Orbiter

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 514
Reputace: 496
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Orbiter

Příspěvek od Malky »

S AMSO nemam zadne zkusenosti, ale na dokovan doporucuji addon rendezvous orientation (http://orbithangar.com/searchid.php?ID=6221) ktery ti ukazuje rychlost a vzdalenost v kazdem smeru, samozrejme musis mit naladen signal ciloveho dokovaciho portu. Snad to pomuze :)
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
ondralukas1010
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 71
Reputace: 1
Registrován: 8.5.2014 17:07
Re: Orbiter

Příspěvek od ondralukas1010 »

Díky teď se mi to dělá lépe stále mám však problém z návratem, zkoušel jsem letět (čti padat) v proti směru "letu" i přímo horizontálně ale jakoby štít na spodku lodi nefungoval :krčící rameny: .
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 514
Reputace: 496
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Orbiter

Příspěvek od Malky »

S tim ti bohužel neporadím, asi nezbývá než to zkoušet znova a znova. Kdyžtak si zkus na youtube najít nějaká videa, z těch se dobře učí :)
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Raul »

Pokud ti s tím nikdo jiný neporadí, nebo jsi to už nevyřešil, tak bych k tomu dodal že při návratu do atmosféry by jsi měl mít odhozený dokovací mechanismus. Když jsem před lety skvělý AMSO hrál, tak si vzpomínám že něco podobného při standartním oddkokování od LM toto dělo.

LM se musí po setkání na oběžné dráze Měsíce odhodit včetně aktivního dokovacího mechanismu, který by poté na CM neměl být.
Obrázek
Nikoliv pouze oddokovat, jak se to dělá před přistáním na Měsíci. Pokud jsi tedy pouze oddokovával, tak je to tento problém. Hra s tím prostě nepočítá.
ondralukas1010
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 71
Reputace: 1
Registrován: 8.5.2014 17:07
Re: Orbiter

Příspěvek od ondralukas1010 »

Díky :tlesk: u Apollo 9-17 to jde, když použiješ permanentní od dokování ale co Apollo 8 kde se lunární modul nenachází :Drbe se na hlavě: ?
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Orbiter

Příspěvek od Raul »

U A8 nemá dokovací mechanismus v podstatě co dělat.



Takže v tom případě update na verzi AMSO 1.15 nebo vyšší, kde je už chyba opravena...
"No more docking system for Apollo 8 mission (patched in 1.15)."
http://www.orbiterwiki.org/wiki/AMSO
ondralukas1010
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 71
Reputace: 1
Registrován: 8.5.2014 17:07
Re: Orbiter

Příspěvek od ondralukas1010 »

Díky, já si říkal že budu potřebovat nějaký patch ale nevěděl jsem který aktuální :palec nahoru: .
ondralukas1010
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 71
Reputace: 1
Registrován: 8.5.2014 17:07
Re: Orbiter

Příspěvek od ondralukas1010 »

Hmm... to je zvláštní, měl bych mít už dávno verzi 1.21 :Drbe se na hlavě: .
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: Orbiter

Příspěvek od marcellino4 »

Ahojte, s Orbitrom sa velmi rad hram, ale skor iba na styl prepisat scenario a pozriet sa ako som ISS prekonfiguroval ;) ovladat to je hotova veda....ale rad by som sa pozrel na cely Apollo program. Preto sa chcem opytat ci by ste vedeli niekto dat vsetky linky ktore treba nahodit do orbitra aby Apollo bol ako komplet balik? Vdaka za akukolvek snahu (hoc aj s vysvetlenim preco to nepojde :D)
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 514
Reputace: 496
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Orbiter

Příspěvek od Malky »

Pokud jsem to dobře pochopil, tak by mělo stačit jen tohle - http://www.acsoft.ch/AMSO/amso.html
(odkaz ke stažení je pod obrázkem Saturnu)
Pak existují i jiné addony pro Apollo, ale AMSO je nejznámější a řekl bych nejoblíbenější. Jak jsem psal o pár příspěvků dříve, já nemám s tímhle žádné zkušenosti, takže se můžu mýlit, tak snad ti kdyžtak poradí někdo jiný...
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.

Odpovědět

Zpět na „PC hry“