Vesmírné výzvy 2013

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od Dugi »

Stejně jako v letech 2010, 2011 a 2012, chystám na leden vydání souhrnného DVD, tentokrát s názvem Vesmírné výzvy 2013. Jako již obvykle, budou na něm všechny díly tohoto pořadu, které vyšly během roku 2013.

Obrázek

Jak vidíte na výše přiloženém náhledu, snažil jsem se udržet grafický styl z minulých ročníků, aby to k sobě na poličce hezky ladilo. Dalo by se říci, že je to jakási videokronika kosmonautiky. Každý, kdo si DVD objedná, dostane památku, ke které se bude moci kdykoliv vrátit, zopakovat si dění v roce 2013 a to bez ohledu na to, zda využije přehrávání na PC, nebo na stolním přehrávači.

Zatím si lámu hlavu s cenou. Proč? Vesmírné výzvy velmi výrazně nakynuly. Jednotlivé díly mají povětšinou kolem čtvrt hodiny a DVD není nafukovací. Pokud bych chtěl nacpat všechny díly (odhaduju necelé tři hodiny) na jeden disk, musel bych výrazně snížit kvalitu (bitrate) videa. Na DVD by se optimálně měla nahrávat tak hodina a půl. Tím pádem velmi reálně zvažuju, že budu poprvé v historii posílat dvoj-DVD. Tím pádem s tím ale bude víc práce, padne víc materiálu atd. Minulé díly Vesmírných výzev se vždy vešly na jedno DVD a stály 75 Kč + poštovné.

Chtěl bych znát tedy názor vás, potenciálních zájemců. Napište mi sem, zda byste předběžně a nezávazně měli o Vesmírné výzvy 2013 zájem, případně kolik vydání byste chtěli. Bude to naprosto nezávazné - ostré objednávky budeme řešit až v průběhu ledna přes Soukromé zprávy. Zatím potřebuju znát jen předběžný zájem. A když už napíšete, budu rád, když navrhnete i cenu, která by Vám za dvoj-DVD připadala odpovídající. Z návrhů, které mi sem dorazí se pak rozhodnu ohledně finální ceny. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od Wopat »

Tak já si dovolím předběžně se přihlásit o jeden kousek. Jak píšeš, je to kronika kosmonautiky a podle mně jedinečné dílo. Každý fanoušek kosmonautiky by to doma měl mít. Je fajn se po čase podívat, co se dělo před rokem, před dvěma, zavzpomínat a uvědomit si, jak jde doba i vesmírný výzkum kupředu.

A teď ta cena. Vím, Dugi, že jsi kolikrát až moc hodný a dobrotivý. Už těch 75 Kč je až příliš dobrosrdečných. Je mi jasné, že to neděláš pro peníze, a že tě to dost baví, ale trávíš nad tím nekonečné hodiny času, tudíž bych nevytvářel cenu jen podle výrobních nákladů. Jsem jednoznačně pro double DVD. Nemá cenu chodit s kvalitou dolů, na mobilu si to určitě nikdo pouštět nebude. Byla-li cena jednoho DVD 75 Kč, mé jednoduché synaptické spoje mi říkají, že za dvě DVD by měla být cena 150 Kč. Pokud by s tím měl někdo problém, tak nejspíš nemá všech pět pohromadě. Co si dneska člověk koupí za stopade? Čtyři piva? :lol: Skoro nic! Samozřejmě, že se do toho musí přičíst poštovné, ale to už přece tebe, jako výrobce, nemusí zajímat, když to řeknu hnusně. Navíc to sám balíš a na tu poštu vlastnoručně odnášíš - další čas a peníze.

Abych se zase dlouhatánsky nerozepisoval. Vesmírné výzvy jsou kvalitní výrobek a za opravdu dobrou práci, která je navíc od srdce, já si vždycky rád připlatím, abych šikovného autora/výrobce nějak odměnil, on měl z toho radost a motivaci tvořit dál. Tudíž za mě je jakákoliv cena od 150 do 200 korun akorát, řekl bych.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od Dugi »

Děkuju za předběžnou objednávku i za návrh ceny. Počkáme na názory dalších zájemců. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od Lakely »

Také bych si rád předběžně zamluvil jedno vydání, přeci, když už mám doma tři, to teď nevzdám. Každopádně pokud jde o cenu, tak to, co zde píše Wopat je myslím ideální. Něco kolem těch 150 až dvou set korun je myslím optimální. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od Dugi »

Díky i Tobě.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od tomas »

Ten obrázek je pěkný, hlavně ten pravý horní roh. :-D
Jestli bych si mohl taky jedno vydání zamluvit a vyzvedl bych si ho tradičně na srazu. Vloni jsme na to nějak zapomněli, takže bych si příští rok odvezl dvě krabičky.

S cenou okolo 150-200 za dvojDVD souhlasím. Málokdo si uvědomuje, že i tisk stojí docela hodně, hlavně když používáš dost černé.

Napadlo mě řešení pro šetřílky. V plné kvalitě by se to na jedno DVD mohlo vejít, ovšem jako DivX. A museli by oželet menu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od Dugi »

Jasně, Ty a Tommy máte DVD jisté už teď - jakožto moderátoři. Na minulém srazu jsem to zvojtil, přiznávám. Příští rok to napravím.

Jinak k tomu nápadu - radši bych držel jednotnou kvalitu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od vai777 »

Když už, tak už. Rozhodně dvoj- DVD, a myslím, že ty dvě stovky jsou pořád ještě velni lidová cena vzhledem ke kvalitě a k množství práce, kterou do toho, Dugi, vkládáš.
Takže jedno dvojdývko do Opavy, jestli bych mohl prosit 8-)
P.S.: Ten prozatímní obal je perfektní, moc se mi líbí! :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od Dugi »

OK, díky za předběžný zájem i za názor. :palec nahoru:

Obal, respektive hlavní fotka je asi definitivní. Taky se mi líbí :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
honzulak1
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 8
Reputace: 1
Registrován: 8.6.2013 18:05
Re: Vesmírné výzvy 2013

Příspěvek od honzulak1 »

Taky bych si jeden kus vzal.
Co se tyka ceny: 150 - 200 je naprosto v poradku, za podepsany exemplar +50 Kc, za podepsany s venovanim +100 Kc - preci jen se bude jednat o limitovanou edici, ktera casem jiste ziska na cene... Penize vybrane nad ramec zakladni ceny pouzit na provoz fora, drobne darky autorum skvelych clanku, propagaci fora/blogu, cokoliv jineho...

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“