Stanice Kosmonautix

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Stanice Kosmonautix

Příspěvek od chobolatom »

Napadla mě taková zajímavá věc. Pokud sledujete Kerbal Space Program na YouTube, tak asi víte, že čas od času si autoři videí propůjčují savefile a postaví stanici. Každý postupně přidá modul a nakonec je z toho velká stanice. Jelikož Kerbal Space Program zde hraje už docela dost lidí, tak jsem si říkal, že by to fajn postavit stanici pomocí uživatelů fóra.

Jak to celé bude probíhat?
Nejprve bych rád upozornil na to, že by bylo nejlepší, kdyby se stanice postavila pouze ze stock partů. Už jenom proto, že by si hráči museli stahovat módy nebo hru nějak upravovat. Dále by bylo fajn, kdyby každý přidal jenom jeden modul. Stavba bude tak více provázaná s uživateli. Zatím (viz. konec článku) bych začal se stanicí na nízké orbitě Kerbinu. Je to dosažitelné pro všechny a pro nikoho by to neměl být problém se tam dostat. Výška? Myslím, že nejpřijatelnější by byla orbita +- 100x100 kilometrů.
Jak to bude s předáváním savefile? Nad tím jsem už přemýšlel a myslím, že by bylo dobré, kdyby se zájemci o stavbu hlásili. To znamená, že až někdo napíše, že ke stanici je připojen jeho modul atd., tak savefile nahraje na nějaký server a odkaz vloží do přispěvku. Ten kdo se přihlásí první, může si soubor stáhnout a přispět svým modulem. Bylo by ale dobré, kdyby se uživatelé opravdu střídali (ne aby byli dva, kteří by neustále na stanici pracovali a ostatní pouze koukali).

Pravidla
1) Používáme pouze stock parts, žádné módy a upravené části nejsou povoleny
2) Při stažení savefile je možné přidat pouze jeden modul
3) Pokud budete chtít přidat svůj modul, musíte to do vlákna napsat (např. Hlásím, že jsem si savefile stáhnul a ke stanici připojím modul s RCS palivem)
4) Po připojení vašeho modulu je nutné napsat o tom příspěvek (např. Modul byl úspěšně připojen a kerbonauti mají konečně nové zásoby. + přidat fotku stanice s vaším modulem) a nahrát na internet savefile (Ulož.to, Dropbox, Skydrive,...)
5) Dáváme přednost těm, kteří na stanici ještě nepřispěli nebo jenom málo
6) Žádné části stanice se nesmí níčit nebo záměrně odpojovat (pouze po dohodě zde a s povolením autora modulu)
7) Změna parametrů orbity je možná pouze po dohodě zde

Složka (savefile), která se bude sdílet, je tato: Kerbal Space Program\saves\Stanice Kosmonautix

Doufám, že se vám tento projekt bude alespoň trochu líbít a taky přispějete svým modulem. Dnes sem uveřejním savefile s první částí stanice, ke které budete moci připojit svoje výtvory. Pokud to půjde dobře a bude vás to bavit, můžeme zrealizovat podobné projekty. (stanice na povrchu Munu, orbitální stanice okolo hvězdy, atd.)
Tímto bych vám chtěl popřát hodně zdaru při stavbě! Pokud by jste měli jakékoliv připomínky, stačí se ozvat. ;)
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od chobolatom »

1. MODUL

Na oběžnou dráhu Kerbinu byl vynesen první modul stanice. Zatím ho neobývá žádný kerbonaut. Modul nemá žádné solární panely a energii získává z generátorů. Obsahuje 2 veliké dokovací uzle a 4 střední.
Těším se, co přijde dál. :)

Savefile ke stažení zde: http://uloz.to/xfURvau2/stanice-kosmonautix-zip



Uživatelský avatar
Fidas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Reputace: 0
Registrován: 21.1.2013 14:34
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Fidas »

Já se hlásím o připojení mého modulu ke stanici. Odkaz na nejnovější save sem dám pokud možno co nejrychleji.
Jinak nápad s stanicí Kosmonautix je super :palec nahoru: .
Uživatelský avatar
Fidas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Reputace: 0
Registrován: 21.1.2013 14:34
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Fidas »

2. Modul je úspěšně připojen. Jeho úkolem je dodávat pro stanici dostatečné množství el. energie. Docela netypické konstrukční řešení je zapříčiněno tím, že konstruktéři z KSP nevěděli jak budou vypadat další moduly a jak bude stanice orientovaná ve finální fázi. :)
Stanice Kosmonautix je zatím ještě neobydlená, ale podmínky nutné pro život kerbonautů jsou zajištěny.
Počet a dokovacích portů zůstal stejný.



Odkaz na save: http://uloz.to/xm5bu4Ks/stanice-kosmonautix-rar
Naposledy upravil(a) Fidas dne 7.7.2013 17:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od chobolatom »

Hezky! :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Samo1995 »

Rád by som sa pridal. Pripojím ťažkú zásobovaciu loď TRDS s loďou Merkur na vrchu.
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od chobolatom »

Ok, už se těším. Pěkně se to rozrůstá. ;)
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Samo1995 »

Mám menší problém. Píše mi to, že ten savefile je nekompatibilný. Niečo mi ušlo? Vyšla už 0.21?
Uživatelský avatar
Fidas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Reputace: 0
Registrován: 21.1.2013 14:34
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od Fidas »

moje verze KSP je 0.20.2.186
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Stanice Kosmonautix

Příspěvek od chobolatom »

Samo, mě to normálně jde. Máš nejnovější verzi hry? :roll:

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“