Termíny startů

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Termíny startů

Příspěvek od vai777 »

Páni! Naprosto luxusní, díky moc! :klaní se:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Termíny startů

Příspěvek od indian22 »

taky jsem chválil už včera na konfeře. Naprosto super, obdivuji tu práci.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od Dugi »

Až se rozmyslíš, tak dej vědět. Vím, že je to práce navíc, takže záleží jen na Tvém rozhodnutí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Quardok
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 63
Reputace: 0
Registrován: 23.10.2014 12:57
Re: Termíny startů

Příspěvek od Quardok »

super, díky moc, nemusím to hledat různě po webech v angličtině, protože mi ani jeden seznam úplně nevyhovoval. Věřím, že budu používat pouze ten Agamemnonův.

Jedno doporučení, aby to byl opravdu český seznam, tak bych přeložil názvy kosmodromů a ramp, aby to bylo pěkně česky.

Věřím, že časem přibude i historie ;)
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Termíny startů

Příspěvek od Agamemnon »

@kompletný preklad (nosiče, kozmodrómy) -
do istej miery by to šlo urobiť, a ani by to nemal byť taký problém... trochu sme sa o tom bavili s tommym... toto viac závisí na tommym/dugim, ono to nie je až taký problém pre mňa - moja app je na to viac-menej prispôsobená (aby urobila preklad), len by niekto musel dodať český preklad (keďže ako je zrejmé, čech nie som :) a česky síce, samozrejme, rozumiem, ale nechcel by som to prekladať, pretože predsa len by to obsahovalo chyby potom - a celkom dosť asi)

@história -
ja mám aj historické dáta vo svojej databáze :) a tiež by sa to dalo vygenerovať, bez nejakých väčších problémov... ale nemám ju skontrolovanú vôbec, takže očakával by som, že bude obsahovať celkom dosť nepresností momentálne - musel by som urobiť jej kontrolu voči databázam od guntera, jonathana a eda (ideálne všetkým trom, pre začiatok aspoň voči jednej, a to je celkom dosť práce - momentálne je to niečo málo pod 5500 štartov)

takže v tomto smere by som nejakú činnosť v blízkej dobe neočakával a odporučil by som tie 3 spomenuté databázy/weby
gunter: http://space.skyrocket.de/directories/chronology.htm
jonathan: http://www.planet4589.org/space/log/launch.html
ed: http://www.spacelaunchreport.com/ (táto nie je myslím úplne komplentá a nesiaha až k prvému štartu, ale oproti prvým dvom obsahuje niektoré dáta navyše - napr. cieľovú orbitu)
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 588
Reputace: 126
Registrován: 14.1.2014 21:13
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od matej »

Agamemnon píše:- ixv vega je suborbital, takže nie je v zozname (btw, tá vega je 11.2.)
- .... 31.1.2015 falcon neštartuje... jeden je momentálne plánovaný na 29.1. (dscovr/triana)... napíš, ktorý náklad si myslel v daný dátum...
Vega - takže 11.2. zmena pardon, ale pôvodne to bolo 4.2. ináč škoda že to nespadá do tvojho zoznamu :( .

Falcon som pos*al dátum nie 31 ale 30.1.2015 0:35 SEČ takže 29.1.2015 23:35 UTC.
Takže sa ospravedlňujem. :?
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Rady, tipy, návrhy

Příspěvek od Agamemnon »

matej píše:Vega - takže 11.2. zmena pardon, ale pôvodne to bolo 4.2. ináč škoda že to nespadá do tvojho zoznamu :( .
o tomto som inak celkom dlho premýšľal, keď som si databázu vytváral - tento štart je vcelku dosť významný, lenže problém so suborbitálnymi štartmi je, že ich je veľmi veľa, zvyčajne vojenské, často utajované a od rôznych, aj celkom, z vesmírneho hľadiska, nezaujímavých krajín... a v podstate nie je v silách asi nikoho to všetko sledovať... takže nakoniec som sa rozhodol suborb. štarty úplne ignorovať aj za cenu toho, že z času na čas stratím aj významné vesmírne štarty ako je napr. toto ixv (resp. prvý štart sojuzu 2 alebo napr. decembrový gslv mk.iii)
možno to niekedy doplním, keby bolo významných suborb. štartov veľa, ale momentálne nie (v podstate ide len o ixv, keďže gslv už letelo... aspoň z hlavy čo mi napadá teraz)

matej píše:Falcon som pos*al dátum nie 31 ale 30.1.2015 0:35 SEČ takže 29.1.2015 23:35 UTC.
Takže sa ospravedlňujem. :?
nič sa nedeje... ak sa nájdu chýbajúce štarty a pod... treba dať vedieť, doplním - snažím sa síce sledovať všetko, ale kľudne sa môže stať, že mi nejaký štart ujde
Naposledy upravil(a) Agamemnon dne 7.1.2015 21:00, celkem upraveno 1 x.
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Termíny startů

Příspěvek od Dugi »

Ještě vloni Angara 1.2, ale jinak jsou to opravdu jen nevýznamné starty. Pokud by někdo stál o jejich soupis, můžete mrknout sem (neručím, že je to kompletní).
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Quardok
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 63
Reputace: 0
Registrován: 23.10.2014 12:57
Re: Termíny startů

Příspěvek od Quardok »

Agamemnon píše:@kompletný preklad (nosiče, kozmodrómy) -
do istej miery by to šlo urobiť, a ani by to nemal byť taký problém... trochu sme sa o tom bavili s tommym... toto viac závisí na tommym/dugim, ono to nie je až taký problém pre mňa - moja app je na to viac-menej prispôsobená (aby urobila preklad), len by niekto musel dodať český preklad (keďže ako je zrejmé, čech nie som :) a česky síce, samozrejme, rozumiem, ale nechcel by som to prekladať, pretože predsa len by to obsahovalo chyby potom - a celkom dosť asi)

@história -
ja mám aj historické dáta vo svojej databáze :) a tiež by sa to dalo vygenerovať, bez nejakých väčších problémov... ale nemám ju skontrolovanú vôbec, takže očakával by som, že bude obsahovať celkom dosť nepresností momentálne - musel by som urobiť jej kontrolu voči databázam od guntera, jonathana a eda (ideálne všetkým trom, pre začiatok aspoň voči jednej, a to je celkom dosť práce - momentálne je to niečo málo pod 5500 štartov)

takže v tomto smere by som nejakú činnosť v blízkej dobe neočakával a odporučil by som tie 3 spomenuté databázy/weby
gunter: http://space.skyrocket.de/directories/chronology.htm
jonathan: http://www.planet4589.org/space/log/launch.html
ed: http://www.spacelaunchreport.com/ (táto nie je myslím úplne komplentá a nesiaha až k prvému štartu, ale oproti prvým dvom obsahuje niektoré dáta navyše - napr. cieľovú orbitu)
Díky moc za reakci, klidně nezištně pomůžu s překladem do češtiny.

Jinak díky za databáze, právě jak jsem psal, tak mi ani jedna úplně nesedí-
Gunter - moc jako viki a na seznamu málo detailu
Jonathan - plain text
ed - jak jsi říkal, více detailu, ale taky plaintext

Mě by se líbila fičura, kdy na mouse on na star je v nápovědním okně detail mise.
skodnaa
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 8.1.2015 8:46
Re: Termíny startů

Příspěvek od skodnaa »

Zdravím!
Velká pochvala za super nápad. Mám drobnou připomínku, v hlavičce tabulky startů přidejte k sloupci "čas" také to že je UTC. Například "Čas (UTC)". Ono přestože to je nad tabulkou napsáno, snadno se na to zapomene.
Potom by se mi moc líbilo, kdyby hlavička tabulky stála na místě a roloval se jen obsah.

Jinak díky za Vaši práci!

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“