Kosmodrom Sea Launch

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od Snoopy »

radoslav píše:...ako napíšete takúto kravinu. ... a nie len prihlúplo komentovať.
... Ale prebohe ste už dospelí, tak predsa nemožete písať príspevky, ktoré by som skor očakával od Vašich žiakov.. :(
Co takhle trochu respektu a pokory, neřku-li slušnosti? :Takhle tedy ne:
Pokud by sis dal trochu námahy a mrknul na Martinovu práci pro Kosmonautix, určitě bys pochopil, že přes čáru je především tvoje reakce.
To že Maritn v kontextu a zkratce zapochyboval o věrohodnosti nějaké informace přece vůbec neznamená neúctu k úmrtí.
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od Squierik »

Na svojom vyjadrení by som nezmenil ani jednu čiarku. Taký komentár by som čakal na Blesku a nie tu.

Ja Martina rešpektujem. A dosť mi chýba, že už nekomentuje štarty, pretože do toho vnášal niečo iné. A aj som sa ho zastával, pri tom prúseri so Sojuzom. Ale ten čas, ktorý venoval písaniu podľa mňa blbého príspevku mohol použiť na to overenie, ktoré sám spomínal a ušetril by si ďalší príspevok, kedy najskor píše a až potom uvažuje.

Každopádne neviem prečo na mňa vobec reaguješ, keď sám Martin to uzavrel.. Zase sa ukazuje tá akási pomyselná nedotknuteľnosť stálych členov fóra, resp. redakcie. Zakaždým, keď niekto čo len trošku skritizuje (a veľa krát objektívne správne) niektorého z "nedotknuteľných", tak sa to otočí proti autorovi. A najčastejší argument je, že robí veľa pre kosmonautix a to vo voľnom čase a zadarmo. Tak s týmto ja absolútne nesúhlasím, pretože robiť to zadarmo je rozhodnutie kosmonautixu. Nikto ich nenúti, všetko je dobrovoľné. Keď ti dobrovoľne pojdem vymalovať fasádu a dopadne to fakt na hovno, lebo som to v živote nerobil, tiež by si to nechal tak? Asi ťažko.. Nech si kľudne začnú dávať reklamy do článkov, nikomu by to nevadilo. Alebo spoplatnia prístup, alebo len dajú účet na dobrovoľné príspevky. Sám by som určite a pravidelne prispieval. Nemám problém si platiť za kvalitnú službu. Lenže fakt, že toto oni nechcú a nerobia neznamená, že ich nikto nemože objektívne alebo subjektívne v rámci slušnosti skritizovať. A týmto je pre mňa táto debata definitívne uzavretá.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od MaG »

Já bych si přál se probudit a nemuset to už číst, ale vzhledem k tomu, že jsem to rozjel, tak to respektuji. Nedotknutelnost kohokoli by byla nesmysl, takhle bych se tu nechoval. Každý člen fóra, který slušně diskutuje a něco diskuzi přináší je roven jinému.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od Dugi »

Já chci jen říct, že se taky snažím o rovnost všech členů. Pokud bys měl někdy v nějakém konkrétním případě dojem, že tomu tak není, ozvi se mi, klidně přes SZ.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od Snoopy »

Martin: Za mě tohle není primárně o Tobě. Je to o formě, kterou radoslav zvolil, né o obsahu.

radoslav: To čím se ty sám vyděluješ není datum registrace nebo počet hvězd, ale slovník a forma, které volíš. Tvůj původní příspěvek není věcný. To bys napsal něco ve stylu: Ta zpráva je věrohodná, "sníh" je pěna a folie... Vata jako "kravina, přihlouple" to posouvá do osobní roviny a dělá z toho komentář k diskutujícímu a ne tématu. Zejména tvá poslední věta nemá s uvedenou zprávou nic společného, je to pouze blahosklonný posměšek na Martinovu adresu. A jak už to tak často bývá, právě poslední věta odhalí pravý motiv. A proto na tebe reaguji. Kvůli slovníku a formě, které tady nepoužíváme.

Tvoje reakce na mě je ve stejném duchu. 2/3 tvého komentáře pitvají něco, co jsem nezmínil a s čím potažmo souhlasím. To že tady něco děláme zadarmo není zásluha a nenárokujeme si za to žádná privilegia. Evidentně sis hledal nějaký klacek, tak sis ho našel.
Ale o elitářství, o "ochraně kumpána z "naší" party", můj komentář nebyl. Týkal se pouze a výhradně tvého stylu.
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od Navi »

Snoopy -> souhlasím
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od milantos »

to : Snoopy : nebýt tvé zbytečné reakce , kdy už bylo vše vyřešeno ( byť mohla být forma předcházejících příspěvků z obou stran jiná) , nebyl by tenhle zbytečný ocas o ničem a jen o vzájemných reakcích
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od Wopat »

Přátelé, nepitvejme hlouposti. Martin unáhleně napsal hloupost a omluvil se. Hotovo. Snoopy se se vší slušností vyhradil proti stylu, jakým se radoslav vyjadřuje, aby udržel přátelskou atmosféru, kterou tady máme. Není důvod, aby si tady každý přispěl svou troškou. Nikam dál už se to neposune, vše už bylo řečeno a vyřešeno. Pojďme se bavit o kosmonautice.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od Roman89 »

Nový majitel mořského kosmodromu společnost S7 Space, má v letošním roce v úmyslu přesunout spouštěcí platformu Ocean Odyssey včetně lodi Sea Launch Commander do Ruska. Ke konci roku 2019 k tomu získala veškerá nezbytná povolení i od amerického ministerstva zahraničí. Novým kotvištěm má být přístav Slavjanka na dálném východě jižně od Vladivostoku.
https://ria.ru/20191205/1562002119.html?
Uživatelský avatar
Roman89
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 285
Reputace: 181
Registrován: 23.2.2017 2:31
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmodrom Sea Launch

Příspěvek od Roman89 »

Plošina Ocean Odyssey byla naložena na hongkongskou nákladní loď Xin Guang Hua v přístavu poblíž Long Beach na americkém tichomořském pobřeží. Do Ruska by měla dorazit v druhé polovině března.
https://tass.ru/kosmos/7824849

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“