Falcon Heavy

Informace o vývoji a změnách na poli nosičů a kosmických lodí firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Pajos »

právěže mě se zobrazují
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od tomas »

Mě se bohužel taky nic nezobrazilo a to ani když jsem se pokoušel je načíst přímo. Problém bude zřejmě v tom kódu, který bude pro každého jiný, proto se tobě obrázky zobrazují správně.
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Raul »

Ty obrázky se mne zobrazují jakožto jednopixelové.
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Pajos »

to musíš používat google chrome :-D jinak nic neuvidíš :-D

ale tady jsou po druhé z exploreru

montáž nejspíš Falcon 9


a motory merlin
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Raul »

Dugi píše:Lakely sepsal pro náš blog článek o raketě Falcon Heavy.
Musím se přiznat, že mne velmi zaujala jedna překvapivá věta v souvislosti s cross-feedem.
"Tento systém je už nyní součástí raket Falcon 9, ale ze zjevných důvodů není využíván."

Znamená to že současně využívaný Falcon 9 v1.0 má na motorech Merlin 1C jakousi přípravu, nebo snad kompletní crossfeed systém ventilů a potrubí, jenž by měla být aplikována na motorech M1D centrálního stupně Falcon Heavy?
Určitě by mě zajímal zdroj této informace.
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Pajos »

Znamená to že současně využívaný Falcon 9 v1.0 má na motorech Merlin 1C .........
Není to nahodou proto, že Falcon9 nemá postraní další motory, kdezto Falcon Heavy má po kazde straně jeden, čímž by tato technologie přečerpávání paliva teprv k něčemu byla? Což by vysvětlilo slova "ze zjevneho důvodu".
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein
Uživatelský avatar
Raul
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 777
Reputace: 1
Bydliště: Ústí nad Orlicí ... Jméno : Radovan Kubrt ... Email: [email protected]
Registrován: 11.6.2012 9:41
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Raul »

Pajos píše:to musíš používat google chrome :-D jinak nic neuvidíš :-D]
Zkouším v Chrome, FF i IE.. stejný výsledek. Viz. jak píše Tomas.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od tomas »

Pajos mi poslal odkazy na weby obrázků. Bohužel opravdu je každému obrázku při přímém odkazu přidělen unikátní kód, který znemožňuje jeho přidání do příspěvku na fóru jako obrázek, který mohou vidět všichni. Navíc v podmínkách užití obrázků z 2i.cz nedovolují přímé zobrazení.

http://2i.cz/05501c36e5
http://2i.cz/14410d27f4
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3884
Reputace: 3051
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od petrsida »

crosfeed znamená, že se palivo s obou postranních stupňu čerpá do středního, takže při jejich odpojení je střední stále plný paliva a táhne dál, de facto tak přidáváte další stupeň na raketě, ale s tím, že jeho motory běží od startu, a ne až od oddělení postranních stupňů, výhody jsou jasné

zřejmým důvodem je to, že falcon 9 nemá postranní stupně, a tudíž není odkud přečerpávat, je ale pravděpodobné, že jsou na raketě připravená vedení k postranním stupňům, je jednodušší je zakomponovat rovnou, než je pak složitě do konstrukce dodávat, a podle mě ta vedení nepovedou k motorů, ale mezi nádržemi, to je mnohem jednodušší

jinak první stupeň falconu 9 a oba postranní bloky mají mít naprosto shodné konfigurace motorů, de facto se jedná o ztrojení prvního stupně, jakékoli konstrukční odlišnosti by systém prodražily.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Falcon Heavy

Příspěvek od Dugi »

S tím crossfeedem u F9 v článku to byla chyba, už jsem tu větu dopoledne smazal. ;)

A já používám Chrome taky a obrázky nevidím - je to tak, jak píše tomas, pro každé otevření obrázku se generuje unikátní kód, který zobrazí obrázek jen tomu, kdo jej "vyvolal". Jediným řešením by bylo stáhnout si obrázek do PC, nahrát ho jinam a odkazovat na novou adresu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Rakety a lodě“