49. díl - Září 2013

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
49. díl - Září 2013

Příspěvek od Dugi »

Byl krásný den, říjen jako vymalovaný, léto už před několika dny definitivně předávalo žezlo podzimu. Jeden mladý redaktor šel jako každý den do práce, ale zrovna jako na potvoru se nedělo nic zajímavého a tak měl mezi koukáním z okna a pročítáním internetu dost času na přemýšlení. I uzrál mu v hlavě nápad zkusit využít nedávno získaný střihový program a vytvořit něco jako sestřih událostí v kosmonautice - nejlépe pravidelný. Neváhal a hned když přišel domů, pustil se do práce. Ještě ten večer viselo na portálech YouTube a Stream tříminutové video s názvem Vesmírné výzvy 1. díl. Ten kluk tehdy ani netušil, co právě nastartoval. Nepředstavoval si, že tu Vesmírné výzvy budou i za 4 roky, ba co víc, že mu tenhle pořad dokonce otevře cestu k podobným videím, která budou mít desítky tisíc zhlédnutí, že bude mít kolem sebe lidi se stejným zájmem, stovky registrovaných na fóru, za zády portál, který denně navštíví tisíc lidí a tým redaktorů, kteří každý den vydají jeden perfektní článek. Kdybyste to tenkrát tomu klukovi řekli, vysmál by se Vám. Vždyť Vesmírné výzvy jsou přece jenom takový malý projekt, který nemůže přerůst do ničeho většího.
Sorry, kluci, nemohl jsem si odpustit tenhle patetický začátek. Víte, první díl Vesmírných výzev jsem sestříhal a na internet nahrál 9.10. 2009. Ten díl rekapituloval události ze září téhož roku. No a vidíte - jsou to už skoro přesně 4 roky. Vesmírné výzvy za tu dobu neskutečně nabobtnaly. Kromě toho všeho, co jsem popsal výše prošel změnami i samotný pořad. Vždyť první díl neměl ani podkresovou hudbu! A teď? Nejnovější Vesmírné výzvy mají 18 a čtvrt minuty! jak jinak oslavit narozeniny než rekordem?
Je pravda, že tenhle měsíc byl na události opravdu štědrý. Vzniklo tak video s pěti velkými reportážemi (První let Cygnusu, start vylepšeného Falconu, přistání Sojuzu TMA-08M, start Sojuzu TMA-10M a start LADEE). je fakt, že v posledních dnech to nebylo lehké, časový pres byl docela výrazný, ale doufám, že se to na videu neodrazilo a že se Vám divákům, bude líbit.



Minulý díl si pustilo celkem 3 162 diváků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od Lakely »

Rád bych ti Dugi pogratuloval k výročí a také poděkoval, za to, že tě to nikdy nepřestalo bavit. Tohle fórum a vše, co kolem něj vzniklo je výborné a stalo se mi souputníkem životem natolik důležitým, že už si ani nedovedu představit den bez něj :)
Výborný díl Vesmírných výzev a hodně sil do další tvorby! :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od Dugi »

Díky moc,
musím říct, že i pro mne je fórum pevnou součástí života a pondělí bez střihu DV si už nedovedu představit. Stejně tak když se blíží konec měsíce, tak už mi vnitřní hlas našeptává "Začni už pracovat na VV, na konci měsíce nebudeš stíhat." A já ten hlas vesele ignoruju, až to zase stříhám na poslední chvíli. :lol:
Ne, teď vážně. Mám z toho všeho ohromnou radost, pořád mně to baví, sice se z toho už z velké části stala rutina, ale taková příjemná rutina. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od tomas »

Vydatná dávka kosmonautiky. Skvělý díl. :tlesk:

Taky gratuluju k výročí a jak tak koukám na číslo dílu, tak z oslav nevyjdeš ani za měsíc.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od Dugi »

Díky moc
Jo, sešlo se to fakt moc hezky. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od Matyn »

Moc se ti klaním Dugi :klaní se: a děkuju, že tohle všechno děláš. Vždy se na VV i DV těším a nikdy mě nezklame.
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od Dugi »

Díky moc, potěšil jsi mne. Snad to takhle s našimi pořady půjde i dál. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 28.7.2013 11:17
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od zdenekjihlava »

:tlesk: :tlesk: :tlesk: super porad :tlesk:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od Dugi »

Děkuju :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: 49. díl - září 2013

Příspěvek od Gubarev »

Gratulace!! :palec nahoru: :palec nahoru:
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“