Crew Dragon

Informace o vývoji a změnách na poli nosičů a kosmických lodí firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10825
Reputace: 10257
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Pospíšil »

Stepan píše:Změna je v tom osvětlení?
Pokud to srovnáme s posledními oficiálními snímky interiéru z roku 2015, je tam vidět rozhodně více změn:
- osvětlení u pilotních sedaček se přesunulo z bočních stěn přímo k ovládacím panelům
- téměř všude po stěnách se objevila dvířka úložných prostor nebo pro přístup k systémům lodi
- konzola s displeji a ovládacimi prvky má na spodním okraji průduch ventilace
- pod displeji uprostřed se objevilo něco jako joystick, pravděpodobně pro ovládání RCS motorků
- polstrování sedaček je jiné - v oblasti hlavy jsou mohutné boční opěrky, atd
- boční sedačky u stěn byly dříve níž než dvě prostřední, teď jsou naopak výš než pilotní sedačky


Pro srovnání CD vz. 2015
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Amper »

jo, vsechny ty zmeny vypadaj jako vynucene zivotem takze za me super - je videt ze se to fakt posouva
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10825
Reputace: 10257
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Pospíšil »

Hmm, zajímavá situace. Slajd z dnešní prezentace Boba Cabany (ředitel KSC) ke stavu CCP uvádí, přesně jak jsem psal před pár dny v diskusi pod jedním článkem na blogu, že v srpnu poletí obě lodě Crew Dragon i Starliner na svuj inaugurační bezpilotní let, ale hlavně taky to, že první pilotované lety budou pravděpodobně v listopadu (Starliner) a prosinci 2018 (CD).




V oné diskusi ale rychle zareagoval Michal Václavík, že obě první pilotované mise už v plánech sklouzly do 2019, což jsem po chvíli googlení potvrdil tímto slajdem z jiné NASA prezentace. Jde tam sice o fiskální roky, které jsou oproti kalendářním posunuté o -3 měsíce, ale i tak se zdá, že letos už k vyzvednutí vlaječky asi nedojde.
A teď si vyber. :krčící rameny:




... jo a taky je tam vidět inflight abort test na květen, tedy už před DM-1. Původně byl v plánu mezi DM-1 a DM-2.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Ketivab
Správce profilu na Twitteru
Správce profilu na Twitteru
Příspěvky: 525
Reputace: 1
Bydliště: Země
Registrován: 10.11.2016 16:27
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Ketivab »

U Inflight Abort Testu je uvedeno, že k němu dojde v květnu. Je to chyba, nebo bychom se ho opravdu mohli dočkat tak brzy?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Dugi »

Celé se mi to nezdá a působí to na mne, jako kdyby v tom slajdu byly staré informace. Ale to mi vzhledem k vysoké funkci řečníka moc nesedí. Osobně tomu zatím nevěřím.

EDIT: Moment! https://twitter.com/GoForStaging/status ... 9921092608 :o
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10825
Reputace: 10257
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Pospíšil »

A teď myslíš co konkrétně?
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Dugi »

Teď jsem ve stavu babo raď. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10825
Reputace: 10257
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Pospíšil »

Zdá se, že ten cabanův slajd rozhodil kosmofans na všech frontách. :-D
Zatím ani L2 neví další detaily.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Samo »

Zaujímavé ale tak NASA IFAT nevyžaduje a je to čisto na SpaceX, prvý stupeň bude takmer určite letený a typujem že pravdepodobne interne už je aj vybraný jediné čo ho držalo medzi DM-1 a DM-2 bol fakt že pôjde o letený DM-1 som fakt zvedavý čo sa z toho vykľuje :-D
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3281
Reputace: 4047
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Vaclavik »

Já vím i bez L2 :)

Odpovědět

Zpět na „Rakety a lodě“