Jak to tady vlastně funguje?

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Pajos »

Pardon, byl jsem v nemocnici, a netušil jak moc tahle diskuze zaujme :Drbe se na hlavě:
vai777 píše:Tady bych se přidal k příspěvkům výše. Protože jsem se vrhnul na psaní pro blog (a když už jsem se dal na vojnu,..... Znovu opakuju- to není rýpnutí, jen nesmělý návrh. ;)
Jak už jsem napsal nikdo z vás není povinný dělat k videíím souhrn, a určitě chápu že blog žere moře času, což je určitě důvod, jak tohle promíjet. Nicméně trochu z mého pohledu "klasického čtenáře" :
Angličtinu trochu ovládám, ale ne tak že bych dokázal přeložit dlouhý text a a když googletranslate píše nesmysli, nebo se jedná o video, mám z toho kulové :lol: ale angličtinu nijak horlivě drtit nemůžu, jsou mnohem důležitější věci :) takže to přijmu s tím že se nedá nic dělat.

Prošel tu tento seznam:

1. má moje otázka vůbec smysl?
2. pokud ano, týká se tématu?
3. pokud ano, není něco o tématu na wikipedii?
4. pokud ne, nezkousne to google?
5. pokud ani tam odpověď nenajdu, pak se ptám.


Já čekal jak na začátku vlákna říká DUGI, forum o popularizaci kosmonatiky, ale moje představa že tu bude všechno a bude to tu fakt popsané (to si představuju pod pojmem popularizace) není určitě reálná, forum by muselo buť se neskládat z většiny z dobrovolníků, a nebo těch dobrovolníků by tu muselo být víc, protože pro tohle forum nežijete :-D a musíte mít i nějaký svůj čas.
I tak bych chtěl poděkovat za blog, klobouk dolů :tlesk: :tlesk:


Můj psychologický názor na Michala kolesu, tohle je odstavec který není "kosmo" ale dva řádky... :
vzhledem k věku bych tipnul že máš invalidní důchod, a nejspíš nějakou psychozu. Jelikož podle příspěvků nevnímáš svět tak řekněme "normálně" jako ostatní, to pak ale nemůžeš čekat že tě pochopí.
Dám ti raru, zbav se ega, přiznej si chybu a skus se posunout na uroveň ostatních, pak tě rádi přijmou.
PS: když to bude chtít rozebírat smažte to nebo upravte muj příspěvek, a spíš se nevyjadřujte na něj, bylo by to na dloooouho
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Ale já se tady z téhle debaty poučil a beru ji jako přínosnou. Jsem rád, že jsem mohl nakouknout do pohledu od čtenářů.
I pod vlivem toho jsem třeba přeložil video o vrtání a transportu vzorků na MSL. Video bylo krátké, tak to docela šlo.
Fórum samozřejmě slouží k popularizaci, myslím, že se nám to docela daří. Ale je potřeba se smířit s tím, že tu nikdy nebude všechno. Přesto se, myslím, že všichni, snažíme, aby toho tu bylo co nejvíc. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Snoopy »

P.S. k překládání anglických originálů.
Překládání videí je opravdu nereálné. Ale pokud tu někdo dává nějaký obr.s popisem, dokument nebo prostě text, měl by k němu alespoň stručný výtah připojit. Nad příspěvkem typu: "Ty jo... a následuje text v angl." mě občas napadá jestli sám autor ví o čem se píše...
Mě angličtina živí a proto vím, jak je to s ni v české kotlině bídné. A český server by proto měl čtenářům nabídnout alespoň základní info v češtině. To že někdo neumí anglicky je prostě fakt a neměli bychom to řešit stylem "tvoje chyba, tvůj problém."

A snad ještě k těm OT.
Dugi, jsi admin, máš náš respekt. Pokud narazíš na něco co je z Tvého pohledu OT, měl bys to hned smazat ať to nerozproudí diskusi. Autorovi se to možná nebude líbit, ale hlavně je to pro něj jasný signál - Tohle ne. Je fakt, že některé příspěvky mají o koleso víc, ale u mě např. vede postřeh že Nybergová je podobná nějaké německé herečce (kdo ji zná? k čemu to je?) a hned se tam připrdelily 4 komenty (a to mi cukalo taky dodat svoje, tak jsem si to užil tady, kde to tak moc neruší :) ).
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Díky za zpětnou vazbu., Musím říct, že díky téhle debatě jsem se trochu poučil a snažím se připojit alespoň základní informace k videu, které přikládám.

Ohledně mazání - s moderátory jsme na to připraveni. Ale je pravda, že jsem v tomhle směru asi až moc benevolentní a hodný.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
michalkolesa
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od michalkolesa »

Dugi píše: Ohledně mazání - s moderátory jsme na to připraveni. Ale je pravda, že jsem v tomhle směru asi až moc benevolentní a hodný.
1) Co je OT je někdy na delší diskusi a věcí názoru každého jedince - jen konstatuji, nečekám odpověď a reakci

2) Ono někdy než sem přijde nějaký moderátor a udělá "úklid" se stihne diskuse "rozvinout".
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Snoopy »

ad 1) právě že to není na debatu, ale na rozhodnutí a odpovědnosti modrátora. Jinak se budeme motat v kruhu.
ad 2) v momentě kdy to zjistí má moderátor umazat cely OT
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Pajos »

michalkolesa píše:1) Co je OT je někdy na delší diskusi a věcí názoru každého jedince - jen konstatuji, nečekám odpověď a reakci.
1)Jsem se ti už pokusil ukázat že vnímáš svět "jinak" napadají tě trivální otázky o plavání, věznicích, atd. , pravda jak poukzuješ po nějakém rozebrání tvoje příspěvky mají smysl, ale nauč se to obcházet a dávaj tam zrovna tu pointu kterou chceš vyjádřit.

Příklad:
Smáli se ti na tvůj dotaz jestli Hublle umí zaostřit i ženskou někde na pláži. ---- stačí se zamyslet že Hublle zvětšuje mnohem zvdálenější věci a ani google nemusíš zapínat

Nechtěl jsem ale asi je to nutné, upřesnit kde v tobě je problém, jestli si ho dokážeš změnit, a být tak plnohodnotným členem, nebo tu spamovat .

Když uvedu ten příklad s těma ženama, tak celkem absurdní to někam psát, když už.... mohls to napsat jako zprávu třebna Dugimu, skus si ale víc domýšlet co ti druzí odpoví, pokud je to triviální domyslíš si pár odpovědí a zbytek najdeš na googlu, máš pár dobrých příspěvků tak to skus odfiltrovat.
Pokud tohle nedokážeš, zakázal bych ti sem vstup
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Gubarev »

Čtu tady víceméně všechno.
Ale je možné si zablokovat kluby, které nechci sledovat, nemám je buklé, ale přesto se mi
zobrazují v "nových"? Nejde vůbec o to, že by mě štvaly, ale rád bych měl v přehledu to, co chci
vidět. Jde mi teď o všechna auditka s virtual sw ala "kerbal", nebo "jak na to", či "pochlubte se".

Sám jsem si zakázal všechny tyto úžasný modelační hříčky, protože tolik času trávím u počítače,
že tohle fakt už nemůžu, spíš se snažím ve volných chvílích chodit s čubinkou do přírody, takže
uvítám možnost blokování nových v těchto tématech - ať mě to nepokouší... :)

Díky za každou případnou radu.

uživatel oldschool :lol:
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Bohužel to, myslím, nijak "bloknout" nejde. :Drbe se na hlavě:
Já osobně funkci Nové příspěvky nepoužívám. Když přijdu na fórum ,tak se vždycky proklikávám z hlavní stránky přes černé šipky.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Gubarev »

To neva, jen jsem to zkusil... :)
Ono je to jedno, kolikrát to čtu přesně jako ty, přes černé šipky, ale jsem takovej magor, že
když vidím "nepřečteno" jdu tam. V pohodě, o nic nejde.

Ale když jsme u toho, druhá věc, co mě zajímá, ale nenašel jsem ji zatím nikde, jsou ty ikonky
u "šipek" některých klubů, které, jak jsem pochopil, jsou "custom". Je tam nějaký řád? :-D
Já vím, asi maličkost, ale zaujala mě.. ;)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“