1. díl - Vostok 1

Zde můžete najít všechny díly seriálu Kritické momenty kosmonautiky
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
1. díl - Vostok 1

Příspěvek od Dugi »

Dámy a pánové,
je to tu! Jak jsme již slibovali, nečeká Vás letos na podzim jen premiéra knihy Kritické momenty kosmonautiky, jejímž autorem je vai777 (a kterou vřele doporučuju ke koupi), ale i seriál na Streamu se stejným názvem a tématem. Úkolem seriálu je ukázat divákům chvíle, kdy šlo kosmonautům o život - nejen notoricky známé havárie, ale i méně "profláknuté" události, u kterých nechybělo mnoho a mohly skončit tragicky.
Seriál zároveň dělá reklamu knize, protože se dá očekávat, že některé diváky téma zaujme a budou se chtít dozvědět více.
Na seriálu na blogu i v knize si čtenáři pochvalovali to, jak dobře balancuje mezi dvěma rovinami - odbornou a čtivou. Vai vždy dokázal najít tu nejlepší cestu, která dělá jeho texty odbornými a přitom čtivými. To samé jsme se snažili dostat i do seriálu a doufám, že se nám to povedlo.
Když říkám my, mám na mysli vaie, který psal scénáře ke všem dílům a texty následně namluvil, a sebe. Já měl na starosti střih a celkově výslednou podobu videa, s čímž souvisí i technické záležitosti a tak dále. Možná si všimnete, že jsem si u tohohle pořadu dal víc záležet na stylu hudby, aby nálada více odpovídala aktuálnímu dění - nečeká Vás tedy neustále stejný podkres jako u VV, nebo DV. ;-)

První díl našeho seriálu se věnuje první pilotované misi v dějinách - Vostok 1 Jurije Gagarina také (pro mnohé překvapivě) patří do tohoto seriálu. I první muž ve vesmíru totiž musel čelit nebezpečí, které přímo ohrožovalo jeho život.



https://www.stream.cz/kmk/10007715-vostok-1
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 588
Reputace: 126
Registrován: 14.1.2014 21:13
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od matej »

Moc pekné :palec nahoru:
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od Dugi »

Děkujeme. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od MaG »

Škoda že stopáž neumožňuje větší pauzy v komentáři a dát průchod dramatické podkresové hudbě :-) Jinak není co vytknout. Parádní práce.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu. Je ale pravda, že jsme od Streamu dostali velmi dobrou stopáž, tkaže se nemusíme držet nějakého třeba pětiminutového limitu. Ale některé další díly budou ještě delší než deset minut. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od vai777 »

...a i tak se mi tam kolikrát nevešlo všechno, co bych rád. Občas je proto tempo malinko rychlejší, ale snad to nebude takový problém.
Každopádně moc díky za reakce! ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od indian22 »

Opravdu dobrá práce, chválím jak text tak podkresovou hudbu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od Dugi »

Za text asi poděkuje vai, já děkuju za za pochvalu hudby. Dával jsme si na tom docela záležet - a i v dalších dílech budu. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od tomas »

Paráda. Jak jsem psal Dugimu, "wau efekt" jsem zažil už v Jihlavě. Vyšperkovali jste to řádně. :klaní se:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 1. díl - Vostok 1

Příspěvek od Dugi »

To mám radost :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Kritické momenty kosmonautiky“