45. díl - Květen 2013

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
45. díl - Květen 2013

Příspěvek od Dugi »

Je tu nejnovější díl Vesmírných výzev a pozor! Je to nejdelší díl v celé historii pořadu! Až doposud byl na prvním místě díl s pořadovým číslem 36, který rozebíral události z loňského srpna (hlavně přistání Curiosity). Ale teď se na Streamu objevil aktuální díl, který je ještě o celých 36 sekund delší. Není se co divit, v pořadu najdete celkem 5 velkých témat (americký výstup z ISS, návrat Sojuzu TMA-07M, Start Sojuzu TMA-09M, návrat Bionu-M a problémy dalekohledu Kepler. V sekci Kosmonautika v kostce je připraveno celkem 11 krátkých zpráv. Tak ať se Vám nejnovější díl líbí. :)



Minulý díl si do této chvíle pustilo 4 195 diváků.
Nedávno jsem dostal dotaz, jak těžké je střihnout jeden díl Vesmírných výzev. Napadlo mne, že spíše než subjektivní hodnocení lépe poslouží čísla. Do aktuálního dílu jsem použil celkem 73 souborů - ať už se bavíme o videích, fotkách, nebo zvukových souborech. Samotný střih byl rozložený do 7 obrazových a 3 zvukových stop. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od modelar »

Parádne spracované :palec nahoru:
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od Dugi »

Děkuju :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od tomas »

Úžasná porce kosmonautiky. :klaní se:
Dostal jsem se k tomu až dneska a krásně jsem si tu čtvrthodinu užil. Díky

Kamarádce za mě poděkuj, že si dala práci s titulky k Hadfieldovu klipu. Hned je to lepší, když tomu člověk rozumí celému a ne jen fragmentům. Už jsem to chtěl napsat při tom prvním uvedení klipu. Je skvělé jak se dá na ISS natočit díky beztížnému stavu v reálu to, co by se na Zemi muselo složitě animovat v počítači.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od Dugi »

Díky tomasi, jsem moc rád, že se ti to líbí. Poděkování vyřídím. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od Dugi »

Kluci, jak se blíží konec měsíce, blíží se i tradiční termín zveřejnění Vesmírných výzev. Proto jsem na nich jako obvykle začal pracovat. Momentálně sepisuju text, ale vím, že se blížím k problematickému místu. Už od úterka se totiž peru s docela silným nachlazením a rýmou. Takže většinu dne spíš jen polehávám v posteli, piju teplé čaje a smrkám. Sice se to už zlepšuje, ale na načítání textu se prozatím ještě moc necítím. Stejně tak i několikahodinový střih není při současném zdravotním stavu ideální.
Chci proto jen předem avizovat, že tu je možnost, že se zde červnové Vesmírné výzvy objeví třeba až o několik dní později. Díky za pochopení. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od vai777 »

Vůbec se nestresuj. Zdraví je to nejdůležitější, tak se koukej vyležet a dej tělu čas na to, aby se dalo dokupy. Pokud máš problém z hlasem, doporučuju výluh z majoránky s medem (tenhle trik mi prozradila jedna operní pěvkyně ;) )
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od Dugi »

Zajímavý tip, díky. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
dominog
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 171
Reputace: 0
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Registrován: 2.5.2013 20:46
Kontaktovat uživatele:
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od dominog »

Dugi píše:Kluci, jak se blíží konec měsíce, blíží se i tradiční termín zveřejnění Vesmírných výzev. Proto jsem na nich jako obvykle začal pracovat. Momentálně sepisuju text, ale vím, že se blížím k problematickému místu. Už od úterka se totiž peru s docela silným nachlazením a rýmou. Takže většinu dne spíš jen polehávám v posteli, piju teplé čaje a smrkám. Sice se to už zlepšuje, ale na načítání textu se prozatím ještě moc necítím. Stejně tak i několikahodinový střih není při současném zdravotním stavu ideální.
Chci proto jen předem avizovat, že tu je možnost, že se zde červnové Vesmírné výzvy objeví třeba až o několik dní později. Díky za pochopení. ;-)
klidně se vylež a hlavně se uzdrav mi a některým dalším to vadit vůbec nebude když nový díl vyjde o pár dní později.
A doporučuji moc nemluvit nebot mluvením si můžeš poškodit hlas mam tuto informaci od známé která se učila zpívat :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 45. díl - Květen 2013

Příspěvek od Dugi »

Děkuju. ;) Mluvím jen minimálně - to je ostatně důvod proč chci načítání textu odložit. Při načítání totiž musím víc "tlačit na pilu" než při normální řeči.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“