SpX-DM1

Souhrn misí, které odstartovaly pomocí technologií firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
RiMr
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 194
Reputace: 0
Registrován: 22.12.2015 12:23
Re: SpX-DM1

Příspěvek od RiMr »

jakubv píše:...každopádně asi bod na opravu/vyřešení do příštího letu..

...já bych to nedramatizoval, dycky si můžou otevřít okýnko a vyluftovat... Ripley na to má knowhow...
Pod stromečkem letos nic nepotřebuju, stejně se tam už nic nevleze. Je tam očouzený válec vysoký 41 metrů...
Uživatelský avatar
jakubv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1571
Reputace: 1850
Registrován: 4.2.2017 23:23
Kontaktovat uživatele:
Re: SpX-DM1

Příspěvek od jakubv »

RiMr píše:
jakubv píše:...každopádně asi bod na opravu/vyřešení do příštího letu..
...já bych to nedramatizoval, dycky si můžou otevřít okýnko a vyluftovat... Ripley na to má knowhow...
Nezapomínej, že má hlavně knowhow na vyhazování do vzduchu, což si nejsem jistej, zda by tady bylo to pravé ořechové :-D
-----------------
xx jakubv
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: SpX-DM1

Příspěvek od petrsida »

jakubv píše:
RiMr píše:
jakubv píše:...každopádně asi bod na opravu/vyřešení do příštího letu..
...já bych to nedramatizoval, dycky si můžou otevřít okýnko a vyluftovat... Ripley na to má knowhow...
Nezapomínej, že má hlavně knowhow na vyhazování do vzduchu, což si nejsem jistej, zda by tady bylo to pravé ořechové :-D
To jo, ale přes autodestrukci, a tahle funkce asi u CD nebude :)
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: SpX-DM1

Příspěvek od Pospíšil »

Malá Země a ta velká. :)

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: SpX-DM1

Příspěvek od Hawk »

Na Elonovi pisi o problemech s manevrovacima tryskama, ale nevypada to na nic dramatickeho.

"Co se týče termínu mise DM-2, start v červenci podle aktuálního plánu je prý stále možný, ale závisí to na tom, jak proběhnou DM-1 a test záchranného systému Crew Dragonu. Musk i administrátor NASA Jim Bridenstine však pevně věří, že DM-2 proběhne ještě letos."

https://www.elonx.cz/crew-dragon-bude-v ... i-novinky/

Predpokladal jsem ,ze po uspesnem navratu CD bude mise tento rok tutovka a ne otazka pevne viry administratora NASA.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: SpX-DM1

Příspěvek od Wopat »

Hawk píše:Predpokladal jsem ,ze po uspesnem navratu CD bude mise tento rok tutovka a ne otazka pevne viry administratora NASA.
Mě taky ty řeči na postartovní tiskovce o tom, že "věříme, že poletíme s lidmi ještě letos", docela znejistily. :Drbe se na hlavě:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: SpX-DM1

Příspěvek od Pospíšil »

Wopat píše:
Hawk píše:Predpokladal jsem ,ze po uspesnem navratu CD bude mise tento rok tutovka a ne otazka pevne viry administratora NASA.
Mě taky ty řeči na postartovní tiskovce o tom, že "věříme, že poletíme s lidmi ještě letos", docela znejistily. :Drbe se na hlavě:
I na té tiskovce znovu padlo to, že několik systémů F9/CD ještě nemá dokončenou certifikaci pro pilotovaný let.
Pokud vše půjde +/- hladce během DM-1 a IAT, certifikace bude dokončena včas, aby DM-2 proběhla letos v létě.
Když se vyskytnou komplikace, může dojít k odkladům ... dyť to znáte, nevím, čemu se divíte. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
CarlJARx
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 412
Reputace: 389
Registrován: 8.5.2017 12:32
Re: SpX-DM1

Příspěvek od CarlJARx »

Tisková agentura TASS v souvislosti s příletem Crew Dragon k ISS napsala, že při připojování lodě byl na ruském segmentu stanice zaregistrován nouzový signál, který NASA označil za falešný a který na práci posádky stanice neměl žádný vliv. Roskosmos situaci během příletu nové kosmické lodě k ISS nekomentoval.
milantos
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 579
Reputace: 195
Registrován: 27.10.2018 15:01
Re: SpX-DM1

Příspěvek od milantos »

Ani úspěšný návrat CD přeci ještě neznamená, že nejsou, nebo se nevyskytly žádné problémy. A jaký čas si vyžádá jejich řešení ? ....
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: SpX-DM1

Příspěvek od Pospíšil »

Plyšová Země byl opravdu dobrý nápad ... je tak univerzální, že se dá použít opravdu všude... :-D






Kamera na staničním manipulátoru provedla obhlídku CD z venku.





---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Mise“