Projekt kosmické agentury

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
DonDone
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 7
Reputace: 0
Registrován: 23.1.2014 23:19
Projekt kosmické agentury

Příspěvek od DonDone »

Zdravím.
Našel jsem toto fórum a vidím, že to tu docela žije tak mě napadlo prezentovat zde takový projekt. Určitě jste si všimli vlákna Stanice Kosmonautix. Velice mě to zaujalo jak si mezi sebou hráči vyměnují savy a staví orbitální stanici. Tak mě napadlo proč skončit jen u stanice? Nešel by podobným způsobem realizovat celý kosmický program?

O co by šlo?
Hráči kteří by se do projektu zapojili by plnili mise které jim budou přiděleny. Každý i více misí ale jen jedna mise za den. Nějak by se to střídalo. Od kosmických počátků kdy kerbíky budem do vesmíru vystřelovat prakem až po stavění základen daleko od kerbinu. Po dokončení mise by hráč sepsal zprávu ( údaje o letu, nalítané kilometry, parametry dráhy atd) a případně by zdělil výsledek mise (co zjistil na co přišel co bylo cílem mise). Samotné mise by se plánovaly předem a záležely by na aktuální potřebě vývoje.

Vývoje?
Ano. Mám vizi, že k postupu by se nepoužívaly science body ale jakési podmínky ( ve hře by se to ošetřilo editováním savu). Např. pro odemčení pokročilých motorů bude třeba vyslat několik raket s různou výstředností dráhy dokonce i na retrográdní dráhu. Porovnat spotřebu paliva atd. Po splnění podmínek by se upravil save a přidaly vědecké body k odemčení dalšího pokroku.

A co mody?
Asi nejjednoduší by bylo používat základní verzi hry. Chtěl bych to však přiblížit více realitě. Například remotech, mechjeb, deadly reentry ( zde by se musela vyřešit otázka raketoplánů) a třeba také nějaké typu kw rocketry, nova punch nebo tiberdyne shuttle.

Jaké mise by se odehrávaly?
Přibližně bych to chtěl přiblížit tomu co se skutečně dělo takže by to jen zhruba mohlo vypadat takhle.
- První družice (jde to ošetřit addonem)
- Suborbitalní lety
- První oběhy země, první EVA
- Družice k měsíci a dál
- Cesta na mun a minmus
- Průzkum soustavy družicema
- Raketoplány, stavba stanice
- Rover na Dunu
atd atd

Jak začít?
Toď otázka. Píšu to zde spíše proto abych zjistil zdali by vůbec někdo měl zájem. Jestli zájem bude poté se můžem domluvit na detailech. Tak pište kdo by do toho šel :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Projekt kosmické agentury

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
v první řadě tě vítám na našem fóru. Doufám, že se ti tu bude líbit. Je tu mnohem víc témat než jen KSP. ;)

Návrh vypadá zajímavě, lae já se nezúčastním. KSP hraju jen naprosto výjimečně. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
firstik
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 29
Reputace: 0
Registrován: 19.12.2013 11:37
Re: Projekt kosmické agentury

Příspěvek od firstik »

Ahoj, no je to sice krásná vize, a nechci ti kazit iluze, ale koukni se kolik lidí se připojilo ke stavbě stanice, a to bylo relativně jednoduché, a nebyli potřeba žádné módy, přijde mi to docela náročně s tou editací science, a s tím, že pokud bych se k tomu chtěl připojit musel bych si instalovat módy, s kterýmá nemám zkušenost.
wikiker
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 0
Registrován: 10.8.2015 22:27
Re: Projekt kosmické agentury

Příspěvek od wikiker »

Určitě super nápad, ale aby to někoho chytlo, bylo by to třeba velmi zjednodušit. Pokud umíš alespoň trochu programovat, bylo by fajn udělat něco jako editaci kariéry nebo nový herní mód aj. Každopádně se rád připojím k vývoji i když programovat neumím :( .
Fandím ti všemi deseti.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Projekt kosmické agentury

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“