105. díl - Kam se poděl metan?

Debaty o seriálu Dobývání vesmíru, který vzniká ve spolupráci s videoportálem Stream.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od Dugi »

Vozítko Curiosity ani při opakovaných odběrech nenašlo více metanu, než sotva 1,3 molekuly na miliardu ostatních. Původní odhady hovořily o 10 - 40 násobně vyšších koncentracích. Tomuto rozporu se věnuje aktuální díl Dobývání vesmíru.



Minulý díl si do této chvíle pustilo 57 557 diváků a přes odkaz v popisu videa navštívilo naše fórum 151 návštěv.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: 105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od Samo1995 »

To video o MCO má strašnú kvalitu. Stalo sa niečo pri nahrávaní alebo strihaní?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od Dugi »

Bohužel bylo k dispozici jen video s malým rozlišením (360 px na výšku). Navíc to byla evidentně už několikátá kopie. Já to ještě navíc oříznul na 16:9. Snažil jsem se to alespoň trochu vylepšit s pomocí filtrů, ale holt zázraky se dělat nedají. :?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: 105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od Samo1995 »

No tak ja ti neviem. Vyzerá to fakt hrozne... Ako celý diel je super, ale to video si mal radšej nahradiť obrázkami. Nechcem ti do toho samozrejme kecať, je to na tebe ale dať také video, radšej by som vybral niečo iné ;)
Inak samozrejme ako vždy skvelý diel.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od Dugi »

No, občas jsem použil i horší videa, ale tady to je fakt úlet. Ono je to taky tím, že se výrazně zlepšila všechna ostatní videa - v prvních dílech VV by si toho nikdo nevšiml. Ale za ty roky udělal videa velký krok vpřed ap roto to tahá za oči. je to škoda, dlouho jsme váhal, jestli to tam dát nebo ne, ale ta animace je v jádru dobrá, jen má děsivou kvalitu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: 105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od Samo1995 »

No ja ti neviem, ale asi to bude vážne nejaký problém pri nahrávaní alebo pri čom. Lebo predpokladám že si použil toto video a je teda v lepšej kvalite. Pustil som si zároveň tvoje video a youtube a ten rozdiel je vážne viditeľný.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od Dugi »

No jasně, tady vypadá v pohodě, ale teď - oříznu ho ze 4:3 na 16:9. Tím se mi ještě víc rozpijí už tak neostré hrany. Na to je jediné řešení - použít filtr zostření. nasadil jsem ten nejmírnější, abych eliminoval případné nechtěné ostré hrany. Na závěr jsem to ještě trochu zesvětlil a přidal kontrast. Toť vše.
Při renderingu se muselo video upscalovat (převést na vyšší rozlišení - konkrétně na dvojnásobek). tím pádem kvalita znovu poklesla.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od tomas »

Super. Tohle by mohlo mít úspěch. :palec nahoru:
Mars míval vždycky úspěch, navíc je to opět velmi pěkně vysvětleno.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 105. díl - Kam se poděl metan?

Příspěvek od Dugi »

Díky, snad to klapne. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Dobývání vesmíru“