1. kolo: To the Mun and back

Vše o soutěžích v KSP
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od modelar »

Dnes som pristál na Mune s mojou 89 tonovou raketou a vrátil som sa späť na Kerbin. Ale pri prelete atmosférou sa mi odtrhol padák a Jabediah to neprežil :( . Pre návrat z Munu mi stačilo 140l paliva, maximálne preťaženie 6,6G a celá misia trvala 1 deň 22 hodín 37 minút 31 sekúnd. S takýmto výkonom asi skončím posledný :x

Fotky tu: http://imageshack.us/g/1/9846466/
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Samo1995 »

Nevešaj hlavu :D A malá rada. Bloky na tuhé palivo sú veľmi ľahké a silné.
A ešte jedno video ktoré možno niektorých z vás niečo naučí. Je to moje obľúbené KSP video.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... zEEcNnBxqM
Toto video bolo natočené v dobe keď si všetci mysleli že na let na Mun je potrebná obrovská raketa s neskutočne komplikovaným systémom. A úprimne, toto video ma neskutočne pohlo vpred, pretože dovtedy som používal obrovské rakety na úplne všetko. Prajem príemné sledovanie.
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od mager42 »

Padak otevirat az pozdeji pri nizsich rychlostech - alespon pod 300m/s, pokud je kapsle neodelena od rakety radsi pod 200 - staci si na to na chvilku pribrzdit motorem a pak pred otevrenim v 500m pribrzdit tak pod 50.
Ale lepsi je ji oddelit - decupler ted moc nevazi - v dobe toho videa mel asi pul tuny myslim - tehdy byl vazny duvod ho nemit.
A mechjeb staci jeden - dva jsou spis riziko vyskytu nejakeho bugu.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Samo1995 »

Ale Decoupler má stále pol tony. Teda...v addonoch sú aj menšie, ale addony sú zakázané.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Tak jsem se oficiálně přihlásil do soutěže. Díky tomu se nemusíte bát, že skončíte poslední. Právě jsem totiž dokončil svůj let. A nahodím sem statistiky + bodový výpočet.

Let trval 3 dny a 2 hodiny, tím pádem odečítáme 192 bodů za čas.
Raketa měla 101 tun, takže odečteme 1010 bodů. :lol:
Přetížení dosáhlo hodnoty 3,3 G, přičteme 25 bodů (Hurá!)
U anomálie jsem nepřistál a designové body počítat nebudu, stejně mě nevytrhnou. Takže suma sumárum jsem na - 927 bodech! Juchů!

Ještě si s tím zkusím trochu pohrát, ale velké změny nečekám. :P Třeba se mi ale podaří o chlup lepší výsledek. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od mager42 »

Stock Decupler /maly- TR-18A/ ma 0,05t, velky ma 0,5t ale ten je urceny pro velke dily. Alespon ve verzi 0.17.1.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Samo1995 »

Dugi... prijal som tvoje oficiálne prihlásenie do súťaže a iba chcam povedať že asi navýšim bodový základ a predĺžim letový čas. A ak vieš slušne po anglicky tak si pozri video, ktoré som nahodil niekoľko príspevkov vyššie. Je tam návod ako trafiť Mun na prvý krát tým sa ti podstatne skráti let a ušetríš nejaké tie body :D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Dugi »

Díky, mrknu na to :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Samo1995 »

Čaute... len chcem pripomenúť že čas na odovzdanie výsledkov súťaže už takmer vypršal. V sobotu okolo obeda tu dám obrázky všetkých súťažných rakiet a vy budete môcť hodnotiť. Môžete bodovať v rozsahu -3 až 5 bodov a kritériá si zvoľte sami. Podrobnejšie info. bude priamo v príspevku.

Takže... 30.11.2012 o polnoci sa končí prvé kolo súťaže v KSP, 1.12.2012 bude nasledovať vyhodnotenie a Wopat vyhlási druhé kolo (na ktoré sa neskutočne teším) :tlesk:
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Program

Příspěvek od Samo1995 »

Tak, dnes tu máme sviatok. Vyšla dlho očakávaná verzia 0.18 (hurá) a navyše tu máme aj bodovanie súťaže. Ako som už niekoľkokrát napísal, budete môcť ohodnotiť rakety svojich protihráčov. Môžete im dať od -3 po 5 bodov. Kritéria si volíte sami, ale aj tak tu niektoré napíšem. (pre inšpiráciu). Samozrejme že sa nimi nemusíte riadiť.

Prvý dojem: 2 body
Druhý dojem: 2 body (po obhliadnutí rakety)
Vzhľad: 2 body (realistickosť...)
Nový prístup: 2 body (vec, na ktorú by ste neprišli ani vo sne... nový prístup)

A tu sú všetky rakety. Bodovanie mi pošlite e-mailom na adresu [email protected] A posnažte sa ,aby to bolo prehľadné. Stroje sú očíslované od 1 po 7.

1)Obrázek
2)Obrázek
3)Obrázek
4)Obrázek
5)Obrázek
6)Obrázek
7)Obrázek

Mená dodám po ohodnotení všetkými súťažiacimi.


P.S. Svoju raketu nehodnoďte.

Odpovědět

Zpět na „Soutěže“