Starlink v1.0 L1 (11.11.2019)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Starlink #2

Příspěvek od Dugi »

Jo sorry, blbě jsem to přečetl, díky za upřesnění.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Starlink #2

Příspěvek od Amper »

snad to vyjde a muzeme si odskrtnout dalsi "sileny Elonuv napad o kterem vsichni vedi ze nemuze fungovat" jako splneny. Mam pocit ze manazeri a inzenyri beznych aerokosmickych firem si musi pripadat jako lidi z Nokie kdyz prisel prvni iPhone :-)
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starlink #2

Příspěvek od Pospíšil »

Yep. Se znovupoužitým krytem budou podle EM schopni recyklovat 80% hodnoty nového F9.
A se SS/SH to bude 100%.
Kdo nebude mít vícenásobně použitelnou raketu, bude beznadějně zaostávat.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Starlink #2

Příspěvek od todtv »

Rozumím tomu dobře, že použijí znovu kryt který se vykoupal jemně v moři? Jestli ano, tak z hlediska toho co se tvrdilo tak :o .
To by mě zajímalo jak dlouho ho čistili/repasovali.
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Starlink #2

Příspěvek od Amper »

je klidne mozne ze nechali ciste jen skorepinu. A to je solidni kompozitni struktura ktere by ta kratkodoba koupel nemela nejak zasadne ublizit. Jinak by se ze sklolaminatu nedelali cluny :-D

Pokud se nepletu tak pri startu starlinku nebyla na krytu ani vrstva izolacnich/tlumicich kostek. Coz je urcite vec ktera by mohla vodou trpet a museli by ji vymenit. Ale pokud ji nepouzijou tak ji jen sundaj a hotovo
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1331
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Starlink #2

Příspěvek od todtv »

Tak jestli odstrojili protihlukové/vibrační provedení + korekční systém a dali to nové, resp. to z části nepotřebují, tak pokud skořepina neměla praskliny, tak je to jednodušší.
Geo
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 342
Reputace: 324
Registrován: 22.10.2016 14:09
Re: Starlink #2

Příspěvek od Geo »

Tak tady jsou aerodynamické kryty co po koupeli poletí znovu. Videjko z odhození krytu

https://twitter.com/i/status/1191779329467748353
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Starlink #2

Příspěvek od Dugi »

Pojďme se zamyslet, zda tohle vlákno nepřejmenovat, aby to nebylo matoucí. První várka šedesáti testovacích družic se totiž většinou označuje jako verze 0.9 (na fóru máme vlákno pojmenované Starlink #1). Tím pádem se aktuální várka označuje jako Starlink 1-1 (první generace - první start), případně Starlink v1-1 (stejný scénář, jen s písmenem v navíc), nebo jen Starlink 1 (první start ostrých družic). Naše vlákno je ale označené Starlink #2.
Zajímaly by mne názory ostatních uživatelů. Já si myslím, že by bylo vhodné pojmenovat vlákno o v květnu vypuštěné várce testovacích družic Starlink 0.9 a tohle vlákno pak jako Starlink v1.1, případně Starlink 1. Ale zajímají mne názory ostatních, tak sem, prosím, napište, co si o tom myslíte. Díky! ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starlink #2

Příspěvek od Pospíšil »

Dugi píše:Pojďme se zamyslet...
V podstatě souhlasím, uvažoval jsem o tomtéž, jen jsem vyčkával jaké bude oficiální označení SpX. Navrhuju vyčkat do startu a přejmenovat až na základě ofiko informací.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Stepan
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 465
Reputace: 187
Bydliště: Brno
Registrován: 4.11.2015 20:56
Re: Starlink #2

Příspěvek od Stepan »

Vzhledem k tomu, že ještě nevíme, jak se budou další verze označovat a kolik startů bude v jaké verzi, tak bych klidně nechal označení #2 -je jasné že jde o druhý start jakoukoliv starlinku. Klidně do závorky nebo poznámky napsat typ, ale # bych nechal.

Odpovědět

Zpět na „Mise Starlink“