Setkání 2013

Všechny informace o setkávání členů našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Premet229 »

Rád se přijedu taky podívat a pokecat. Je mi jedno kdy, můžu se přizpůsobit.
Přikláním se tedy k většině na 18.-19. květen.

Přespání nepotřebuji. Máme příbuzné jak v Jihlavě tak v Polné. Spojím to jako příjemné s užitečným. Pouze se nějak dopravím a zase odpravím...

Jen bych se moc rád mimo jiné také setkal s panem Přibylem. Tak bych rád věděl, až bude naplánován program, kdy se mám dopravit nejvíc :) .
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Greene »

Premet229 píše:Tak bych rád věděl, až bude naplánován program, kdy se mám dopravit nejvíc :) .
Ja osobne si myslim ze program bude podobny jako minuly rok, tedy, ehm, krom prednasky.(cituji Dugiho "prednaska bude cely vikend") :-D
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Premet229 »

To bude každopádně ideální, "přednáška celý víkend" .. :-D
Já měl namysl, kdy se tak nějak posedí a nebude se zúčastněné osazenstvo pohybovat po městě... Já Jihlavu vcelku znám a jelikož plánuji se dostavit jen na část "přednášky", abych vás všechny někde našel pohromadě... :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

Moc rádi tě uvidíme! :palec nahoru:
Program se bude teprve ladit. Ale hrubé obrysy budou následující:

Pátek:
Odpoledne - příjezd účastníků, uvítání, ubytování.
Večer - Procházka nočním městem spojená s večeří, případně vyjížďka za město, kde je jasná obloha
Noc - Spánek

Sobota:
Ráno - Probuzení
Dopoledne - Návštěva nějaké jihlavské památky (minule to bylo podzemí a věž kostela sv Jakuba)
Poledne - Oběd
Odpoledne - Dokončení prohlídky města, přednáška (je v jednání, s panem Přibylem jsme prakticky domluvení i na tématu, musím jen s Jihlavskou astronomickou společností dořešit pronájem prostor, minule začínala tuším v 17:00)
Večer - Po skončení přednášky slavnostní večeře (zřejmě zase v hotelu Gustav Mahler)
Pozdní večer - Po večeři směr brána Matky boží, kde domluvím mimořádné pozorování profesionálním astronomickým dalekohledem (snad bude lepší počasí než vloni :-D )
Pak buďto procházka městem, nebo něco jiného
Noc - Spánek

Neděle:
Ráno - Probuzení
Dopoledne - Loučení, odjezd domů

Důležité je, že během celého srazu bude probíhat debata mezi členy na nejrůznější témata (povětšinou o kosmonautice). A taky je důležité poznamenat, že se na konkrétním programu - tedy - kam se půjdeme podívat, kde a kdy budeme jíst atd. domluvíme přímo na místě podle aktuálního zájmu. Program je proto jen velmi rámcový a jeho definitivní podoba se bude ladit až na místě. ;)

DŮLEŽITÉ INFO PRO VŠECHNY:
Termín setkání stanovuji na třetí víkend v květnu, tedy 17. - 19.5.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Premet229 »

Perfektní informace.
Mě se jednalo o sobotní odpoledne a večer. Je mi jasné, že je na detaily ještě brzy. Každopádně jsme se trochu posunuli dál v plánování. :)
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Setkání 2013

Příspěvek od indian22 »

To Premet229:
S tím přespáním si to rozmysli. Greene loni taky přespání organizačně nepotřeboval a pak litoval. :-) Dle jeho slov letos bude spát s ostatními.
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Premet229 »

indian22 píše:To Premet229:
S tím přespáním si to rozmysli. Greene loni taky přespání organizačně nepotřeboval a pak litoval. :-) Dle jeho slov letos bude spát s ostatními.
To až tak...jo? :o
No, teda.. já nevím, ale asi to teda ještě zvážím. :Drbe se na hlavě:
Je fakt, že večery bývají nejlepší ... u pivka ... ;)
A s tím spaním,... to abych si teda vzal hezké spodní prádlo.. :lol:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Dugi »

SETKÁNÍ SE USKUTEČNÍ 17. - 19. KVĚTNA

Kluci, když už máme termín, je potřeba zajistit ubytování. Po loňské nepříliš ideální volbě jsme se rozhodli vyhledat něco jiného. Vloni jsme vsadili na levnou ubytovnu, ale všichni, kdo na srazu byli, potvrdí, že měla jisté nedostatky, především co se zvukové prostupnosti stěn týče. :)
Rozhodli jsme se proto poohlédnout se po nějakém aspoň o chlup reprezentativnějším ubytování. Jasně, i přitom jsem se snažil hledat i vhodnou cenu. S tomasem nás nejvíc zaujal penzion Atlet. Přičemž vybavení vypadá velmi dobře a i ceny nejsou moc špatné. Posuďte sami:

jednolůžkový pokoj 620,- Kč (pro nás zbytečné, snad nebude nikdo lichý)
dvoulůžkový pokoj 840,- Kč (na osobu to dělá 420 Kč)
třílůžkový pokoj 1200,- Kč (na osobu to dělá 400 Kč)
čtyřlůžkový pokoj 1450,- Kč (na osobu to dělá 362 Kč)

Čili pokud bychom se ubytovali v tří- a čtyřlůžkových pokojích, pak by se cena za dvě noci pro každého mohla vecpat pod tisícovku, což není zase tak špatné - pokud přihlédneme k tomu, jak jsou pokoje vybavené a že si budeme moct dlouho povídat aniž by na nás bouchali nazlobení dělníci, kteří se potřebovali vyspat do práce. :lol:
A mimochodem, když se vloni řešilo ubytování, skončil penzion Atlet jako druhý. Jelikož se loňský vítěz neosvědčil, bylo by fér dát šanci dalšímu v pořadí. Důležité je, že v kategorii penzionů v Jihlavě nic levnějšího neseženeme.
Chci se proto zeptat, jestli se mezi lidmi, kteří se na sraz chystají najde někdo, komu se zdá tohle ubytování přespříliš drahé. Díky ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Lakely »

Za mne je to ideální cena, jsem pro. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání 2013

Příspěvek od Greene »

Ja jsem spokojeny :)
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin

Odpovědět

Zpět na „Setkání“