MCT - Mars Colonial Transporter

Informace o vývoji a změnách na poli nosičů a kosmických lodí firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Amper »

nevite nekdo neco presnejsiho o technologii vyroby te nadrze ? Nasel jsem si nejake veci o te firme a musim rict ze jsou to rozhodne bouraci ale o nadrzi nemuzu najit nic. Jen jsem nasel zminku o nejakych testovacich cryonadrzich pro NASA ale to byly prckove.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od tomas »

Kritiku a návrhy na vylepšení konceptu ICT od Roberta Zubrina jste četli? Pokud ne, odkaz zde:

http://www.thenewatlantis.com/publicati ... izing-mars
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od marian007 »

Díky za odkaz, zaujímavé čítanie. :palec nahoru: Zubrin v podstate pekne a objektívne zhrňuje to, čo bolo jasné už od predstavenia Muskovho plánu - a teda že hoci je technicky zrealizovateľný, má aj veľmi vela slabých miest a pred SpaceX stojí priveľa veľmi ťažkých (a drahých) úloh, ak ho chcú naozaj zrealizovať v predstavenej podobe. Páči sa mi však, ako Zubrin Muskov koncept ako celok nezatracuje, ale naopak ponúka návrhy na jeho zlepšenie. Musk a jeho ľudia by určite mali minimálne niektoré z nich zobrať v úvahu.
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od laik »

Dobrý den! Možná to není zcela k tématu, ovšem mohlo by to sem patřit... Viděli jste první díl nového seriálu National Geographic o cestě na Mars? Odhlédnu-li od toho, že čpí politickou korektnostní, je to celkem pěkný. Mihnul se tam Zubrin, Musk nebo třeba DeGrasse.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. ;)
Já osobně jsem ten seriál ještě neviděl.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od indian22 »

Tomas: jo mám to otevřené od včerejška a po kouskách se tím prohrabávám. Asi nějak takhle si představuju smysluplnou oponenturu (někteří se tu mají co učit). A to dokonce i přesto, že s většinou bodů bych dokázal polemizovat, hlavně Muskovo přístup z mnoha důvodů chápu, stejně tak chápu i důvody Zubrinovo připomínek, ale přesto mi přijde, že v součtu nemají potřebnou váhu.

Ve zkratce asi takhle, že o technickou realizovatelnost nemám strach tu všichni víte.Dál si myslím, že lze předpokládat, že i přeprava na Mars (bude-li kdy potřebná) podlehne nějakému vývoji - jako ostatně všechno do čeho se lidstvo pustí. Stejně tak lze předpokládat, že ten dlouhodobý vývoj půjde víceméně tím směrem jak Zubrin naznačuje.

Až to dočtu a najdu si čas a energii, a bude to někoho zajímat tak se třeba rozmáchnu víc.
Tris
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 404
Reputace: 5
Bydliště: Glasgow
Registrován: 12.4.2016 18:31
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Tris »

SpaceX na Twitteru oficiálně potvrdilo již několikrát zde zmíněné tlakové testy nádrže pro ITS a vypadá to, že zatím jde vše "fenominálně" :)

https://twitter.com/SpaceX/status/798929028207886337
"In ancient days, men looked at stars and saw their heroes in the constellations. In modern times, we do much the same, but our heroes are epic men of flesh and blood."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Dugi »

A tady ještě fotečka.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Tris
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 404
Reputace: 5
Bydliště: Glasgow
Registrován: 12.4.2016 18:31
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Tris »

A na Facebooku je k dispozici ještě video z přepravy https://facebook.com/story.php?story_fb ... 3851465130
"In ancient days, men looked at stars and saw their heroes in the constellations. In modern times, we do much the same, but our heroes are epic men of flesh and blood."
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: MCT - Mars Colonial Transporter

Příspěvek od Raul »

V přístavu Anacortes se zřejmě chýlí k další fázi testování prototypu ITS LOX nádrže.

Včerejší fotka kolem 19:50 lokálního času při přesunu nádrže z hangáru.


Odpovědět

Zpět na „Rakety a lodě“