COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od Gubarev »

A je to tu. Konecne prvni trailer remaku veleuspesne puvodni serie Carla Sagana.
(nejen nekonecne uvahy novinaru, kam se to cele posune.)
Dokument COSMOS, tentokrat s Tysonem (no s kym asi jinym, ze...:D)
Premiera probehne az pristi rok, ale na netu uz je kolem toho dost zivo.
Priznam se, ze pro me jde tedy o velmi ocekavanou udaslost, jak jsem tu nekde psal,
sci fi filmy uz se mnou nic moc nedelaji, ale zajimave zpracovani neceho takoveho, jako
je treba fungovani vesmiru - to je uplne jine kafe.

Ale asi si budeme muset pockat, ale teda - za me - trailer vypada VYTECNE..



Projektu se dokonce ucastni byvala manzelka Carla Sagana Ann Druyan, ktera ma prsty
ve zpracovani dnes jiz nesmrtelneho filmu Kontakt.
Koho by to vic zajimalo, par informaci (v AJ):
http://www.wired.com/underwire/2013/07/ ... sse-tyson/

Obrázek
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od Gubarev »

Obrázek
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od Machi »

Na tenhle seriál jsem také hodně zvědavý.
Před pár dny jsem se díval na tři díly původního seriálu.
Přestože je už dnes 33! let starý, je stále velkolepý. Díky svému pokrytí nejen astronomie, ale i historie, biologie, archeologie, geologie atd., to bude velmi těžký oříšek pro americké producenty zvyklé produkovat spíše "bulvární dokumenty".
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od Gubarev »

Machi píše:Na tenhle seriál jsem také hodně zvědavý.
Před pár dny jsem se díval na tři díly původního seriálu.
Přestože je už dnes 33! let starý, je stále velkolepý. Díky svému pokrytí nejen astronomie, ale i historie, biologie, archeologie, geologie atd., to bude velmi těžký oříšek pro americké producenty zvyklé produkovat spíše "bulvární dokumenty".
No ono trocha toho bulvaru tam 100%ne bude, ale s tim se musime smirit. Tyto porady jsou venovany
siroke verejnosti a v techto ultra-velkych produkcich, kde protece spousta penez, zkratka producenti
resi sledovanost. Ale to se da skloubit dobre - zalezi na autorech, ostatne spousta dokumentu kanalu
Discovery Science, NG, nebo BBC je fantastickych - pritom jsou zkousnutelne verejnosti. Jak pravil v
minulem stoleti pan Grygar v Oknech vesmiru dokoran - musi tomu rozumet i pani Dymakova... :lol:
Urcitou zaruku kvality spatruji v ucasti byvale Saganovy manzelky a v osobe "moderatora" Tysona, i kdyz
ani to nam nemusi nic zarucit. Uvidime, moc se tesim, udajne jsou prace v plnem proudu a trailer me
nadchnul, presto rikam - uvidime... ;)

A kdyz jsem zminil ta Okna vesmiru dokoran: Loni jsem nahodou nasel na webu kompletni download
a srdce mi radosti zaplesalo, to byl v detstvi serial, na ktery jsem se nejvic tesil a v podstate, bez
prehaneni, zformoval muj dalsi zivot. Okamzite jsem si cely komplet stahnul, ze se na to ze senti-
mentu kouknu, ale nejen to - hlavne jsem to chtel videt po desitkach let novyma ocima a zhodnotit,
kolik uz toho neplati, protoze za dobu od puvodniho premieroveho vysilani udelal vyzkum vesmiru
vetsi revoluci, nez za predchozich 400 let.

Musim ti rict, ze jsem byl SOKOVAN, kolik tech veci plati i dnes - naopak, spis sem tam samozrejme
nejaka ta teze uz byla prekonana, ale jinak tak nadcasovy dokument neznam. Jak se panu
Grygarovi povedlo astrofyziku, ale treba i kvantovou fyziku podat lidem tak, ze to melo velkou
sledovanost (slo o velmi oblibeny porad!), ale zaroven kvalita informaci byla na tu dobu uzasna.
Takze vime, ze to jde. ;)

Od te doby (za posledni cca rok) si parkrat tydne pri usinani zapichnu do monitoru USB disk, dam
sleep timer a posloucham epizody napreskacku. A vzdycky se najde nejaka mala informace, nebo
souvislost, ktera se cloveku uz vytratila z pameti, pripadne se tyka neceho, co se odehralo ted a
souvisi to s danou informaci.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od tomas »

Tam by to mohla zhatit jediná věc. A sice snaha amerických producentů nacpat do všeho náboženství, nejlépe kreacionismus. Takže když se to nezvrhne v dokument typu "Je ve vesmíru bůh", tak by to mohla být pecka.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od Gubarev »

Ano, oblekat porady do nabozenskeho roucha a hledat boha, to je tam skutecne hodne oblibene.
Ale kreacionismu se nemusime vubec bat! Sice 40% obyvatel tento blabol zastava, ale, mno -
jak to rict kulantne a neurazet ty lidi - jsou to ponejvice bytosti rozumu chabeho, ale hlasu silneho.
Co se tyce vedecke obce - tam nema kreac. co delat.

Spis, jak pises zkraje, takovy to hollywoodsky navoneny coca cola deda mraz... :evil:
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od Machi »

tomas píše:Takže když se to nezvrhne v dokument typu "Je ve vesmíru bůh", tak by to mohla být pecka.
Snad ne, toho se většinou v dokumentech o vesmíru vystříhají. Alespoň jsem to ještě nikdy neviděl v klasických dokumentech (v dokumentech pro náboženské TV se to ale objevit může).
Spíše se bojím té bulvarizace, která je čím dál běžnější v produkcích NG a Discovery.
Přitom není potřeba, jak ukazuje třeba BBC, jejíž dokumenty jsou celosvětově velmi oblíbené a veskrze velmi kvalitní.
Jistou zárukou, že Cosmos bude mít slušnou úroveň je snad Ann Druyan.
Poznámky ke kreacionizmu: Je zajímavé, že jako producent je tam uveden Fox, což je stanice, která má pro kreacionisty slabost (mírně řečeno).
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od Gubarev »

zaverecna scena na konci jednoho z nedavnych natacecich dni:

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od vai777 »

Jsem zvědav, jestli tam zase bude hrát Jaromír Hanzlík :-D
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: COSMOS - remake dokumentu Carla Sagana

Příspěvek od Gubarev »

vai777 píše:Jsem zvědav, jestli tam zase bude hrát Jaromír Hanzlík :-D
Smankote, Vaii, tak ted si me dostal tak, ze jsem spadl ze zidle!!!!! :lol:
Je to tak davno, ze jsem na to ale UPLNE zapomnel, to je uz tolik let - ale tenkrat jsem
si z toho ucurnul :-D :-D Nic, ted uz mi nezbyva, nez se snazit to na Youtube najit......
DIKY TI!
Snad to bude zajimave pro mladsi rocniky, pro ktere je to uz davna minulost.
Tak - zvedl jsem se z podlahy a jdu to hledat. (Jak jsem na to mohl zapomenout?)
Pred asi 6 lety jsem to nasel a uvadel ve svym kosmoklubu.
No nic, jdu na to :o
Naposledy upravil(a) Gubarev dne 17.9.2013 3:07, celkem upraveno 1 x.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield

Odpovědět

Zpět na „Filmy“