Mobilní aplikace

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Uživatelský avatar
JNL
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Kroměříž
Registrován: 27.1.2012 18:48
Mobilní aplikace

Příspěvek od JNL »

Sky Map - Mapa oblohy /Zobrazování galaxii, planet, znamení/
Satellite AR - Zobrazování satelitů, ISS
NASA App - Zobrazení Misí, Obrázků, Rádia, TV, Programů, Twetů, Novinek, Centra
NASA HD/NASA.TV - Televize
ISS Detektor - Zobrazuje čas a souřdnice letu ISS
Spaced (News / Videos) - Novinky a Videa
ISS Detektor
Sky Map
JosefL.
Lidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosti.
Cicero Marcus Tullius
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Mobilní aplikace

Příspěvek od vai777 »

SkyMap od Googlu jsem vyzkoušel, ale musím říct, že mi moc nesedla. Hlavně proto, že obraz oblohy je posunutý o dobrých 15°od reality (alespoň v mém případě). Tak jsem si nainstaloval SkEye. Zatím jsem ho neměl čas nějak dlouze testovat (a ke všemu jsem jen laik), ale zdá se mi být lepší. Dá se použít i jako naváděcí modul pro teleskop.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Mobilní aplikace pro iPhone, iPad

Příspěvek od Wopat »

Výborné aplikace pro iOS:
SkyView: zobrazení Slunce, Měsíce a planet v reálném čase i v minulosti a budoucnosti (+-12 h), dále hvězd i s možností zobrazení souhvězdí, ISS, HST a některé satelity + základní info. Výborné je propojení aplikace s fotoaparátem, tudíž se díváte na okolní krajinu a na její obraz se vám promítají hvězdy.
Obrázek

Moon Globe, Mars Globe: dvě aplikace s mapami povrchů Měsíce a Marsu zobrazující popisy terénních prvků, místa přistání sond a Apolla a další drobnosti. U Marsu navíc možnost zobrazení výškové mapy.
Obrázek

Best ISS 3D: výborná aplikace s 3D modelem ISS, interaktivní prohlídkou, možností "first person view" kosmonauta i s pohybem kolem stanice, malou foto galerií zobrazující výstavbu a videem zobrazující ISS přelétávající nad Zemí. Tuto aplikaci doporučuju! Pro iPad je výborná, ale i na iPhonu obstojí.
Obrázek
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: Mobilní aplikace

Příspěvek od KitFisto »

Best ISS 3D je aplikace od českých vývojářů. V posledním čísle Tajemství Vesmíru jsou jim věnovány dvě strany. Jsou i tady na fóru.
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Mobilní aplikace

Příspěvek od Dugi »

To je pravda, řeší se to v tomhle vlákně. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Solar Walk

Příspěvek od chobolatom »

Na iOS je výborná aplikace Solar Walk. Je placená, ale je naprosto fantastická. Obsahuje celou Sluneční soustavu a mnoho sond. Všechno je převedeno do krásných 3D modelů. Je zde možnost zrychlit čas. I každého tělesa je mnoho informací - složení, fotky z sond, atd. Do aplikace se neustále přidávají nové věci. Můžete si prohlédnout animaci Armstronga a Aldrina, jak poskakují okolo Eaglu a pracují s přístroji, nebo jak pracuje Curiosity. Vše je v nádherném grafickém kabátku. ;)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
vosik
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 85
Reputace: 0
Registrován: 24.8.2012 17:39
Re: Mobilní aplikace

Příspěvek od vosik »

Sakríš, všechny ty dobre věci sou na iOS, nebylo by naskadě i něco na Android, ja opravdu vykousnuté jablíčko nemám :? :? :?
"Prorok je ten, kdo vidí daleko dopředu, ale zároveň vidí všechno kolem sebe, protože budoucnost zčíná dnes" - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Mobilní aplikace

Příspěvek od Amper »

To vis, na iOSu se aplikace kradou vyrazne hur nez na Androidu a tak si dost firem hodne rozmysli do ceho investovat penize. Tezko s tim neco nadelas, z tohodle hlediska si myslim ze se podobne aplikace spis objevi na Windows Mobile 8 nez na Androidu. Pokud to neni takova masovka aby to uzivila reklama tak je vyvoj pro android financne dost problem.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Mobilní aplikace

Příspěvek od Wopat »

Zjistil jsem, že ESA má pro iPhone/iPad několik aplikací, a tak jsem se je jal otestovat. Některé jsou docela fajn.

ESA
Obrázek Pro mě osobně nejlepší aplikace. Je jednoduchá a účelná. Obsahuje zprávy, které jsou na esa.int a když se tam objeví nová, telefon ji oznámí. Zprávy jsou upraveny pro formát mobilního zařízení, tudíž vás neruší plno zbytečností kolem. Dále se můžete přepnout na kartu posledních videí, obrázků nebo ESA Live. To už jsou ale spíše takové zbytečnosti.
Pokud máte rádi ESA a čtete jejich zprávy, toto je aplikace pro vás.

Obrázek

ESA Bulletin
Obrázek Další výborná vychytávka. Někteří z vás určitě ví, že ESA vydává čtvrtletně časopis, ve kterém informuje o svých aktivitách a dosažených cílech. Bulletin je vydáván pravidelně už od roku 1975 a u příležitosti 150. čísla byla vytvořena tato aplikace. V ní nejen, že dostanete každé nové číslo ihned po vydání, ale máte k dispozici náhledy všech čísel od června 1975, které si můžete přimo v aplikaci stáhnout a přečíst. Všechno přehledně na jednom místě.

Obrázek

ESA cryosat
Obrázek Perfektní aplikace pro ty, kteří se zajímají o životní prostředí, globální oteplování, polární čepičky nebo o satelit samotný. Tato aplikace je ze všech nejrozsáhlejší a její bližší popis naleznete ve vlákně o Cryosatu.

Obrázek

ESA oshi (Online show case of Herschel images)
Obrázek Databáze fotografií a animací z Herschella, podrobné informace o teleskopu a archiv tweetů. Tuto aplikaci jsem prolétl jen zběžně.

Obrázek

ESA wis (Where is the satellite)
Obrázek Povedená aplikace zobrazující polohy nejen evropských satelitů. Zjištění, co vám to zrovna v noci letí nad hlavou nikdy nebylo jednodušší. U vybraných satelitů si můžete zobrazit nejen jejich aktuální pozici, ale také předpovědi přeletů pro vaši stávající polohu.

Obrázek

V nabídce jsou i další aplikace, ty už jsem ale nějak nezkoumal, jelikož nejsou zrovna pro mě.

ESA due (Data user element)
Obrázek

Obrázek

ESA lps (Living planet symposium)
Obrázek

Obrázek
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Mobilní aplikace

Příspěvek od vai777 »

Stal jsem se před pár dny držitelem pracovního iPadu, a protože jsem ho nafasoval i pro soukromé užití, hned jsem na appstoru zkusil pohledat nějaké hezké appky s vesmírnou tématikou.
A narazil jsem na jednu hodně pěknou.
Midnight Planets vám umožní prohlédnout si ve virtuálním prostředí téměř všechny dostupné fotografie z Opportunity, Spiritu a Curiosity, včetně znázornění jejich trasy. Zatím jsem neměl čas pídit se po nějakých fíglech v rámci appky, ale i holý základ je pro mě skvělý.

Obrázek Obrázek

Bohužel, pro Android se tahle appka neplánuje. :?
Web developerů
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“