SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Dnes v 15:00 se v pražské vile Lanna uskutečnilo slavnostní předávání cen SCIAP 2011. Tato soutěžní přehlídka je zaměřená na popularizaci vědy a vyhlašuje ji Středisko společných činností Akademie věd České republiky. Já jsem si dovolil do soutěže přihlásit tři projekty - naše fórum do kategorie Internet, Vesmírné výzvy a Dobývání vesmíru pak do kategorie audio/audiovizuální pořad. Jaké bylo mé překvapení, když se při vyhlašování této kategorie ozvalo - Třetí místo obsadil Dušan Majer a Dobývání vesmíru.



Nevěřícně jsme zamířil na pódium pro pamětní list a skleněnou sošku. Konkurence v této kategorii byla veliká - své zástupce tu měly takové kolosy jako je Česká televize, nebo Český rozhlas. Vybojovat v takové konkurenci třetí místo jako obyčejná fyzická osoba je podle mého názoru velký úspěch - na stříbrné příčce se umístil pořad Diagnóza a zlato bral pořad Port - oba z dílny České televize, kde se na jejich výrobě podílí tým lidí.



Možná se ptáte, proč jsem dřív nepsal o tom, že se do této soutěže přihlásil - důvod byl prostý - nechtěl jsem nic zakřiknout. Popravdě řečeno jsem při cestě do Prahy nevěřil, že si odsud něco odvezu - do soutěže se přihlásilo celkem 56 projektů v různých kategoriích. Ve velké většině se jednalo o zástupce Národního muzea, již zmíněné ČT, ČRo, ale také univerzit a Vysokých škol. Za všechny jmenujme Univerzitu Palackého, nebo Báňskou. Nominováno bylo i několik hvězdáren a planetárií. Pokud si dobře pamatuju, "obyčejní lidé" jsme se přihlásili jen tři.

Fotky: Facebookový profil Stream.cz
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od Lakely »

To je neuvěřitelné, ne neuvěřitelné, to je špatné slovo, je to nečekané a překvapující... Mnohokrát ti gratuluji, je vidět, že práce vložená do tohoto projektu určitě stála za to. Nevím co dodat, tohle mě skutečně velice příjemně překvapilo.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Taky jsem z toho pořád ještě v šoku. Díky za blahopřání. Jsem teď hodně, hodně šťastný.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od Tommy »

GRATULACE !!! (oběma) :tlesk: :palec nahoru: ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od Tano »

No Dugi, tak to teda opravdu klobouk dolů. Konečně dostala tvoje skvělá práce skvělé odcenění. Moc ti to přeji. :palec nahoru: :palec nahoru: :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Tommy, Tano, moc vám děkuju. Dnešní den mně doslova nakopnul dopředu a do žil mi nalil elán a chuť v tom pokračovat. Ne, že by mi to předtím chybělo, ale teď je to ještě silnější. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od indian22 »

Samozřejmě GRATULUJI, jinak nemám co dodat, IMHO snad jedině, že je to zasloužené. :tlesk:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od Dugi »

I tobě děkuju, indiáne ;). Jak se říká - pro dny jako je tenhle stojí za to žít. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od tomas »

Připojuji se k zástupu gratulujících. Úžasný úspěch, pořádně to oslav, zasloužíš si to.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SCIAP 2011: Dobývání vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Děkuju, tomasi. Mám z toho fakt radost.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“