Pražské minisetkání v planetáriu

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Pražské minisetkání v planetáriu

Příspěvek od Dugi »

Včera proběhlo v prostorách pražského planetária slavnostní odhalení busty Jurije Gagarina. Na akci jsem též obdržel pozvání a vyjel se mnou i tomas. Proběhlo tak malé setkání naše portálu, které nečekaně doplnili další dva uživatelé - Milan Halousek (MilanSpace) a Michal Václavík (Vaclavik). O tom, jak probíhalo samotné odhalení, kterého se mimochodem zúčastnili i tři kosmonauti + Oldřich Pelčák, se dočtete již brzy v článku na blogu.
Chtěl bych touto cestou poděkovat organizátorům za pěkně zvládnutou akci, díky které si budou moci návštěvníci pražského planetária připomenout Gagarinovo prvenství. Zároveň děkuji tomasovi, že na akci dorazil a že jsme měli po celou dobu o čem mluvit. Můj dík patří i Milanu Halouskovi, se kterým jsme také hezkou chvíli debatovali. Děkuji mu i za to, že jsem mohl být jedním z lidí, kteří dopisovali číslo pí :-), což je projekt Expedice Mars. Michalu Václavíkovi se trochu omlouvám, že jsme na sebe neměli víc času a potkali jsme se prakticky až při odchodu z planetária. Každopádně to byl moc pěkně strávený večer a ještě jednou díky všem, kdo se na něm podíleli.
P.S. Opravdu se Vám nezdá, že se já i tomas na níže přiložené fotce "trochu leskneme". Včerejší vedra neustala ani večer a nedalo se před nimi schovat ani v budově planetária :-)

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské minisetkání v planetáriu

Příspěvek od MilanSpace »

:-D
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Pražské minisetkání v planetáriu

Příspěvek od vai777 »

Hezké, kluci! Škoda že Opava je tak daleko od Prahy...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Pražské minisetkání v planetáriu

Příspěvek od MilanSpace »



Okamžik, na který se bude vzpomínat i za dvacet-padesát-sto roků!!! Dugi se právě podepisuje na stejný pás papíru číslic rozvoje "PÍ", na kterém je již podepsaný před ním například maďarský kosmonaut Bertalan Farkaš (ta červená "dvojka") nebo bulharský kosmonaut Alexandr Alexandrov (červená "šestka"). Daleko, daleko před ním je na stejném pásu podepsán i náš současný president Miloš Zeman, patron projektu Expedice Mars Vladimír Remek (ten jako úplně první "Trojka" začátku čísla 3,1415926...), řada dalších kosmonautů, politiků, minulých či budoucích poslanců a senátorů a dalších našich vzácných přátel a příznivců. Rozvoj číslice "PÍ" se blíží již hodnotě 3000 číslice za desetinou čárkou (já mám osobně jubilejní tisící desetinné místo ;) ).
Projekt "PÍ" Expedice Mars funguje tak, že na pásu jsou předem napsány vždy devítimístné skupiny číslic (černé), každá desátá číslice je jen tužkou poznačená a hosté tuto číslici do řady sami doplní a podepíší...
Dugi, neboj se, jsi v dobré společnosti mnoha minulých, současných i budoucích kosmonautů :-D
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pražské minisetkání v planetáriu

Příspěvek od Dugi »

Díky za tuhle možnost, bylo mi ctí zvěčnit se do tohohle projektu po bok takových osobností. :tlesk:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Pražské minisetkání v planetáriu

Příspěvek od tomas »

Děkuju za to, že jsem si mohl tuhle akci užít. Ať už to bylo vyprávění kosmonautů, film o počátcích pilotovaných letů nebo raut při kterém jsme se mohli setkat se zajímavými lidmi. :palec nahoru:

Odpovědět

Zpět na „Setkání“