Super Heavy (BFR)

Informace o vývoji a změnách na poli nosičů a kosmických lodí firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Samo »

Som zvedavý kedy sa objaví video alebo aspoň fotka z testu, už sa neviem dočkať! :)
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Pospíšil »

Dugi píše:Tak se zdá, že SpaceX poslala na McGregor zkušební exemplář motoru Raptor.
Shotwell taky upřesnila, že k převozu do Texasu došlo teprve včera v noci - velmi čerstvá událost, foto zatím nikde.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Pospíšil »

Prozradím jednu drobnou lahůdku - díky poskytnutí dobrovolného finančního příspěvku na zajištění dopravy a ubytování jednoho z aktivních členů NSF L2 na nadcházející konferenci v Mexiku, odkud se bude snažit podávat nejčerstvější informace z epicentra a pokládat dotazy Ełonu Muskovi, který tam představí koncept MCT, se mi dostalo příslibu dříve neavizované odměny v podobě poskytnutí zhruba rok starého interního SpaceX dokumentu, shrnujícího základní parametry tohoto dopravního systému. Dokument bych měl obdržet jeden den před tím, než Elon zveřejní detaily nejnovější vývojové verze MCT, tedy až 26.9.
Bude tak možné porovnat, jak se návrh konstrukce nosiče, lodi i celého dopravního systému za poslední rok vývoje posunul, či případně změnil.
Pokud to bude v mých silách a časových možnostech, podělil bych se s vámi o některé z těchto informací, snad možná i formou článku na blog.
Sám jsem jako na trní, zbývá ještě 46 dní, ale urychlit se to bohužel nijak nedá. Musíme vydržať. :)
Naposledy upravil(a) Pospíšil dne 11.8.2016 22:07, celkem upraveno 1 x.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Lakely »

Držím všechny pěsti, ať v době obdržení tohoto dokument máš dost sil! :) A je fascinující, jaké emoce a napětí se kolem toho točí, mám pocit, že mi to trochu nahrazuje promeškané okamžiky Apolla.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Dugi »

Pokud bys z toho udělal článek na blog, tak bych ho vzal všema deseti! Super zpráva! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od ptpc »

Pospíšil píše:Prozradím jednu drobnou lahůdku - díky poskytnutí dobrovolného finančního příspěvku...
Tak to klobúk dolu. :klaní se:
Slová sú jedna vec ale činy druhá...
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 584
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Edemski »

Huh, koukám, že ten Raptor strčí do kapsy RS-25 :o
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Pospíšil »

ptpc píše:
Pospíšil píše:Prozradím jednu drobnou lahůdku - díky poskytnutí dobrovolného finančního příspěvku...
Tak to klobúk dolu. :klaní se:
Slová sú jedna vec ale činy druhá...
Njn. Někdo daruje na chudé či nemocné, já se rozhodl už před lety finančně podporovat zajímavé kosmo-projekty, které mně zajímají a chci jim umožnit další rozvoj. Nasaspaceflight.com je jedním z nich. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Amper »

Pospíšil píše:Njn. Někdo daruje na chudé či nemocné, já se rozhodl už před lety finančně podporovat zajímavé kosmo-projekty, které mně zajímají a chci jim umožnit další rozvoj. Nasaspaceflight.com je jedním z nich. :)
Taky dobra volba :-) Zauvazuju o zmene priorit az me zase nastve nejaka z nadaci kam posilame kazdy mesic penize :-D :-D Za me palec nahoru, nejvic me krkaj ti co sice vedi jak je vsechno spatne, co vsechno by se melo udelat ale pustit chlup se jim nechce ani trochu (a rozhodne by pak netrpeli :-) )

2Dugi : Kdyz o tom mluvime - jak je vlastne financovan Kosmonautix ? Nevsiml jsem si ze by se v CR pohybovalo nejak hodne kosmonautickych firem kteri by forum podporovali podobne jako to delaji treba modelarske firmy s modelarskym forem kam lezu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Dugi »

Kosmonautix je financován mnou. V podstatě nemáme velké náklady - jednou za rok hosting, doménu a plakety pro tři nejlepší redaktory. Občas se najde nějaký čtenář, který pošle finanční příspěvek na můj účet. Ale neděláme to kvůli penězům, hlavní odměnou jsou spokojení čtenáři. Proto ani nikde není žádný banner s odkazem na PayPal, nebo něco podobného.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Rakety a lodě“