Podrobnosti o ISS

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici

Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvekod JHošek » 07 črc 2019, 20:06

CarlJARx píše:NASA zpřístupní dokovací port na Node2 nebo Harmony.

Harmony je název modulu Node 2. Zpřístupněn má být port, kde je adaptér PMA 2.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/aa/IDA_planned_locations_on_ISS.png
JHošek
Znalec vesmíru
Znalec vesmíru

Příspěvekod RadmK » 10 srp 2019, 21:49

Něco na odlehčení, společná večeře na MKS. Veselá kráva mne pobavila.

https://pbs.twimg.com/media/EBUpHtVXkAAlSfw?format=jpg&name=4096x4096
RadmK
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Příspěvekod Dugi » 11 srp 2019, 02:10

Díky, ale poprosil bych příště o použití obecně známější zkratky ISS. Někteří čtenáři by Tvoji zkratku nemuseli znát a pochopit, díky moc. Pokud preferuješ český název Mezinárodní kosmická stanice, tak ho klidně používej, ale pokud chceš zkratku, je lepší ISS. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod ptpc » 13 pro 2019, 13:46

Prístroj NICER na ISS skúmal pulzar J0030 vzdialený 1100 svetelných rokov od Zeme:
ptpc
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Wopat » 02 bře 2020, 09:32

Myslím, že to tady ještě nikde nebylo zmíněno. Ale je to půl roku stará informace, takže se můžu mýlit.

V NASA bylo v srpnu 2019 schváleno prodloužení připojení nafukovacího modulu BEAM od Bigelow Aerospace do roku 2028. Modul, který byl na ISS dopraven v dubnu 2016 měl být ke stanici připojeny na dva roky v rámci zkoušek odolnosti a spolehlivosti nafukovací konstrukce. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům bylo jeho připojení ke stanici již podruhé prodlouženo a tentokrát mnohem více, čímž se modul stává trvalou součástí ISS.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Wopat
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod FritzLochmann » 04 bře 2020, 23:46

RadmK píše:Něco na odlehčení, společná večeře na MKS. Veselá kráva mne pobavila.

Ono tá Veselá krava ( Веселая коровка ) sa predáva bežne v Rusku aj na Ukrajine, dokonca v značne širšom sortimente než v našich "vyspelých" krajoch. Inak Keď som tam ( v Odesse ) tak si tam bežne kupujem juhočeský syr a slovenskú salámu Mecom.
FritzLochmann
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod Vaclavik » 05 bře 2020, 20:53

FritzLochmann píše:
RadmK píše:Něco na odlehčení, společná večeře na MKS. Veselá kráva mne pobavila.

Ono tá Veselá krava ( Веселая коровка ) sa predáva bežne v Rusku aj na Ukrajine, dokonca v značne širšom sortimente než v našich "vyspelých" krajoch. Inak Keď som tam ( v Odesse ) tak si tam bežne kupujem juhočeský syr a slovenskú salámu Mecom.

O nic nejde, ale přece jenom, jsem zastánce správných informací. „Веселая коровка“ nic není, v ruštině sice ta slova existují, ale není to žádný obchodní název. Také nevím co vás na Veselé krávě vzrušilo, protože nejde o nic českého ani slovenského, je to francouzská značka La Vache qui Rit firmy Bel Group. V Rusku se tento sýr prodává pod názvem Весёлая бурёнка, na Ukrajině jako Весела Корівка.
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel

Příspěvekod Pospíšil » 09 bře 2020, 14:31

Aktuální konfigurace ISS po připojení Dragona CRS-20.

https://forum.nasaspaceflight.com/index.php?action=dlattach;topic=50280.0;attach=1618898;image
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod mochr91 » 04 dub 2020, 21:44

pánové odborníci na ISS, esxistuje někde aktuální konfigurace ISS, jak jsou "poskládány" moduly k sobě?
při tvorbě modelu vycházím z tohohle: https://www.universetoday.com/wp-content/uploads/2010/01/iss_config_exploded_view_page.jpg ale nevím jestli je aktuální, díky:)
mochr91
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod Dugi » 04 dub 2020, 22:05

Nevšiml jsem si žádného problému. Já osobně znám tenhle a rozdíl jsem tam nenašel.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/ISS_configuration_2019-08.png
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na ISS