Plastikové modely

Sem patří diskuse o všech modelech družic, sond a raket z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
mbcorp
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 5.3.2017 21:53
Re: Plastikové modely

Příspěvek od mbcorp »

Pravda , s tou rychlostí jsem to přehnal , ale je to záměr , chci si to trochu užít .
Čekat 5 hodin než přejede zahradu se mi opravdu nechce.
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Plastikové modely

Příspěvek od Samo »

Ku kontaktu na JPL možno by si mohol skúsiť toto je to na ich sánkach ak teda si nepísal cez to isté.https://www.jpl.nasa.gov/contact_JPL.php ;)
Ja som ťa ešte nechválil, fakt parádny model klobúk dole. :palec nahoru: :klaní se:
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Plastikové modely

Příspěvek od Pospíšil »

mbcorp píše:Z JPL neodpověděly , ale možná jsem použil starý email , nemá někdo tip na nejakej zaručenej ?
Možná by jsi mohl zkusit kontaktovat Douga Ellisona http://www.dougellison.com
JPL medailonek http://solarsystem.nasa.gov/people/ellisond ; http://youtu.be/j5MR3GUgqN8
Zakladatel skvělého diskusního portálu Unmannedspaceflight.com a myslím že stále ještě zaměstnanec JPL, pracující na vizualizacích misí a VR simulacích. Portál UMSF založil právě v době začátku misí roverů MER a proto rovery a zpracování jejich obrázků je jeho srdcová záležitost. Dost si teď hraje se svým privátním dronem a pro tvůj model Sojourneru by mohl mít velké pochopení. Záleží na tom, jaké informace bys od něho chtěl získat, ale snad by ti mohl na některé otázky odpovědět.
Tak hodně štěstí! :)


PS: v jakémsi vlákně UMSF se Doug letmo zmínil o tom, že v jednom JPL skladu objevil zapomenutý plně funkční model / dvojče Sojourneru a s kolegy inženýry ve volném čase pracují na jeho renovaci a zprovoznění. Je to cca 2 roky staré info a netuším jaký je stav letos.
Naposledy upravil(a) Pospíšil dne 17.3.2017 22:11, celkem upraveno 1 x.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
mbcorp
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 5.3.2017 21:53
Re: Plastikové modely

Příspěvek od mbcorp »

Pro velký zájem , tady jsou ty plány. :-)
http://8mm.wz.cz/sojourner/soj.htm
Uživatelský avatar
mbcorp
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 5.3.2017 21:53
Re: Plastikové modely

Příspěvek od mbcorp »

Pospíšil >> Dík zkusím .
No zajímají mne hlavně mechanické části , rozmístění a tvar senzorů a tak.
Fungování pro mne není zase tak důležité , hlavní je vzhled :-) .
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Plastikové modely

Příspěvek od Amper »

Arduino Mega nebude pro zpracovani obrazu stacit. To bude chtit aspon Edisona nebo Rasberry Pi. Tam je vyhoda ze muzes pripojit web kamery a vyuzit knihovnu openCV. Takze mas rozumnou detekci obrazu a muzes si jen resit vyhybani se.

Taky se muzes podivat na ROS a Intel Robotic Kit - je to jednodeskovy pocitac a k tomu RealSense kamera ktera umi snimat 3D obraz pomoci promitani a snimani neviditelneho infra obrazce. Je to pomerne male zarizeni.

Jinak laser je nesmysl - Lidary jsou stale drahe jak blazen, pokud chces jen to aby jsi nenaboural do zdi tak sonar staci (a Mega ho zvladne v pohode)
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Plastikové modely

Příspěvek od Amper »

Ale jinak fakt super - skoda ze nestiham projekty co litaj (to ma vzdy prioritu :-D ), jinak bych se vrhnul na ten planek, prehodil to do 3D a udelal plastikovou verzi pro 3D tisk :-D
Uživatelský avatar
mbcorp
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 5.3.2017 21:53
Re: Plastikové modely

Příspěvek od mbcorp »

Se přiznám že v tej elektronice trochu plavu.Původně jsem plánoval čistě jen RC . Ale pár kolegů mne tu navádí na autonomní řízení. Dokonce výraz Rasberry už jsem také zaslechl , ale to jde vše mimo mne. Na chytré obvody tu mám lidi :-) .
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Plastikové modely

Příspěvek od Amper »

Kazdy je na neco :-) Neni treba si z toho delat hlavu. I kdyz to bude jezdit jen na RC tak je to super projekt a vsichni slintaj.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Plastikové modely

Příspěvek od MaG »

Tento Sojourner by si asi zasloužil isamostatné vlákno ;-) Poslední ukázka z jízdy super. Co dodat. Pokud by byl zájem se rozepsat časem i pro blog, nebo že bychom to na blog převzali..

Odpovědět

Zpět na „Plastikové modely“