StarShip Hopper

Informace o zkouškách nových technologiích firmy SpaceX.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Samo »

Môže ísť o 2 rozdielne materiály. Spodok odolnejšie nádrže a vrch "nákladový" priestor.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Dugi »

Další tlaková zkouška?

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10835
Reputace: 10290
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Pospíšil »

Hm, nevypadá to bůhví jak pěkně ... jako raketa už vůbec ne, ale jestli to poslouží k validnímu sběru dat během poskakování, tak proč ne... :|

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Peter
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 774
Reputace: 291
Registrován: 26.8.2018 17:23
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Peter »

Bych to nazval jednoduse - technologicky demonstrator.

Ostatne Muskuv pragmatismus se mi velmi libi. S minimalnimi naklady udelat maximalni zisk.
Zde jde videt rozdil mezi konzervativnim (zkostnatelym) vyvojem SLS a dynamickym vyvojem StarShipu.
Proste pri stavbe "skokana" prisli nalepsi reseni, tak proc by ho meli dodelavat do puvodni podoby (nehlede k tomu, ze se jim spicka zbortila po narazech vetru).
Takhle se alespon budou snazit o co nejvetsi priblizeni k finalni verzi StarShip.
"Když se podíváš na nebe, sníš o tom být mezi hvězdami. Když jsi mezi hvězdami a podíváš se dolů, sníš o tom být zpátky na Zemi."
Chris Sembroski
Uživatelský avatar
PtakoPyskCZ1
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 18
Bydliště: Uničov
Registrován: 15.2.2019 21:47
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od PtakoPyskCZ1 »

Mě se to zase líbí - pozorovat na vlastní oči stavbu rakety "na dvorku", používání oceli, výtrysky páry..... Jsem první, koho napadá výraz STEAMPUNK? :tlesk: :palec nahoru:
Jardax
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 809
Reputace: 0
Registrován: 2.1.2015 15:33
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Jardax »

PtakoPyskCZ1 píše:Mě se to zase líbí - pozorovat na vlastní oči stavbu rakety "na dvorku", používání oceli, výtrysky páry..... Jsem první, koho napadá výraz STEAMPUNK? :tlesk: :palec nahoru:
Kdyby misto nerezu pouzili starou dobrou mosaz... :D :D :D
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10835
Reputace: 10290
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Pospíšil »

PtakoPyskCZ1 píše: Jsem první, koho napadá výraz STEAMPUNK?
Nejsi.
Že je to dost pankáčský přístup si všimli všichni na světe, kdo SpX sledují a poznámky o steampunku se na twitteru objevili už ve chvíli, kdy se zjistilo, že plechový válec, svařovaný na betonovém podstavci pod širým nebem, není nový vodojem, ale testovací zařízení pro meziplanetární kosmickou loď. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10835
Reputace: 10290
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Pospíšil »

Jardax píše:
PtakoPyskCZ1 píše:Mě se to zase líbí - pozorovat na vlastní oči stavbu rakety "na dvorku", používání oceli, výtrysky páry..... Jsem první, koho napadá výraz STEAMPUNK? :tlesk: :palec nahoru:
Kdyby misto nerezu pouzili starou dobrou mosaz... :D :D :D
Když budeme hodně puntičkářští, tak měděná bude velmi pravděpodobně vnitřní stěna spalovací komory Raptoru, tak jako to mají u Merlinů. (bez záruky ;) )
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Meybe »

Pospíšil píše:Hm, nevypadá to bůhví jak pěkně ... jako raketa už vůbec ne, ale jestli to poslouží k validnímu sběru dat během poskakování, tak proč ne... :|
Jako já jsem celou dobu přemýšlel co mi to jen připomíná. Ha a už vím.
Strašně mi to připomíná hru Machinarium. Především hlavního hrdinu (Josef). Třeba je zde inspirace? :-D



Vizuál má na svědomí grafik a výtvarník Adolf Lachman, který tvoří opravdu povedené věci.
Je libo Tesla hopper pod Řípem? 8-)


http://adolflachman.cz/cs/
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10835
Reputace: 10290
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: StarShip Hopper

Příspěvek od Pospíšil »

Dnes přivezli na rampu kapalný metan.

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Testování“