SpX DM-2

Souhrn misí, které odstartovaly pomocí technologií firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10177
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: SpX DM-2

Příspěvek od Pospíšil »

milantos píše:
Stepan píše: Inu vzledek k nedávnému vývoji u Boeingu bych to z celého srdce přál SpaceX :oops: Prostě si to zaslouží víc, ať už z různých pohledů...
SpX má více nedořešených problémů, proto si to zaslouží více ???
Asi tu zdravý rozum nemá co dělat ....
Více si to zaslouží ten dodavatel, který bude mít svou loď připravenou k bezpečnému letu posádky dříve.

Ruku na srdce, milantosi, Starliner při dvou letových testech také vykázal dvě dost podstatné závady, kvůli kterým by měl podle mého soudu tyto testy opakovat. NASA review rozhodne, zda ano, či ne.
Pro osvěžení pamětí, Crew Dragon oba tyto testy (Pad Abort a nepilotovaný let na ISS) absolvoval bez závad. ;)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SpX DM-2

Příspěvek od Dugi »

Své rádoby chytré poznámky o zbytečném hledání zdravého rozumu si laskavě nech pro sebe. Nelíbí se ti tu, nechoď sem. Bez takových komentářů se tu budeme mít lépe a ty si určitě taky oddychneš. Že tu chceš být? Tak respektuj pravidla naší diskuse a podobně hloupé výkřiky do tmy a plácnutí do vody, které debatu neposouvají dál, si laskavě příště odpusť. Jediné, co tvoje zbytečná poznámka způsobila, bylo zhoršení atmosféry v diskusi. Nedělej to!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: SpX DM-2

Příspěvek od milantos »

Promiň, ale takové příspěvkyTi nevadí :
... vzledek k nedávnému vývoji u Boeingu bych to z celého srdce přál SpaceX :oops: Prostě si to zaslouží víc, ať už z různých pohledů...
A takové plácání do vody tu diskusi někam inteligentně posouvá ? Proto jsem psal o zdravém rozumu -
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: SpX DM-2

Příspěvek od todtv »

Ale v tom je přece rozdíl, i kdyby to bylo napsáno proti SpaceX, upozorňuji. Jedno je zamířeno, abych tak řekl, na osobní komunikaci, druhé nikoliv (osobní hodnocení jiné diskuzní osobnosti, byť někdy jako nepřímo). :o
Uživatelský avatar
Ketivab
Správce profilu na Twitteru
Správce profilu na Twitteru
Příspěvky: 525
Reputace: 1
Bydliště: Země
Registrován: 10.11.2016 16:27
Re: SpX DM-2

Příspěvek od Ketivab »

Pospíšil píše:EM včera uvolnil simulační animaci mise DM-2.
A plná verze ve vyšší kvalitě už je na YouTube:

Lukas59
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 1
Bydliště: Žilina
Registrován: 22.1.2019 20:37
Re: SpX DM-2

Příspěvek od Lukas59 »

Pospíšil píše:K tomu doplním drobné info ze zákulisí, že NASA je momentálně v plánovací fázi budoucích startů k ISS v relativně obtížné situaci, kdy je velmi pravděpodobné, že obě nové komerční lodě budou fyzicky i papírově připraveny ke své první pilotované misi téměř ve stejnou dobu (konec Q1/2020) a zřejmě budou muset vybírat, která loď poletí první...
Tuhle Sofiinu volbu jim teda nezávidím ... :P
Tiež si myslím že si bude musieť NASA vybrať kto poletí ako prvý...teda pokiaľ IFA test dopadne na jeničku a certifikácia padákov taktiež... Ale skusím ísť na to trošku hypoteticky - čo keby dala NASA požiadavku aby musel BOENING opakovať bezpilotnú misiu? V tom prípade by na tom bola asi relativne SpaceX lepšie, hm?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SpX DM-2

Příspěvek od Dugi »

:krčící rameny:
milantos píše:Promiň, ale takové příspěvkyTi nevadí :
... vzledek k nedávnému vývoji u Boeingu bych to z celého srdce přál SpaceX :oops: Prostě si to zaslouží víc, ať už z různých pohledů...
A takové plácání do vody tu diskusi někam inteligentně posouvá ? Proto jsem psal o zdravém rozumu -
Ne, takový komentář mi opravdu nevadí. Debatu sice nikam neposouvá,ale aspoň nezhoršuje kvalitu diskusního prostředí a jeho atmosféru. Tvůj povýšenecky napsaný komentář je nejen k ničemu, ale zároveň ještě zhoršuje prostředí. Proto je mezi tím jasný rozdíl. Nemohu za to, že ho nevidíš.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Stepan
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 465
Reputace: 187
Bydliště: Brno
Registrován: 4.11.2015 20:56
Re: SpX DM-2

Příspěvek od Stepan »

milantos píše:Promiň, ale takové příspěvkyTi nevadí :
... vzledem k nedávnému vývoji u Boeingu bych to z celého srdce přál SpaceX :oops: Prostě si to zaslouží víc, ať už z různých pohledů...
A takové plácání do vody tu diskusi někam inteligentně posouvá ? Proto jsem psal o zdravém rozumu -
Ach, mrzí mne když napíši něco co rozvíří vody a vlákno se tím pokazí :/ Tímto bych se za to chtěl omluvit, ale nemyslím si, že jsem udělal něco špatně. Abych to vysvětlil, vzhledem k tomu co dělám a mým znalostem si asi dobře dokáži představit jak vývoj těchto lodí probíhá a je to neuvěřitelná práce obou týmů, klobouk dolů. V předchozím příspěvku jsem nechtěl vypisovat již tolikrát omílané důvody co je lepší u SpaceX či u Boeingu, protože to tady na fóru je tak ve sto příspěvcích a doufal jsem že každého napadne, na co odkazuji nebo že si to vyhledá. Kvůli milantosovi zde napíšu JEN ČÁST: Poloviční peníze, to je velmi silný argument, protože za půlku peněz udělat to stejné, jsou borci. Ostuda Boeingu při obou testech, design CD který je prostě lepší. Proto doufám, že to NASA přiklepne spíše SpaceX; za práci dostanou obě firmy zaplaceno nehledě kdo tam bude první, ale cti by se měla dočkat SpX. A pokud bude kdokoliv chtít na toto reagovat, napište mi osobní zprávu, protože opravdu nemám rád, když se vlákno zaplaví příspěvky mimo (což ten můj snad tak moc nebyl). Jen prosím, když někde píšu tři tečky, tak asi na něco odkazuji, tak se mě klidně zeptejte, ale ne ve vlákně. Pak mě to mrzí
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: SpX DM-2

Příspěvek od Dugi »

NASA dnes na tiskové konferenci před In-Flight Abort testem uvedla, že mise DM-2 by mohla odstartovat nejdříve na začátku března. Bude potřeba vyhodnotit zítřejší zkoušku a taky mají proběhnout ještě dva testy padáků.
Zdroj
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Stepan
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 465
Reputace: 187
Bydliště: Brno
Registrován: 4.11.2015 20:56
Re: SpX DM-2

Příspěvek od Stepan »

Dugi píše:NASA dnes na tiskové konferenci před In-Flight Abort testem uvedla, že mise DM-2 by mohla odstartovat nejdříve na začátku března. Bude potřeba vyhodnotit zítřejší zkoušku a taky mají proběhnout ještě dva testy padáků.
Zdroj
To jsou hodně dobré zprávy, myslím že se očekávalo delší vyhodnocování. Samozřejmě že se to ještě může hodně posunout, ale už se to rychle blíží. Už jen držet palce ať obě akce vyjdou na jedničku :)

Odpovědět

Zpět na „Mise“