Vandenberg AFB SLC-4E

Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Raul »

Některé fotografie rampy SLC-4E ve Vandenbergu, modifikovaná i pro FalconHeavy.

Připomínám, že sousední rampa SLC-4W bude sloužit pro přistávání stupňů na západním pobřeží, podobně jako SLC-13 na východě.



Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Raul »

Po období málo viditelného postupu prací na SLC-4 ve Vanderbergu, je zde nyní vidět větší aktivitu. Uživateli Helodriver/NSF se opět podařilo nafotit pár obrázků.

V rámci stavebních prací byl zahájen přesun zeminy a vyrovnávání terénu přistávacího komplexu 4W.
Starý kanál odvodu spalin a přilehlé struktury ale zatím nejsou do konverze na přistávací komplex zahrnuty, čímž nechávají otevřenou možnost pro možné budoucí starty z tohoto komplexu.

Vypouštěcí stůl F9/FH byl připojen k transportní/zvedací konstrukci Falconů a byl jí tak zvednut do vertikální pozice a odvezen směrem k hangáru, což poskytlo i poměrně unikátní pohled na vypouštěcí stůl, respektive jeho modulární charakter se dvěma postranními uzavíracími poklopy pro provoz jednoho trupu Falcon 9, které mohou být jednoduše odstraněny pro provoz třítrupového Falconu Heavy.


Přistávací komplex-4W


Vyrovnávání terénu komplexu 4W


Startovací komplex F9/FH SLC-4E


Vypouštěcí stůl na transportní/zvedací konstrukci komplexu SLC-4E


Pohled ze severní strany na modulární charakter vypouštěcího stolu.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Vandenberg AFB SLC-4E

Příspěvek od Pospíšil »

Sem budou přesunuty všechny relevantní příspěvky, týkající se využívání této startovací rampy společností SpaceX.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Vandenberg AFB SLC-4E

Příspěvek od Raul »

I zde bych ale určitě volil opět obecnější název vlákna VAFB SLC-4, už s ohledem na předešlé příspěvky týkající se přistávací plochy (bývalé SLC-4W), která se nenachází na startovní rampě SLC-4E.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Vandenberg AFB SLC-4E

Příspěvek od Pospíšil »

Raul píše:I zde bych ale určitě volil opět obecnější název vlákna VAFB SLC-4, už s ohledem na předešlé příspěvky týkající se přistávací plochy (bývalé SLC-4W), která se nenachází na startovní rampě SLC-4E.
Je pravda, že jsem u tohoto vlákna váhal, jestli ho rozdělit na dvě, pro startovací rampu 4E a přistávací rampu 4W a nebo sloučit do jednoho. Zatím je tu jen jedno a vidím, že už po několika hodinách jsou zde pozorní/netrpěliví čtenáři, kterým to trochu vadí.

I když jsou obě rampy blízko sebe, jejich účel a průběžný status může být jiný, proto budou vlákna dvě.
Zatím jsem stihl přesunout příspěvků jen velmi málo - je to piplačka je vyhledávat a přesouvání taky není nejpohodlnější, takže má třídicí mise pokračuje. Příspěvky k přistávací rampě SLC-4W budou přesunuty do odpovídajícího vlákna během dneška. Vyděržať! :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Vandenberg AFB SLC-4E

Příspěvek od Raul »

Tak to jsi mne asi špatně pochopil. Rozhodně nejsem ten komu vadí společné vlákno pro startovní rampu a přistávací zónu. Navrhoval jsem jen obecný název pro celý komplex. Jen doporučení. ;)
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Vandenberg AFB SLC-4E

Příspěvek od tonda »

Ano souhlasil bych s Raulem,společné vlákno je lepší,proč dělit na startovní a přistávací,vždy to spolu souvisí a budeš mít míň práce! :P
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vandenberg AFB SLC-4E

Příspěvek od Dugi »

Já souhlasím se stylem, který Mirek nasadil - každá rampa má mít svoje vlákno. Bude to přehlednější.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Vandenberg AFB SLC-4E

Příspěvek od tonda »

Pánové já tu nechci v žádném případě prudit,nebo polemizovat ,ale já si myslím,že SLC-4E je vzletová rampa,ale W je přistávací plošina.Takže pokud něco odstartuje a bude přistávat tak ev.příspěvky se budou dělit na ty týkající se startu a na ty přistávací?Vždy to půjde spolu dohromady,jak to budeme rozlišovat?A Mirek nebude mít práci(zbytečnou).To je můj názor,končím s kecama,je tady Dušan jako moderátor,jeho slovo platí a budu to respektovat! :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vandenberg AFB SLC-4E

Příspěvek od Dugi »

Jde o to, že tahle vlákna jsou spíše pro příspěvky o tom, že se na té konkrétní rampě něco změnilo - došlo k modernizaci, úpravě atd. To, že něco odněkud odstartovalo, nebo tam přistálo, se bude řešit jako doposud ve vlákně dané mise.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Kosmodromy, startovací rampy a přistávací plochy“