Setkání

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Setkání

Příspěvek od Dugi »

Vážení uživatelé našeho fóra,
tento web brzy oslaví své druhé narozeniny a tak jsme s Tommym trošku přemýšleli, hodnotili a bilancovali uplynulé období. Při tom jsme si uvědomili, jak moc jsme si na sebe zvykli (myslím tím uživatelé mezi sebou). Na fóru panuje dobrá, přátelská nálada a já osobně vás všechny považuju za dobré kamarády. A tak nás s Tommym napadla následující myšlenka - což takhle někdy na jaře roku 2012 uspořádat nějaké osobní setkání, takový malý přátelský sraz členů kosmonautického fóra? Sraz by se konal s největší pravděpodobností v Jihlavě, nebo jejím blízkém okolí. Není to JEN proto, že tady bydlím já, ale jsou tu hlavně objektivní důvody - Jihlava leží uprostřed republiky a je sem "odevšad stejně daleko". Navíc je tady dobrá dopravní obslužnost - ať už se rozhodnete pro cestu autem / autobusem, bude vám k dispozici "dálnice" D1, pokud zvolíte cestu vlakem, pak vězte že Jihlavou projíždí spoje Plzeň (České Budějovice) - Brno. A jen 20 km od Jihlavy leží Havlíčkův Brod - významný železniční uzel, kde zastavují i vlaky z Prahy. O ubytování bych se postaral a zamluvil bych buďto chatky v nějakém kempu, nebo pokoje v penzionu - jak bychom se dohodli. Náplň srazu by byla "oficiálně neoficiální" popovídali bychom si, poznali bychom se, v případě zájmu bychom mohli navštívit třeba památky v Jihlavě a na večer bych se třeba mohl domluvit s pány z Jihlavské astronomické společnosti, jestli by pro nás neudělali pozorování s výkladem u jejich profesionálního dalekohledu.
Co je ale hlavní - potřeboval bych vědět, zda je pro vás, uživatele, vůbec takové setkání zajímavé, zda o něj vůbec stojíte. Rád bych vás všechny poprosil, zda byste do tohoto vlákna mohli napsat, co si o myšlence společně stráveného víkendu myslíte a zda byste případně byli ochotní uvažovat i o osobní účasti. Podle toho, jak se vyjádříte pak budu podnikat další kroky (pokud nikdo nebude chtít, tak pustím sraz z hlavy, v případě zájmu pak začneme probírat detaily ;) ). Sám za sebe můžu říct, že bych určitě dorazil. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

Skvělý nápad Dugi. :tlesk:
Přimlouval bych se za duben. Jednak kvůli tomu, že nemám o dubnových víkendech tolik pracovních povinností a taky kvůli počasí. Někdy bývá v březnu ještě sníh, což by komplikovalo program. Jihlava je pro mě dostupná dobře. Jsem z města zaslíbeného dudákům, fezům a donedávna i motorkám, čili ze Strakonic.
Takže za mě: určitě chci přijet.
P.S. Pokud se nikdo jiný nepřihlásí, tak bychom se mohli sejít někdy až bych měl cestu přes Jihlavu. To bývá tak 1x až 2x ročně. Případně, kdybys někdy projížděl Strakonicemi, tak včas napiš. Samozřejmě obojí by bylo asi bez exkurze na hvězdárnu. Ve Strakonicích určitě, protože tady žádná není. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Super, mám velkou radost, že sem někdo napsal! Už se mi přihlásil Tommy, takže budeme minimálně tři :-D . Duben je dobrá volba. Přecijen Jihlava je na Vysočině, kde si počasí umí někdy pěkně postavit hlavu. :) Už se moc těším, jestli se přihlásí ještě někdo. Času je na to dost, ale byl bych vážně moc rád, kdyby nás bylo co nejvíc a mohli jsme se poznat i osobně. ;) Takže vy ostatní, dejte taky vědět, co si o téhle myšlence myslíte. :)
A ohledně mé přítomnosti ve Strakonicích - ta je velmi malá. Ať pátrám v paměti jak pátrám, tak za celý svůj dosavadní život pamatuju, že jsem byl ve Strakonicích jen jednou. A to jsme tam navíc ani nezastavovali, jen jsme tudy projížděli. Se školou jsem onehdá jel na zájezd do Německa a (z mně neznámých důvodů) nejeli jsme přes Prahu a Plzeň, ale přes České Budějovice, Strakonice, Klatovy a Domažlice. A jelikož nemám auto, tak to vypadá, že se sejdeme asi jen v Jihlavě :-D
P.S. Jo a v Jihlavě taky hvězdárnu nemáme. Ale i tak se tady konají každé pondělí pozorování dalekohledem z historické Brány Matky Boží. Pánové z JASu navíc nabízejí, že po dohodě můžou někam přijet i s dalekohledem a uskutečnit pozorování i s výkladem.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

Já taky doufám, že alespoň ti skalní příznivci budou chtít přijet. Když jsem koukal, na časté přispivatele, tak je to okolo 10-15 lidí.
To pozorování bude super. Přiznám se bez mučení, že jsem hvězdářským dalekohledem ještě nikdy nekoukal. V planetáriu (Č.Budějovice) jsem sice byl, ale jenom na přednášce. Ještě by bylo zajímavé vychytat zrovna přelet ISS.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Teď budeme jen čekat a těšit se, kolik lidí sem ještě napíše. Osobně doufám, že jich bude co nejvíc. :)
A není problém naplánovat sraz na termín, kdy mají být večerní přelety ISS, to je super nápad! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání

Příspěvek od Lakely »

Ahoj,

Tak se konečně taky dostávám k odpovědi. Je to perfektní nápad a já jsem všemi deseti pro. Je tedy fakt, že jako člověk bez auta, budu mít cestu do Jihlavy celkem komplikovanou, ale to by zase nebyl takový problém. Snad se přidá ještě někdo. Já tedy ještě nebudu nic slibovat, rád bych vyrazil, ale dokud nebude termín, tak samozřejmě nemohu říct, že přijedu. Mám celkem nabytý program, ale tak snad by to mohlo vyjít. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

Super! Z tvojí účasti bych měl opravdu velkou radost!
Na termínu se samozřejmě budeme radit společně a hlavní snahou bude, aby to vyhovovalo co nejvíc lidem. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

To Lakely: z Plzně by asi byl nejlepší vlak. Můžem jet spolu, vytisknu si transparent s tvou přezdívkou, abychom se našli. Víš už teď, kdy budeš mít na jaře volno? Že bys nahodil termín a my jsme se mu zkusili přizpůsobit. Teď to mohu udělat , tak, že daný termín zablokuju, aby mi tam už nic nemohlo padnout, čím víc se bude blížit jaro, tím tato operace bude obtížnější.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání

Příspěvek od Dugi »

U vás dvou je výhoda, že jste aspoň relativně blízko sebe. Jak na to tak koukám, tak z Plzně jedou přímé vlaky do Jihlavy, které zastavují ve Strakonicích. Takže buďto můžete jet vlakem oba, takže by tomas přistoupil do vagónu, kde je Lakely, nebo by Lakely ve Strakonicích vystoupil a v cestě by pokračoval s tomasem (třeba autem).
Ale mám opravdu radost, že máte o sraz zájem. Třeba se přihlásí ještě někdo :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Setkání

Příspěvek od tomas »

Nejsou nějaké novinky ohledně setkání ? Nezkoumal jsi, zda budou pánové z JASu ochotni udělat to pozorování ISS ?
Zrovna včera když jsem šel spát, tak jsem mrkl z okna a akorát jsem ji zahlédl.

Odpovědět

Zpět na „Setkání“