Naše fórum slaví desáté narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Je 23. října roku 2019, hodiny ukazují 15 hodin a 36 minut. Právě v tuhle chvíli je to na minutu přesně deset let od chvíle, kdy jsem s Tommyho pomocí spustil diskusní fórum na adrese vesmir.thos.cz. Ano, řeč je o tomhle diskusním fóru. Sídlí sice na jiné adrese, ale databáze příspěvků i grafika je stejné, tudíž dnes slavíme první kulaté narozeniny.
Upřímně říkám, že za těch deset let se z celého projektu stalo něco, co jsem nikdy nečekal ani ve snu. Fórum po deseti letech stále existuje, lidé jej využívají a navíc má i spoustu funkcí, které nejsou na první pohled vidět. V první řadě slouží jako setkávání fanoušků kosmonautiky, kteří chtějí společně sdílet aktuální události v tomto krásném oboru. Kromě toho ale má mimořádný vliv i na náš blog. Právě z aktivních uživatelů našeho fóra se rekrutují redaktoři blogu. A diskusní vlákna, do kterých jednotliví uživatelé přidávají novinky, které najdou na internetu, jsou zase nevyčerpatelnou studnicí informací pro autory blogu při přípravě nejrůznějších článků.
Za těch deset let udělalo fórum ohromný posun vpřed – ať už z hlediska počtu uživatelů, nebo obsažených informací. Vytvořilo základy celého portálu, který se rozrostl o další služby. Asi nejvíc si ale vážím toho, co se nezměnilo. Pořád si totiž zachováváme přátelskou atmosféru. A to je zásluha vás všech, kdo čtete tyhle řádky. Každým komentářem, který píšete na naše fórum, přispíváte k jeho chodu. Každou diskusí pokračujete v nastaveném trendu přátelské diskuse, které se naštěstí vyhýbají flame-wary a další nešvary internetových diskusí. Každým příspěvkem rozhodujete o tom, zda tenhle trend udržíme, nebo se od něj začneme odchylovat. Můj velký palec nahoru patří všem, kteří svými komentáři pomáhají udržet diskusi na kolejích.
Za uplynulý rok (23.10.2018 – 22.10.2019) navštívilo naše fórum 224 824 návštěv, což je o 12 000 návštěv víc než ve stejném období o rok dříve. Děkuji proto i všem, kteří na naše fórum chodí, ale nic nepíšou. I když jen pasivně konzumujete příspěvky ostatních, stejně jste pro náš web důležití. Ukazujete nám svými návštěvami, že o informace na fóru stojíte.
A samozřejmě pokud postoupíte o pomyslnou úroveň výš a stanete se aktivním pisatelem příspěvků na fórum, zvyšujete svůj přínos pro náš portál. Stáváte se motorem, který tlačí celý vlak dál. Bez Vás, nenápadných hrdinů by naše fórum zaniklo. Vážím si toho, že se najde tolik lidí, kteří nezištně ve svém volném čase sdílejí s ostatními novinky z kosmonautiky, které najdou na internetu. Speciální poděkování pak mám pro všechny uživatele, kteří mají přístup k ověřeným a často unikátním informacím a předávají je na naše fórum – ať je to Michal Václavík, Mirek pospíšil nebo Jirka Hošek. Ve všech případech Vaše informačně hodnotné komentáře neskutečně zvyšují význam fóra a pomáhají budovat jeho jméno.
V současné době máme 1316 registrovaných uživatelů a ve 2876 tématech najdete 103 024 příspěvků. To jsou nádherná čísla, za která vděčíme vás všem.
Pokud mohu závěrem narozeninového proslovu vyjádřit nějaké přání, pak bych byl velice rád, kdyby naše fórum existovalo dalších deset let stejně dobře jako doposud – a pak dalších deset let a dalších … Udržujme si tu dobrou náladu a přátelskou atmosféru, kterou tu máme. Jsem skutečně rád za to, že na naše fórum chodíte a že pokračujete v diskusích nekonfliktním stylem. Byl bych moc rád, kdyby se nám tohle podařilo zachovat i do dalších desítek let. Jak jsme už jednou napsal. Každý z vás každým svým příspěvkem rozhoduje o tom, na kterou stranu se naše fórum vydá. Děkuji proto všem, kteří se jej vytrvale snaží udržovat na té správné straně, kde vždy bylo.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3257
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od Vaclavik »

Pouze stručně - gratuluji. Věřím že fórum si našlo za tu dobu věrné návštěvníky, ale i aktivní přispěvatele, kteří tvoří jeho obsah.
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od Lakely »

Gratuluji fóru a jsem rád, že tu jsem. Málokde je tak super skupina lidí, která produkuje tolik zajímavých informací. Tak na další dekády. :palec nahoru:
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od MilanSpace »

Dugi píše:... je to na minutu přesně deset let...
Tak k tomu se dá poslat jen a jen veliká gratulace s hlubokou úklonou a upřímným potleskem a poděkováním! :tlesk: :tlesk: :tlesk:
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od vai777 »

Gratuluji všem, kdo jsou součástí tohoto fóra a děkuji za příjemnou atmosféru a informačně nabitý koutek internetu, kterému se téměř úplně vyhýbají třenice, spory a hádky.
Hlavně však gratulace patří "taťkovi" fóra - Dugi, jestli má fórum nějaký styl a úroveň, je to hlavně díky Tobě.
Tož vzhůru do další dekády! :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Pánové, moc vám všem děkuju. Mám ohromnou radost, že jste všichni na naší lodi. ;-) :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od MaG »

Jsem rád, že se mám v dobách turbulentních možnost uchýlit někam, kde si umí lidé slušně popovídat, i když mají třeba i odlišné názory. Díky za to, že tu jste.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od Wopat »

Fórum a později i vše s ním spojené v mém životě znamenaly poměrně významný zlom. Mnohokrát za to děkuji a přeji všem uživatelům a hlavně Dugimu další plodnou desítku v přátelské atmosféře.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od Meybe »

I já se přidávám ke gratulantům. Deset už je pěkně kulaté a rozhodně bych si přál další desítky let, protože tohle je naprosto výjimečný prostor,kam se stále rád vracím, ale dost už o mě a mých pocitech. To co za tím je a málokdo si to uvědomuje, je prace a úsilí, které chodu věnuje otec fóra a skvělý člověk – Dugi. Bez zápalu a všechno toho okolo by to nešlo. Takže prostě díky za to. :palec nahoru:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Naše fórum slaví desáté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Díky moc i Vám pánové. Vážím si toho, že máme na fóru tak skvělé lidi jako jste vy. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“