Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Po téměř roce od doby, kdy jsem vás vyzval, abyste se ptali Mgr. Antonína Vítka, tento nápad oživuji. Jen s tím rozdílem, že tentokrát budete mít možnost zeptat se Tomáše Přibyla, který mnoho let popularizuje kosmonautiku a pravidelně vystupuje v televizních, či rozhlasových pořadech, kde se zaujetím vypráví o kosmonautice. Je také plodným autorem knih. Mezi jeho díla patří například "Den, kdy se nevrátila Columbia", "Smrt měla jméno Challenger", nebo dechberoucí muzeum v knize s názvem "Poklady kosmonautiky".

Pokud tedy máte nějakou otázku, kterou byste chtěli tomuto odborníkovi položit, napište své dotazy do tohoto fóra a až se jich tu shromáždí větší množství, pošlu dotazy panu Přibylovi na e-mail.

P.S. za tip na založení tohoto tématu děkuji Soyuzovi, který tento nápad nadhodil na jiném místě našeho fóra. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Premet229 »

Ahoj Dugi.
Chtěl bych se tvým prostřednictvím zeptat pana Ing. Přibyla a využít tohoto fóra.

Dotaz:
Je možné zakoupit již před časem napsané a vydané knihy "Rudé hvězdy ve vesmíru" a "Smrt měla jméno Challenger" ?

Moc o tyto tituly stojím...
ještě bych poprosil zaslat dotaz pokud možno brzy, DÍKY.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
Tvůj dotaz pošlu panu Přibylovi na mail a přidám kontakt na tebe (mail) abyste se mohli domluvit přímo. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Odpověď od pana Přibyla přišla poměrně rychle cituji:

v normálním prodeji (ty knihy - moje poznámka) už dávnou nejsou. Navíc zdůrazňuji, že nemám žádný volný výtisk. Občas se dají koupit v antikvariátech nebo na Aukru (nedávno jsem tam viděl Challenger - cena překonala tisícovku! - což mi vyrazilo dech). Takže hledat, hledat, hledat... (Já vím, "chytrá" rada, ale lepší prostě nemám.)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Premet229 »

MOC ti děkuji za informace!
Tak nějak jsem očekával podobnou odpověď. No nic, budu hledat dál... ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Držím palce ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od tomas »

Jestli by ti stačilo si je jen přečíst, tak jsou běžně k půjčení v knihovnách. Pokud by zrovna v té tvojí nebyla, existuje meziknihovní výpůjční služba, kdy danou knihu zapůjčí jiná knihovna té tvé.
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Amper »

Co to znovu vydat jako pdf ebook ? Chapu ze v soucasne dobe neni kosmonautika masovka takze vydavatele se do toho nebudou hnat, ale pdf se da vydat prakticky v samonakladu. A kdyz se pouzije socialni DRM (= v kazdem souboru je jasne viditelne kdo ho koupil a tudiz si kazdy 2x rozmysli to nekde vystavit) tak neni potreba resit ochranu a kupujici neni otraveny tim ze to nejde na jeho zarizeni
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Jelikož se pan Přibyl zúčastní našeho setkání v Jihlavě můžeme s ním tuhle možnost probrat.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Premet229 »

Jsem moc rád za poznámky a podněty. Díky zatím všem!

Na setkání do Jihlavy bych rád přijel. A ten nápad Ampera je hodně zajímavý!
Určitě by bylo fajn to přímo probrat s panem Přibylem.

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“