Gravity(2013)

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 26
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od rexino »

Zabudnite na všetko čo viete o kozmonautike. Tento film bol fantastický :) úžasný pohľad, perfektne spracované, a tá posledná scéna mi s tou hudbou dohnala také zimomriavky že som šiel z kina domov takto :
To je asi všetko čo by som dodal, vždy som sa musel krotiť aby som nepovedal kamarátovi vedľa že "ONO TO TAK NIE JE" ale po chvíli som na to už kašľal.... bolo to úžasne :slint: :klaní se:
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od lamid »

Neviem.

Mne sa to zdalo velmi, velmi akcne.
Na konci mi uz chybal len krokodil.

Sandra v nedbalkach je pekna a pripomenulo mi to Sigourney Weaver vo Votrelcovi.

je to pekny film, len k dobremu scifi to ma hodne daleko.
vlastne to nie je scifi. je to akcny film z vesmiru bez naznaku vedy.

cize sci nie,
fi tam bol hodne
a action premiera.
6/10
Naposledy upravil(a) lamid dne 8.11.2013 10:08, celkem upraveno 1 x.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
Milanek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 0
Registrován: 2.10.2012 13:28
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od Milanek »

Tak uz jsem taky polibený gravitací :-) celkove jsem byl celkem spokojený zvlášť ta část filmu okolo ISS a temi padaky atd. za to :tlesk: :tlesk: samozřejmě realita byla trochu na procházce a slo to urcite natočit stejně působivě a realističtěji ale hold nemusí prŠet stačí když kape :-)
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od tomas »

Přemýšlel jsem, kam dát následující informaci. Vzhledem k tomu, že v tomto filmu hraje kosmický odpad velkou roli, tak ji dám sem.

Podle posledního měření NASA je na oběžné dráze 16 596 jednotek vysledovatelných kosmických objektů.

Funkčních nebo mrtvých těles je 3633, což je nárůst o 21 objektů v posledním čtvrtletí. Ovšem posledních stupňů raket a úlomků je 12 963, což je ovšem pokles o 27. Tím pádem celkově se jedná o pokles o 6 úlomků.

Sami cítíte, že to není mnoho, ale dává to naději do budoucna. Pokud agentury dodrží nastolený trend a hlavně nedojde-li ke srážce či anti-družicovému testu, tak bude LEO opět trochu více bezpečná.
zdroj:http://novosti-kosmonavtiki.ru/news/
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od vai777 »

Nedostatky (ale i přednosti) filmu Gravity očima astronautů shrnuje článek na Technetu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od Gubarev »

Malinko na chvilku odbočím:
Netušíte, jestli dají třeba v Imaxu koupit ty brýle? Nebo někde jinde?
Zamýšlím založit nový archiv 3D, neboť mám už pár zajímavých kosmo-foto úlovků.
(předpokládám, že stereoskop. pricip bude stejný u obrázků i u filmů...)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od Dugi »

Já myslím, že když zagooglíš, tak objevíš velké množství e-shopů, které prodávají 3D brýle.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od Amper »

Gubarev píše: (předpokládám, že stereoskop. pricip bude stejný u obrázků i u filmů...)
Princip je stejny ale potrebujes neco na cem to promitnes. V soucasnosti je asi nejrozumnejsi reseni nejaka 3D televize resp. monitor. Bryle jsou v cene protoze jsou ruzne.

Co se tyka principu - ano, je to stejne, kazde oko dostava svuj obraz. Ale dulezite je reseni jak to rozdelit. V kine se pouziva polarizace - kazde oko ma svou polarizaci a tudiz nevidi druhy. Podobne to ma i LG u televizi. Proti tomu ale stoji tzv. aktivni bryle ktere vlastne stridave zakryva jedno z oci.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od Gubarev »

Amper Díky za názor, nejsem znalcem 3D technologií, ale můžu se tě zeptat:
to na to potřebuji speciální monitor? Myslel jsem, že je možné (když máš polarizační brýle)
sledovat 3D obrázky na jakémkoli monitoru.

Nejde mi o žádné krkolomné věci, třeba toto:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... -green.png
ale třeba i o běžné 3D snímky Měsíce, Marsu...
Možná jsem to celé jen špatně pochopil.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Gravity(2013)

Příspěvek od Dugi »

Na tyhle tzv. anaglyfy ti stačí obyčejné brýle s různě barevnými skly. Koupíš je běžně na internetu. Je to ten nejzákladnější typ 3D zobrazení a stačí k tomu obyčejný monitor.
Kromě toho jsou pak propracovanější (a dražší) metody - tzv. 3D monitory, nebo 3D televize, které už ale potřebují sofistikovanější brýle.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Filmy“