Jason-3

Souhrn misí, které odstartovaly pomocí technologií firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Jason-3

Příspěvek od Samo »

Ja viem ale nič ma tak narýchlo nenapadlo okrem ISS :)
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Jason-3

Příspěvek od DanHeřt »

https://twitter.com/AmericaSpace/status ... 1860505600

Je tu další posunutí statického zážehu, tentokrát na pondělí 11.1. Všechna tahle zpoždění jsou způsobená čistě špatným počasím, technika tentokrát není na vině. Datum startu pořád zůstává 17.1.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10833
Reputace: 10287
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Jason-3

Příspěvek od Pospíšil »

DanHeřt píše:Všechna tahle zpoždění jsou způsobená čistě špatným počasím, technika tentokrát není na vině. Datum startu pořád zůstává 17.1.
Není to tak úplně pravda - neoficiálně jsou k dispozici informace, že existuje jistý blíže nespecifikovaný problém na pozemním zařízení rampy/kosmodromu. Je dobré si připomenout, že z SLC-4E naposledy startoval první Falcon 9 v1.1, což byl let č. 6 a to v září 2013. Od té doby byly například zcela zrekonstuovány hydraulické systémy rampy, jelikož během premiérového startu došlo k jejich poškození.

Také statický zážeh bude tentokrát delší, než obvykle, jelikož tento poslední vyrobený kus v1.1 byl naposledy testován v McGregor poměrně dávno - v květnu loňského roku.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Jason-3

Příspěvek od DanHeřt »

Opravdu? Nic takového jsem se nedočetl, vycházel jsem z komentáře uživatele EchoLogic, na subredditu spacex, ten má blízko k pár zaměstnancům a jeho neoficiální informace jsou většinou celkem správné, ale je možné, že se taky plete. To o delším zážehu jsem četl, také pokud prý bude Jason 3 odložen, je pravděpodobné že SES-9 bude startovat první.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10833
Reputace: 10287
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Jason-3

Příspěvek od Pospíšil »

DanHeřt píše:Opravdu? Nic takového jsem se nedočetl, vycházel jsem z komentáře uživatele EchoLogic, na subredditu spacex, ten má blízko k pár zaměstnancům a jeho neoficiální informace jsou většinou celkem správné, ale je možné, že se taky plete.
EchoLogic se nemusí přímo plést, jen nemá všechny informace. Existují i jiné diskusní portály, kde občas přispívají samotní zaměstnanci SpX, např NSF. ;)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Jason-3

Příspěvek od DanHeřt »

To je mi samozřejmě jasné, na NSF ale bohužel nemám předplacenou sekci L2, kde se asi nacházejí ty nejzajímavějíší informace.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Jason-3

Příspěvek od DanHeřt »

První stupeň byl vyvezen a je připravován pro statický zážeh.

Obrázek
Obrázek

UPDATE:
https://twitter.com/NASASpaceflight/sta ... 2821301249
Statický zážeh již brzyTM
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Jason-3

Příspěvek od DanHeřt »

Statický zážeh byl úspěšně proveden!

https://twitter.com/NASASpaceflight/sta ... 0407991298

https://twitter.com/AmericaSpace/status ... 4937936897

EDIT: ještě obrázek


EDIT 2: tak ještě přihodím tweet od Elona, nic nového - start o víkendu a přistání na ASDS
https://twitter.com/elonmusk/status/686743696469954560
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Jason-3

Příspěvek od Agamemnon »

DanHeřt píše:To je mi samozřejmě jasné, na NSF ale bohužel nemám předplacenou sekci L2, kde se asi nacházejí ty nejzajímavějíší informace.
ak mozem poradit... oplati sa to, ak si clovek moze dovolit obetovat tych par eur... az take drahe to nie je, specialne vzhladom na to, co vsetko sa tam nachadza
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
RiMr
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 194
Reputace: 0
Registrován: 22.12.2015 12:23
Re: Jason-3

Příspěvek od RiMr »

...tak ještě to počasí... zajímala by mě pravděpodobnost "GO" počasí v místě startu a pravděpodobnost "Go" počasí současně v místě startu i přistání na moři. Aby z toho při "vysněné" frekvenci startů a návratů nebyl jeden z rozhodujících faktorů pro realizovatelnost.
Pod stromečkem letos nic nepotřebuju, stejně se tam už nic nevleze. Je tam očouzený válec vysoký 41 metrů...

Odpovědět

Zpět na „Mise“