Vaše fotka na ISS

Novinky o raketoplánech a jejich misích.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Vaše fotka na ISS

Příspěvek od Dugi »

Chtěli byste se zúčastnit posledních dvou raketoplánových misí? Počkejte, počkejte, než si začnete klepat na čelo a myslet si, že si z vás dělám legraci, vězte, že něco takového je skutečně možné. Tedy, pokud vám nebude vadit, že se mise zúčastní jen vaše fotografie, případně pouze jméno. Jedná se totiž o akci z názvem Face in Space, který spustila NASA aby povzbudila zájem veřejnosti o blížící se konec vesmírných korábů. Dalo by se říct, že je to další podařená PR akce, o které si ostatní kosmonautické agentury mohou nechat jen zdát.
Jak celá záležitost funguje? Je to velmi snadné. Na adrese http://faceinspace.nasa.gov/ odkliknete, že souhlasíte s licenčními podmínkami, jste starší než 13 let a podobné zbytečnosti načež se dostanete do okna, ve kterém vyplníte všechny potřebné údaje – jméno, příjmení, stát. Nahoře vyberete misi, které se chcete „zúčastnit“. Následně vyberete svou fotografii na pevném disku, kterou chcete uploadovat a po zadání kódu se začne snímek nahrávat na sever. V dalším okně si vyberete velikost fotografie, zarovnání na snímku atd. Když jste spokojeni, dáte Done a spustí se krátké animované video. Po jeho skončení se dostanete na obrazovku, kde Vám NASA gratuluje k tomu, že jste uspěli a tak dále …
Vaši fotografii v digitální podobě spolu s mnoha dalšími vynese raketoplán na ISS a tam už zůstane! Kdo nechce zveřejňovat svojí fotografii, může krok s uplouváním snímku přeskočit a poslat na ISS pouze svoje jméno.
Na stránce najdete i potvrzovací číselný kód. Ten se Vám bude hodit až Vámi zvolená mise skončí (až raketoplán přistane). Pak se můžete na stránku vrátit a po zadání kódu Vám systém vygeneruje diplom, který Vám bude tuto událost navždy připomínat. Doporučil bych všem aby si stránku s kódem vytiskli a papír pak na několik měsíců dobře uschovali. Bez kódu totiž ztrácíte naději na diplom a to by byla škoda. V současné době se do projektu zapojilo víc než 73 000 lidí z celého světa, z toho téměř 4 000 z ČR! Aktuální čísla můžete sledovat na této adrese.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od Tano »

Tak jsem si projížděl země na té mapě a vypadá to, že Češi jsou za Američany (kteří mají přibližně 40 tisíc), hned na druhém místě. To vypadá, že Češi se o vesmír zajímají, tak jak to, že jich tady chodí tak málo? :o
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
tvoje otázka mi taky letí hlavou docela často. Těžko říct, proč je tu tak málo lidí. Ze statistik mi vychází, že denně má fórum v průměru 20 návštěv. Takže lidi sem chodí, jasně, mohlo by jich být víc, ale tohle taky není úplně špatný číslo. Problém je spíš v tom, že se tady nikdo neregistruje a nezapojí se do debaty. A přitom právě aktivní uživatelé (jako jsi třeba Ty, nebo Tommy) jsou hlavním motorem všech diskusních fór. Doufejme, že se to časem zlepší.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od stavos »

Velmi dobrý nápad pro propagaci Nasa. A hlavně je to dobrý zůsob pro všechny vesmírne nadšence jak se zozloučít s raketoplány :( O tom proč je tu tak málo lidí se dá dlouhosáhle diskutovat ;) jeden z lavních problému je propagace.... veřím že všichni co tu jsou aktivní se mizi svéjma znamýmá o tomto fóru určitě zmínila ale co můžeme víc udělaT? :krčící rameny: :?:
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
jsem moc rád, že ses tu zase ukázal, skoro jsem si už začínal myslet, žes na tohle fórum zapomněl ;) .
Ten problém s počtem návštěvníků, resp. registrovaných diskutujících mi vrtá hlavou už dlouhé měsíce. Sám nevím jak dostat tohle fórum do povědomí dalších lidí. Dřív mi v tom pomáhaly Vesmírné výzvy, jenže sledovanost posledních dílů stojí za starou bačkoru. Možná bych mohl založit diskusní vlákno o metodách propagace, kde bysme o tom mohli podebatovat.
Jinak návštěvnost webu utěšeně stoupá - za červen zatím máme 470 návštěv, což je o 18% víc než za stejné období v květnu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od Tommy »

Nové vlákno = dobrý nápad ;)
Sám se Dugimu (resp. VF) snažím odkazama pomoci jak to jde ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od stavos »

Ahoj
Néé na tohle skvělé fórum se nedá zapomenout... ;) Jenom nebyl ča, ale už jsme tu zase v plné síle :) U dílu vesmírných výzev je ten problém že nejsou dostatečně propagované ( ja jsem k nim přišel díky streem, kde jsem narazil na první díly a nadchli mne ale od té doby jsem tam na ně nenarazil???) To jsem moc rád za to že návštevnost stoupá ;) mimochodem je to i výsledek tvé dobré práce :palec nahoru: Ale někomu se nemusí líbit tvé dlouhé a občas hodně odborné články :?: , které se mi moc líbí.A založit nové vlákno s touto tématikou není uritě špatný nápad :-) :tlesk:
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od Dugi »

Vesmírné výzvy nahrávám pokaždé na na Stream i Youtube. Je opravdu divné, že je na Stramu nevidíš :Drbe se na hlavě:
S délkou článků máš možná pravdu. Ale já si zase říkám, že když už to píšu tak tam zkusím nacpat všechny dostupné informace. A když bude něco někoho zajímat tak se zeptá a já mu na to odpovím.
Vlákno tu bude za chvilku ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od stavos »

Možná že e dáváš na stream ale už nejsou nikdy v hlavní nabídce :/ Ja tam po nich nepátrám si je pouštím na youtube.com nebo tady :) Mě délka nevadí důležitý je obsah ač mě obohatí ;)
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vaše fotka na ISS

Příspěvek od Dugi »

Zajímavé je, že je nahrávám pořád stejně, takže nechápu proč dřív byly v hlavní nabídce a teď už nejsou :Drbe se na hlavě:
Ale pokud jsi registrovaný na Streamu tak se můžeš přihlásit k odběru mých videí a jakmile nahraju nový díl, dostaneš zprávu.

P.S. Vlákno o možnostech propagace fóra je už aktivní. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Raketoplány“