27. díl - listopad 2011

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
27. díl - listopad 2011

Příspěvek od Dugi »

Máme tady už sedmadvacáté shrnutí uplynulého měsíce v kosmonautice. Listopad byl na události hodně bohatý - pořad se tak nafouknul přesně na deset minut. Najdeme zde informace o startu roveru Curiosity, shrnutí mise Fobos-Grunt, čínskou loď ShenZhou-8, start Sojuzu TMA-22 a přistání Sojuzu TMA-02M.
Snažil jsem se, aby se z Vesmírných výzev nestal pouze slepenec z jednotlivých dílů Dobývání vesmíru. Snažil jsem se proto u shodných témat trochu upravit obsah a přinést i několik dalších informací, na které v Dobývání nebylo místo. Doufám, že se to podařilo a díl nevypadá jako "recyklát" :)



Pokud máte k tomuto dílu nějaké připomínky, klidně je sem napište - i kdyby měly být negativní. Konstruktivní kritika je pro rozvoj nezbytná.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od PetrKK »

škoda, chtěl jsem to dát na web jako "článek" ale stream.cz negeneruje html kod pro vložení na web.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od Dugi »

Zkus tohle:

Kód: Vybrat vše

<object height="410" width="670"><param name="movie" value="http://www.stream.cz/object/635512-vesmirne-vyzvy-27-dil"><param name="allowfullscreen" value="true"><param name="wmode" value="transparent"><param name="allowscriptaccess" value="always"><embed src="http://www.stream.cz/object/635512-vesmirne-vyzvy-27-dil" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" allowfullscreen="true" height="410" width="670"></object>
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od PetrKK »

Dugi píše:Zkus tohle:
ok, díky. Mě to nefunguje, když dám Embed. Nebo kde ten kód je?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od Dugi »

Je pravda, že to tlačítko nefunguje - nevím proč (zkusím zjistit). Základ kódu jsem vyhrabal tady na fóru v administraci, kde je šablona pro vkládání videí ze Streamu a do ní jsem vložil adresu tohohle videa. Ale pokusím se zjistit, proč to negeneruje embed kód.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrKK
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od PetrKK »

Dugi píše:Je pravda, že to tlačítko nefunguje - nevím proč (zkusím zjistit). Základ kódu jsem vyhrabal tady na fóru v administraci, kde je šablona pro vkládání videí ze Streamu a do ní jsem vložil adresu tohohle videa. Ale pokusím se zjistit, proč to negeneruje embed kód.
ok. Když tam mi to jednou měsíčně pošleš ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od Dugi »

No problem.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od tomas »

Ono je těžké najít něco nového do VV, když videomateriálu je omezené množství. Ale myslím, že se ti to povedlo. :palec nahoru:
Stream má, co se týče fungování podpůrných služeb oproti youtube, ještě co dohánět. Odkaz na Embed sice pod videem je, ale nic nedělá. Další věc je odkaz na prohlédnutí videa přímo na Streamu. Na Youtube se klikne na nápis v pravém dolním rohu. To chtěl zřejmě Stream taky, jenom se o pár centimertů netrefil. :lol:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od Dugi »

K tomu odkazu - ono je to hodně tím, že VV jsou 4:3. Až přejdu v únoru na 16:9, bude to tam pasovat líp. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 27. díl - listopad 2011

Příspěvek od tomas »

To s videem nesouvisí. To logo je vpravo dole pro 16:9 formát obrazu i když je uvnitř 4:3. Oni se sekli o centimetry nikoliv doleva, ale nahoru :-D . Zřejmě špatně nastavená klikací mapa.

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“