Starship SN3 v Texasu

Informace o zkouškách nových technologiích firmy SpaceX.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od Pospíšil »

MaG píše:Mě jen překvapily nerealistické termíny, které z Twitteru odkázal Pospíšil..
Na těch termínech není nic překvapivého, pokud sis všimnul, že jsou NET...
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od MaG »

Jenže v řadě jiných situací, typicky starty, to NET většinou směřuje k realistickému termínu startu. jen pro informaci, to že jsem citoval tvé jméno a tebou vložený odkaz neznamená, že to musíš hned hájit, tady nejde o to, že bych byl na tebe naštvaný. Respektuji tě jako někoho, kdo tu o kosmonautice ví mnohem víc a máme jen rozdílné názory na Starlink. Oba víme, co znamená NET a oba víme, že je to spíš reálný termín startu např., než nereálný, jako v tomto případě. Já jen poukázal na to, že tam nevidím motory a tudíž NET 1. 4. je nesmysl. Dokonce to vypadá, že to bude problém i toho 6. 4. (statický zážeh, nikoli rovnou skok, to už je tuplem volovina).
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od Pospíšil »

MaG, zřejmě mi vadí tvé příliš silné a podle mého nepatřičné výrazy typu: nesmysl, blbost, bordel, volovina, atp., většinou v souvislosti s aktivitami pouze jediné firmy a to SpaceX.
Je evidentní, že jsi na tuto firmu vysazený, nemáš je rád, o EM si myslíš zřejmě jen to nejhorší, nejraději bys asi byl kdyby vůbec neexistovali, konsteleaci Starlink přímo přeješ neúspěch a krach. Nebo to psal milantos?

Bohužel, stojím přesně na opačném názorovém pólu než ty a rozumět si v tomto ohledu asi nikdy nebudeme.
Nevadí mi opačný názor, ten dokážu akceptovat. Vadí mi ale hejterství, tj absolutní negativismus ke všemu, co se týká určitého tématu. A já tě za hejtera vůči SpaceX jednoznačně považuji. Utvrzuješ mě v tom prakticky denně.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od MaG »

Na SpaceX mi vadí jen Starlink. Proto kdykoli poletí tyto družice, nebudu se podílet na popularizaci více, než zmínkou, jakmile poletí Crew Dragon, nebo bude něco kolem Starship, tak to klidně okomentuji textovým online na Kosmonautix.cz. To je můj celý vztah ke SpaceX, když už to musím napsat veřejně. Ale já myslím, že tento můj vztah je jasný. Já chápu, že jsi z logických důvodů nebyl na mých posledních Večerech pod hvězdami a nebo Astrosetkání, kde měla vždy SpaceX svůj prostor i třeba na úkor jiných témat a vždy jsem práci Elona a jeho týmu hodnotil a hodnotím velmi vysoko, protože co oni dokázali se změnou přístupu ke kosmonautice, to se jen tak nevidí. Zrovna tak mám kladný vztah k Dušanovi a jeho týmu, přestože, jak mi vkládáš do úst, občas píše nesmysly ohledně vlivu megasítě Starlink na astronomii. Jestliže Dušan tématu nerozumí do hloubky, neomlouvá ho to psát všude blbosti, že vliv je marginální a že je to nutná daň pokroku. Pokud někdo něco neumí a ničí práci jiným, není to pokrok. Elon toho dokázal prostě hodně, ale u Starlinků šlápl do bordelu.

Dugi promiň, normálně bych to nenapsal tak explicitně, abych použil všechna slova kurzívou, ale když mě tu někdo kritizuje a nezná do hloubky můj názor na kosmonautiku a specielně SpaceX, nemohl jsem si pomoci. Doufám, že je zřejmé, že jde o nadsázku a vše v dobrém prosím :-)
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od Lakely »

Tedy a není tohle poněkud nevyvážené? Já třeba opravdu nemám rád Čínu a Severní Koreu, ale protože informuje vyváženě, tak o nich píšu. A to si myslím, že třeba Čína dělá mnohem horší věci ohledně kosmonautiky, při kterých umírají lidé. A o Severní Koree ani nemluvě, že.

Prosím pak o přesunutí celé debaty někam do jiného vlákna.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od MaG »

Já taky píšu o Starlink, ale neříkám lidem, že je to skvělý projekt. Říkám, že je to hezká podívaná, ale že nám astronomům to přidělává vrásky na čele. O kosmonautice mluvím vyváženě, ale do pořadu v planetáriu se prostě nevejdou všechny zajímavosti a proto to nemůže být vyvážené. Ale zapojili se dva studenti z gymnázia a jeden z nich má rubriku o historii a tam jsme třeba už Čínu měli, jakby ne. Mě je jinak jedno, kde tu naši diskuzi vedu, možná by byla kratší, kdyby někdo neřešil můj slovník a názory. Dugi už si to přebere.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od Dugi »

Kluci, vy jste dárečci. ;-)
Doporučuju trochu ochladit emoce, omezit osobně mířené popichování druhých (máme to i v pravidlech fóra) a zase bude dobře. :-)
Pokud máte s někým problém, řešte to s ním soukromou cestou. Čtenáře to většinou moc nezajímá.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od Pospíšil »

Na tomto snímku bcg ze včerejška je na pravé straně něco, co silně připomíná pohonnou jednotku (el.motor, invertor, pevný převod) z Tesla S. U SN3 se nepředpokládají skoky do velkých výšek a za vysokých rychlostí, takže aerodynamické testy pohyblivých kormidel nedávají moc smysl, ale zdá se že pohony pro ně instalovány jsou. Možná je přece jen nakonec budou testovat už u tohoto kusu.



---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
todtv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1333
Reputace: 183
Registrován: 18.11.2018 23:11
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od todtv »

Dle tohoto při přechodu z hydraul pohonu na přímý tak se tento pohon nyní vejde jen pod kryt mezi křídly a tělem.
Taky aby tvar křídel nebyl nyní jiný.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starship SN3 v Texasu

Příspěvek od Pospíšil »

Vyklápěcí nohy u SN3 jsou i trochu teleskopické. Sice ne moc, ale trochu přece. U SN4 budou delší.
https://mobile.twitter.com/elonmusk/sta ... 2441000962

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Testování“