BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Informace o vývoji a změnách na poli nosičů a kosmických lodí firmy SpaceX

Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvekod Dugi » 09 kvě 2018, 21:26

Díky za připomenutí!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod jakubv » 09 kvě 2018, 21:42

Pospíšil píše:
Dugi píše:Nejpozději v první polovině příštího roku mají začít testovací starty a přistání horní části BFR, tedy lodi BFS.

To ale není žádná novinka, pouze potvrzení toho, co víme přímo od Muska už od 11.3. viz: viewtopic.php?f=88&t=1554&start=180#p88051

jasně, ale stále tady máme Muskovu konstantu, která zatím vždy byla větší než 1....
každopádně mu držím palce.

BTW, jen mě napadá, jak chce na McGregor dostat tu velkou obludu?
Napadá mě lodi Houstonu a pak po souši náročným transportem?
Nebo to budou testovat na KSC???
-----------------
xx jakubv
jakubv
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

Příspěvekod Pospíšil » 09 kvě 2018, 21:52

Mají to být suborbitální skoky. Proč to netestovat rovnou na moři, z nové ASDS, která se právě staví?
Ta může být dotažena téměř kamkoli, naloží na ni BFS a testovat budou pár desítek km od pobřeží.
Who knows? 8-)
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod laik » 09 kvě 2018, 22:51

Bárka je oproti pevné zemi velkej risk. Kolíbá se a kymácí, krom toho má omezenou plochu. Grasshopper kdyby býval netrefil zónu o dvacet metrů, pořád přistane.
laik
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

Příspěvekod Pospíšil » 16 kvě 2018, 16:35

SpX bude možná řešit dopravu pasažérů BFS z pevniny na mořskou startovací rampu a zpět pomocí tunelů, ražených muskovou společností The Boring Company. S hyperloop kapslemi uvnitř, samozřejmě. :-D
... jak by tohle všechno chtěl zafinancovat už začíná být silnou záhadou i pro mně. :lol:

https://forum.nasaspaceflight.com/index.php?action=dlattach;topic=42143.0;attach=1491997;image
---

"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Amper » 16 kvě 2018, 21:52

Pospíšil píše:... jak by tohle všechno chtěl zafinancovat už začíná být silnou záhadou i pro mně. :lol:

Hyperloop je od zacatku postaven tak ze vyvoj kapsli SpX/Tesla pouze podporuje kazdorocni soutezi ale sami nic zasadniho (teda az na pusher) nedelaj. No a az budou potreba dalsi prachy na tunely tak udelaj vetsi plamenomet :-D :-D :-D

Ale zpet na zem - jsem dost presvedceny ze v okamziku kdy bude BFR schopno letu mezi kontinenty, budou mit vsechny certifikace a povoleni tak tunel s hyperloopem (i kdyby v nejake pomalejsi verzi co pojede 30 minut) bude ten nejmensi problem. To zaplati klidne ruzne Port Authority jen proto aby zase nakopali zadek letistim.
Amper
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod boris5 » 29 kvě 2018, 21:01

Amper píše:Ale zpet na zem - jsem dost presvedceny ze v okamziku kdy bude BFR schopno letu mezi kontinenty, budou mit vsechny certifikace a povoleni tak tunel s hyperloopem (i kdyby v nejake pomalejsi verzi co pojede 30 minut) bude ten nejmensi problem. To zaplati klidne ruzne Port Authority jen proto aby zase nakopali zadek letistim.

s tymto absolutne suhlasim, lebo kedze BRF v tej podobe ako ju elon predstavuje nebude letiet nikdy a uz duplom nie medzikontinentalne lety tak je jasne, ze do "nikdy" tie certifikacie na tunel na hyperloop vybavia :)
boris5

Příspěvekod Wopat » 29 kvě 2018, 22:28

A máš pro své silné tvrzení nějaký důkaz nebo důveryhodné informace, na jejichž základě něco takového píšeš?
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Obrázek
Wopat
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

SpaceX BFR Arrives at ISS animation

Příspěvekod rhronza » 10 čer 2018, 09:38

Jsem zvědav, jestli se taková mise (k ISS) někdy uskuteční.
Stále platí k Marsu "cargo missions 2022 (2 cargo ships)" a "cargo/crew mission 2024 (2 cargo, 2 crew ships)" ?
„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ Albert Einstein.
rhronza
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Re: SpaceX BFR Arrives at ISS animation

Příspěvekod Pospíšil » 10 čer 2018, 11:09

rhronza píše:Jsem zvědav, jestli se taková mise (k ISS) někdy uskuteční.

S vysokou mírou pravděpodobnosti neuskuteční.
ISS bude od příštího roku zásobována posádkou 3 různými pilotovanými loděmi (Sojuz, Starliner, Crew Dragon) a materiálem 4 nákladními loděmi (Progress, Cygnus, Cargo Dragon, HTV), ke kterým se později přidá pátý typ - Dream Chaser cargo. Není nejmenší důvod vybavit a certifikovat BFS pro přílet a dokování k ISS, navíc když je to program s nejistým časovým harmonogramem a financováním.
---

Pospíšil
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

PředchozíDalší

Zpět na Rakety a lodě