Dragon C2

Souhrn misí, které odstartovaly pomocí technologií firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Dragon C2

Příspěvek od Dugi »

Připadá mi, že je ještě víc "přičmoudlý" než při prvním letu :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Dragon C2

Příspěvek od tomas »

Video z přistání Dragona, pro ty, kdo stejně jako já, neměli možnost sledovat to skvělé zakončení celé úspěšné mise.

Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Dragon C2

Příspěvek od Greene »

A ještě foto Dragona na lodi:
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
PetrK
Re: Dragon C2

Příspěvek od PetrK »

Vono do toho trunku se strká náklad z venku, co? A to vozí náklad i zpátky (mám na mysli odpadky co shoří v atmosféře)??

Jinak mediální politika SpaceX je zralá na proplesknutí někým od NASA. Informace na webu minimální, multimédia skoro jako u čínské agentury a ani nikde není napsané, zda to lze použít. Musku, Musku, za tohle bych ti na Donate v tom tvým PayPalu fakt nekliknul. :Takhle tedy ne:

:hlavou proti zdi
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Dragon C2

Příspěvek od Dugi »

V rámci této mise se (pokud se nemýlím) žádný náklad do trunku nedával. To přijde až v dalších misích a využije se k tomu manipulátor Dextre, který mimochodem při této misi trunk "proměřoval a kontroloval, jak by se mu v jeho okolí pracovalo. Dragon je výborný v tom, že umí jak vrátit věci uložené uvnitř lodi zpátky na Zemi (jediná nákladní loď současnosti), tak i zlikvidovat nepotřebné odpadky v atmosféře - stačí je dát do trunku.
Co se mediální prezentace týče, tak do jisté míry souhlasím. SpaceX trošku zapomíná na propagaci, ale objektivně musíme uznat, že se to postupně zlepšuje. Takové dva roky dozadu opravdu téměř drželi bobříka mlčení a dostat z nich nějaké propagační video bylo téměř nemožné. Tak buďme rádi alespoň za to, co je. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Dragon C2

Příspěvek od tomas »

Bohatá galerie obrázků z této i předchozích misí je na stránkách SpaceX, složka Updates a v galerii na stejném webu
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Dragon C2

Příspěvek od Dugi »

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3884
Reputace: 3051
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Dragon C2

Příspěvek od petrsida »

Teď je teprve vidět, jak je opálený z jedné strany, druhá je netknutá, i když ono to ponejvíce budou zplodiny z ablativního štítu, tak snad povrch nebude nijak poškozený
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Dragon C2

Příspěvek od Dugi »

Když jsem viděl první fotky, tak jsem se zděsil, že je Dragon sežehnutý. Teď je ale vidět, že vlastní materiál poškozený není, že je jen trochu "očazený" - přiznám se, že mi spadl kámen ze srdce, protože pokud by byly stěny sežehnuté, nevěstilo by to nic dobrého. Ale na fotkách je vidět, jak se na některých místech podařilo špínu odstranit a pod ní mají stěny normální vzhled.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
kudm05s
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 73
Reputace: 1
Bydliště: Praha
Registrován: 1.3.2011 23:03
Re: Dragon C2

Příspěvek od kudm05s »

Práce SpaceX na jedničku, netušíte někdo, co jsou ty drážky na boku přistávacího modulu???

Odpovědět

Zpět na „Mise“