Pad Abort test Dragonu V2

Informace o zkouškách nových technologiích firmy SpaceX.
MeP
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 38
Reputace: 0
Registrován: 24.3.2015 20:18
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od MeP »

Už i kvalitní fotky:
Obrázek
Moje oblíbená :-D .
Obrázek
Jednoduché vysvětlení vždy následuje až po složitém řešení.
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od Agamemnon »

nejaké info, z nsf
vyzerá, že jeden z motorov sa vypol skôr ako mal a dosiahnutá rýchlosť je nižšia ako mala byť... tiež (asi dôsledkom) toho pristál dragon bližšie k pobrežiu ako mal
predpokladám, že to nebude nič vážne...

inak úspešný test, môžu sa od neho v pohode odraziť
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od rexino »

Trunk sa mal pôvodne oddeliť v 21 sekundách, ale oddelil sa v 15. Nemôže to súvisieť práve s tým? Aj mne sa zdal ten Dragon príliš pri pobreží.
Nejaká štatistika od Elona na Twittri -
Z 0 - 160 km/h zrýchlil Dragon v 1,2 sekundách, najvyššia dosiahnutá rýchlosť 555 km/h
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od Dugi »

Pokud byla maximální rychlost opravdu 555 km/h, pak je to v normě. Před testem avizovali rozpětí 150 - 180 m/s. Tenhle výkon by po přepočtu dělal 154 m/s.
Jinak dřívější oddělení trunku by s tím souviset mohlo. Dopad blíže pobřeží asi taky, ale tady bude mít asi vliv síla větru. Prý před startem foukalo docela silně a rychlost se blížila limitním hodnotám pro přerušení.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od petrsida »

Nu, byla to povedená jízda, i když z těch kotrmelců při vytažení padáků bych měl žaludek něke....

zajímalo by mě, co znamenalo to podivné začouzení cca 1,5 s pře koncem zážehu


Nemůžu si pomoct ale je to krásné a účelné řešení záchrany, proti tomu si Orion tahá na zádech mrtvýho slona ...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od Dugi »

SpaceX už oznámila, že pokud by na palubě Dragona byli lidé, tak by po záchranném manévru přežili. :palec nahoru:
Ano, tušili jsme to, ale tohle ujištění dává dnešnímu testu definitivní punc úspěchu. Hlavní úkol se podařilo splnit a zbývá dořešit jen drobnosti. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od tomas »

Jenom takový postřeh: SpaceX avizovala, že z důvodu bezpečnosti odstraní pro Abort test dráty propojující bleskosvody. Procházel jsem jednotlivé fotografie z různých úhlů a od různých fotografů a nakonec jsem nahledal, že nechyběl ani jeden z drátů.



Obrázek

Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od Edemski »

Stejně to maj vymakaný! Přistávací motory slouží zároveň jako záchranný systém při startu! Fakt borci! :klaní se:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od Dugi »

Podle údajů, která uvedl Elon Musk na Twitteru bylo maximální přetížení 6 G. nejvyšší dosažená výška 1187 metrů, vzdálenost od rampy 1202 metrů, rychlost (již zmíněných 155 m/s), Padáky se otevřely ve výšce 970 metrů.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Pad Abort test Dragonu V2

Příspěvek od Pospíšil »

tomas píše:Jenom takový postřeh: SpaceX avizovala, že z důvodu bezpečnosti odstraní pro Abort test dráty propojující bleskosvody. Procházel jsem jednotlivé fotografie z různých úhlů a od různých fotografů a nakonec jsem nahledal, že nechyběl ani jeden z drátů.

Ale chyběly - musíš to porovnávat se snímky ze startů F9.
Tady je vidět, které dráty byly pro PAT dočasně odstraněny - označeny červeně. Zelené zůstaly.
(je tam chybka - jedna diagonální červená linka v levém horním rohu, ta od stožáru šikmo nahoru, má být taky zelená - je to obvodový kabel, spojující dva bleskosvodné stožáry v popředí)

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Testování“