Vesmírné výzvy 2011

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Vesmírné výzvy 2011

Příspěvek od Dugi »

Vážení uživatelé našeho fóra. Rok se sešel s rokem, máme tu Advent, blíží se svátky vánoční a po nich nás čeká přelom roků. Pokud si vzpomínáte, minulý rok jsem nabízel DVD Vesmírné výzvy 2010 – disk se všemi díly Vesmírných výzev, které v tomhle roce vyšly. Celkově si našly devět majitelů. Jeden jsem dostal já, druhý Tommy, třetí kolega z práce, který mi s výrobou pořadu pomáhal. Další disk vyhrál Lakely. O DVD projevil zájem také digiart a mv100. Na upoutávku ve Vesmírných výzvách zareagovali i lidé, kteří nejsou na našem fóru registrovaní – těm jsem poslal dohromady tři DVD. A jak to vypadalo vloni? Silně jsem podhodnotil očekávání cen České pošty. Bez zjištění, jak to skutečně je, jsem ohlásil cenu DVD 50 Kč bez jakýchkoliv dalších poplatků. Při prvním odesílání jsem ale zjistil, že jen za poštovné + dobírku zaplatím nějakých 70 – 75 Kč. Takže i když bych hodil za hlavu výrobní náklady, tak jsem každý disk dotoval cca. 20 korunami. Měnit ceny jsem nechtěl, protože by to bylo nefér vůči ostatním, kteří si třeba už DVD objednali za starou cenu.

Pro letošní rok jsem se rozhodl vydávání výročního DVD zopakovat. I tentokrát tak můžete získat všechny díly Vesmírných výzev na jednom disku. Co se ale mění je cena. Neberte to, prosím, tak, že bych chtěl na prodeji DVD vydělávat. Jen na to už nechci doplácet. Jelikož jsem ale nevěděl, jakou cenu nasadit, obrátil jsem se na všechny majitele disků a vyzval je, aby sami navrhli, kolik by chtěli zaplatit za DVD s tím, že navíc by se ještě platilo poštovné+dobírka (asi 75 Kč). Návrhy byly v rozmezí od 25 Kč do 150 Kč. Pokud bych návrhy zprůměroval, bylo to kolem 96 Kč. Nabízelo by se tedy dát cenu DVD za 100 Kč. Nakonec jsem se ale rozhodl pro lidovější cenu – 75 Kč za jedno DVD. Za zásilku jednoho DVD tedy zaplatíte zhruba 150 korun – 75 za DVD + zhruba 75 Kč za dobírku. Pokud si teoreticky někdo objedná dva disky v jedné zásilce, zaplatí 225 Kč – dva disky, dobírka se platí jednou.
Na co se můžete na DVD Vesmírné výzvy 2011 těšit?
  • Všechny díly pořadu Vesmírné výzvy vydaných v roce 2011.
    Vyšší kvalita než na YouTube / Streamu.
    Možnost přehrát si disk kdykoliv – třeba na PC, ale i v DVD-rekordéru na domácím kině. :)
    Uživatelé našeho fóra získají speciální edici disku s věnováním (podle přezdívky na fóru) přímo na obalu.
    Malý dáreček ;)
    Jelikož se tento rok prodloužila stopáž pořadu, nezbylo na DVD už místo na bonusové klipy. Ale myslím, že to za větší objem informací v pořadu stojí.
Objednávky DVD spustím v průběhu první poloviny ledna. Napíšu o tom na fórum, pokusím se rozeslat maily všem registrovaným uživatelům a informaci přidám i do prosincového dílu Vesmírných výzev.
Abych měl zatím alespoň hrubou představu jak to vypadá se zájmem, poprosil bych Vás, abyste do tohoto vlákna napsali NEZÁVAZNÉ objednávky. Je to čistě pro můj přehled. Až přijde čas oficiálních objednávek, včas vás na to upozorním a vyzvu vás k zaslání adresy na vzkazník.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: Vesmírné výzvy 2011

Příspěvek od PetrKK »

Mám to dát na web? Nějací zájemci se snad najdou.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2011

Příspěvek od Dugi »

Pokud Ti to nebude vadit, klidně. Budu rád. Ale dej tam, prosím, že je to zatím nezávazné. Příjem přihlášek začne ve druhé polovině ledna. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vesmírné výzvy 2011

Příspěvek od tomas »

Já bych měl určitě zájem. Vyzvedl bych si ho na setkání kosmonautického fóra v dubnu. Těch 150,- dám raději tobě celé než, abychom živili ještě poštu. Nehledě k tomu, že mi několik zásilek došlo poštou mírně poškozených. Dík
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2011

Příspěvek od Dugi »

Super, díky za zájem. Budu si tě pamatovat. ;)
A děkuju za připomenutí - na tuhle možnost jsem neupozornil. Kdo by si DVD vyzvedl osobně, ten zaplatí pouze cenu vlastního DVD. Neplatí tedy logicky žádné poštovné ani dobírku. Takže to budeš mít za 75,-. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Objednávky na Vesmírné výzvy 2011

Příspěvek od Dugi »

Je to tu. Technické potíže, které oddálily expedici DVD o téměř měsíc se konečně podařilo překonat. V tuto chvíli spouštím ostré objednávky. Kdo má zájem o DVD Vesmírné výzvy 2011, ať mi napíše soukromou zprávu se svojí adresou, na kterou mám balíček odeslat.
Cena je 75 Kč za DVD + poplatky za poštovné a dobírku (+/-75 Kč). Kdo si objedná více DVD v jednom balení, platí poštovní poplatky jen jednou.



Už teď je jisté, že někdo dostane DVD určitě. Jsou to uživatelé, kteří mají na fóru "vyšší funkci" - je to jakási forma odměny za práci, kterou pro náš web odvádějí - DVD zdarma tedy dostanou uživatelé Dugi, Tommy a tomas. Jeden disk je určen pro mého kolegu z práce, který mi s výrobou pořadu pomáhá.
Jelikož jsem v prosincovém dílu Vesmírných výzev uvedl nabídku k objednání, došlo mi doteď na mail několik objednávek. Všeho všudy vím o 4 objednávkách, které s největší pravděpodobností odnesu na poštu zítra. Pokud tedy chcete patřit mezi majitele tohoto disku, stačí se ozvat. Na všechny se dostane.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vesmírné výzvy 2011

Příspěvek od tomas »

To DVD vypadá dobře. :palec nahoru: Už se na něj těším. Na ten obal muselo ale padnout náplní černé barvy. Taky jsem jednou udělal CD na černém podkladě a nestačil jsem běhat do obchodu pro barvy. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2011

Příspěvek od Dugi »

Co se grafiky týče jsem naprostý laik a amatér, snad se ale bude lidem design DVD líbit. :)
Černou to opravdu trošku bumbá. Černý není jen podklad DVD, ale v podstatě i celý obal (používám matný fotopapír, obal pak vypadá mnohem líp).
DVD Ti tedy předám osobně na srazu. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“