
Registrován: 17.6.2016 8:07
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od messiah »

Díky za video, myslím že odpovídá na všechny mé otázky.
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od Samo »

Zdá sa mi to alebo zostupoval na palubu nejako pomalšie? Podľa mňa sa s tým nižším ťahom jednoho motoru celkom dobre vysporiadal ;) Škoda že došiel ten LOX :(
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
messiah
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 0
Registrován: 17.6.2016 8:07
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od messiah »

Jestli to dobře chápu, tak nízký tah nebyl příčinou pomalého sestupu, ale právě pomalý sestup byl příčinou ztráty tahu a prásknutí s sebou o palubu, když došel kyslík. Otázka by pak byla, proč ten pomalejší sestup, také mi přijde že oproti CRS-8 to bylo takové zpomalené, ale zase těžko srovnávat přistání s jedním a se třemi motory...
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od Amper »

Treba zkusili zpomalit aby vyresili problem s kompresi vostiny z minuleho pristani. Musime si uvedomit ze furt zkousi. Minule vostina, ted doslo palivo, tak holt priste budou mit zase presnejsi modely :-)

btw : myslite ze ten cernej coud je dusledek blbeho horeni kerosenu bez Loxu ?
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od Pospíšil »

Amper píše:btw : myslite ze ten cernej coud je dusledek blbeho horeni kerosenu bez Loxu ?
Velmi pravděpodobné. Plus klasické opalování barvy a sazí na sklopených nohách a podobně.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od DanHeřt »

Řekl bych, že nebyl žádný "pomalý" sestup, sice to tak vypadá, ale to je podle mě jenom optický klam, daný vzdáleností a velikostí stupně. Pokud to porovnám například s CRS-8, tak doba mezi momentem, kdy je stupeň ještě jednu svojí výšku nad plošinou a dosednutím je 5-6 sekund, což je skoro stejné jako tady.

EDIT: Ještě stabilizovaná verze:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: Eutelsat-117WB/ABS-2A

Příspěvek od Jardax »

Jo, na tom stabilizovanem zaberu je take mnohem lepe patrne, ze nakonec opravdu asi pada doprava...
Celkem vzato mi prjde ta zaverecna fase dost rozkolisana, jakoby mel sw za ukol trefit za kazdou cenu presne stred a tak s tim mava sem tam...
Ostatne, vi nekdo jak ucinne jsou ty horni trysky, zda maji tah schopny stabilizovat horni cast az do nejakeho naklonu, pripadne v prepoctu pri nejakem vetru...?

Odpovědět

Zpět na „Mise“