1. díl - Vostok 1

Zde můžete najít všechny díly seriálu Kritické momenty kosmonautiky
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od indian22 »

Užíval jsem si zvláštní symbiózu moderního soundu a dobových záběrů, o citlivém výběrů svědčí, že se to netluče. To jen tak abys věděl co vlastně chválím.
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od fretka323 »

Perfektní! O přestávce jsem ve škole měl pocit, že mám sluchátka s malým počtem špuntů, protože ačkoliv jsem se začal dívat sám, tak se postupně začali sbíhat další. Takže věřím, že tenhle seriál bude pokračovat stejně dobře. Nejvíc bych asi pochválil audio (jak hlas/text tak hudbu), ale fotky a animace trošičku (jenom detail) pokulhávají. Nemyslím to vůbec zle, jen ve chvíli kdy se mluvilo například o hrubém datovém kabelu, tak by neškodil alespoň červený rámeček (případně "ztmavení všeho okolo", případně pozvolné přiblížení snímku na danou oblast), aby bylo jasné co konkrétně. Je to strašná prkotina, já vím, ale takové drobnosti mnohdy zaujmou. Ale ještě jednou - díl se mi strašně líbil a moje rýpání nemusí nikdo brát v úvahu.
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od vai777 »

Moc díky za chválu všem a taky díky Fretkovi za kritiku. Právě kvůli těmto věcem jsme rádi za zpětnou vazbu. Ten první díl už asi opravit nepůjde, ale u ostatních tím pádem víme, na co se zaměřit. :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od Dugi »

Díky moc za zpětnou vazbu. Chvíli jsem váhal, jestli udělat to označení, ale pak jsem si řekl, že zoom bude stačit. Já totiž tyhle zvýrazňovačky používám třeba u Noční oblohy, ale tady jsem se bál, aby to nevypadalo nějak nemístně. Ustřelit v tomhle je strašně snadné, rozhodl jsem se tedy spíše pro čistší střih. Ale dám si na to příště trochu pozor.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od MaG »

Jak už jsem psal přes den, i po druhém shlédnutí musím říct parádní. Líbí se mi změny hudby na pozadí podle děje. Nelíbí se mi snaha za každou cenu říct vše. Jestliže VV a DV jsou takto koncipovány pak budiž a pokud se autor knihy i seriálu domnívá, že to má být stejně tak u tohoto videoseriálu, nemám s tím problém, je to jen 10% do 100% spokojenosti na mé straně. Já osobně bych malinko ubral a jak psal jeden posluchač, zvážit použití napínavější intonace. A to říkám se vší vážností jako člověk, který by to bohužel tak pěkně nedokázal namluvit. Jinak řečeno, i když je to namluveno moc pěkně a čistě, trochu zvolnit, sem tam udělat dramatickou pauzu o sekundu dvě delší a sem tam nechat i nějakou tu sekundu běžet pěkný obrázek a hudbu na pozadí by neuškodilo. Pro příklad třeba u záběru východu slunce nad Zemí, kde dvě sekundy navíc by byly úplně super a dalo by to jiný dojem. Pár pauz by to asi natáhlo někde o minutu, takže buď jednu větu vynechat nebo natáhnout díl. Je to věc názoru, zvažte a uvidíte.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od vai777 »

Díky za zpětnou vazbu. :palec nahoru:
Je fakt, že tady se bijí dva faktory - jak zachovat alespoň trochu rozumnou stopáž a jak zároveň vyprávět příběh tak, aby to dávalo smysl a nevynechat podstatné detaily. Jak jsem už psal - kdyby tam bylo všechno, co bych chtěl, dostali bychom se na dvacet minut a to by na Streamu asi neprošlo (a to vůbec nemluvím o Challengeru a Columbii, které budu namlouvat tento týden a které jsou komprimované na max :lol: ).
Myslím, že Dugi může zkusit střihnout nějaké malé pauzy u dalších dílů, co Ty na to, Dugi?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od Meybe »

fretka323 Nemyslím to vůbec zle, jen ve chvíli kdy se mluvilo například o hrubém datovém kabelu, tak by neškodil alespoň červený rámeček (případně "ztmavení všeho okolo", případně pozvolné přiblížení snímku na danou oblast), aby bylo jasné co konkrétně.
Souhlasím. Přesně tohle jsem si říkal při sledování také. Jinak serial se mi libí, ale kniha má samozřejmě navrch. Přeji vám hodně zdaru a diváků. V rámci možností budu šířit dál. Ten serial si to určitě zaslouží a práce autora jistě také.

Jinak také výborný článek na toto téma je zde : http://www.thespacereview.com/article/2844/1
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od vai777 »

Moc díky za zpětnou vazbu i za link. Těším se, až si ho přečtu, Siddiqui je vždy záruka zajímavých a výjimečných informací! :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od indian22 »

No vida a já si zase říkal, že konečně někdo udělal video u kterého neumírám nudou než se něco stane, ani jsem do toho nechtěl moc vrtat aby to tak zůstalo. :-D Ale to asi fakt neberte moc vážně, já jsem úchyl který z tohoto důvodu ani moc nekouká na videa natož pak filmy. Pravda, výřezový čtvereček by se asi opravdu hodil, mělo mě to samotného napadnout, ale když mě prostě nechyběl.

Ale narazil jsem na objektivní věc. Když jsem chválil tu hudbu, tak jsem si to pouštěl do docela kvalitních sluchátek, po poslechu na samotném NTB jsem ji najednou skoro neslyšel napřed jsem si myslel, že tam ani není, až jsem si říkal jestli jste to od včera nevyměnili, ale když jsem nasadil sluchátka všechno bylo jako včera. po několika pokusech s externími reproduktory, peckami na tabletu apod. mám pocit jakoby řeč byla jen v jednom kanálu nebo je v jednom víc nevím, to už je jen můj pocit. Každopádně na to pozor, zkus si to příště pustit nějakém lowendu.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od MaG »

Souhlas, taky jsem si kvůli tomu právě podruhé pouštěl video doma do kvalitních sluchátek. Poprvé přes den z repro u NTB nic moc.

Odpovědět

Zpět na „Kritické momenty kosmonautiky“