Základní informace o stanici Tiangong-2

Informace o druhé generaci čínské kosmická stanice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3281
Reputace: 4047
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od Vaclavik »

ptpc píše:
Vaclavik píše:Jedna od agenta z místa činu :D


To si ty? :o
Ano, snad to nevadí :D
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od ptpc »

Vaclavik píše:
Ano
Ospravedlňujem sa ak to vyznelo nejak blbo. Len ma prekvapilo, že "sa na seba nepodobáš".
Videl som ťa keď si rozprával v TV o misii ExoMars a bolo ťa trocha aj vidieť, keď si mal prednášku o Mesiaci. No a nepovedal by som, že si to Ty. :-D
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3281
Reputace: 4047
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od Vaclavik »

ptpc píše:
Vaclavik píše:
Ano
Ospravedlňujem sa ak to vyznelo nejak blbo. Len ma prekvapilo, že "sa na seba nepodobáš".
Videl som ťa keď si rozprával v TV o misii ExoMars a bolo ťa trocha aj vidieť, keď si mal prednášku o Mesiaci. No a nepovedal by som, že si to Ty. :-D
Prosím případně Dugiho o přesun jinam, ale teď jsem zmaten. Já jsem celkem mnoho let stejně tlustý. A spíš poslední rok jsem něco shodil, takže nevím co tě tak zmátlo :)
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3281
Reputace: 4047
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od Vaclavik »

No dám ještě jednu. Zde, mimo mě vidíte centrum řízení pilotovaných kosmických letů Čínské lidové republiky odkud bude řízen i let stanice Tiangong 2.

Obrázek
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od ptpc »

No ja si to už tiež dobre nepämatám, ale keď si bol v TV asi si mal kratšie vlasy, bol si viac zarastený a nemal si náhodou aj iné okuliare?

P.S.: Dugi, sorry za OT.

Díky za fotku z "velína". A čo vravíš na čínsky kozmický program a čo vravíš na Čínu ako takú? Aby sme nespamovali vlákno, tú druhú časť otázky mi môžeš poslať SZ ak budeš chcieť.
Naposledy upravil(a) ptpc dne 1.3.2016 22:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3281
Reputace: 4047
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od Vaclavik »

ptpc píše:No ja si to už tiež dobre nepämatám, ale keď si bol v TV asi si mal kratšie vlasy, bol si viac zarastený a nemal si náhodou aj iné okuliare?

P.S.: Dugi, sorry za OT.

Díky za fotku z "velína". A čo vravíš na čínsky kozmický program a čo vravíš na Čínu ako takú? Aby sme nespamovali vlákno, tú druhú časť otázky mi môžeš poslať SZ.
Brýle mám asi teď 2-3 roky stejné. Délka vlasů se samozřejmě mění týden co týden. Co se týká mého názoru na Čínu, tak plně podporuji aktuální plán ESA. Myslím, že zde se ve vědě vyplatí pozlobit NASA a přizvat čínské vědce k výzkumu na ISS. To je teď plán ESA, který já osobně podporuji. Nynější situace počítá s několika vědeckými přístroji na ISS pod hlavičkou ESA a a pak přímá účast na CSS-2. Tam spadají dva lety evropských kosmonautů a samozřejmě vývoj vědecké aparatury a výzkumu.
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od ptpc »

Vaclavik píše:
Brýle mám asi teď 2-3 roky stejné. Délka vlasů se samozřejmě mění týden co týden. Co se týká mého názoru na Čínu, tak plně podporuji aktuální plán ESA. Myslím, že zde se ve vědě vyplatí pozlobit NASA a přizvat čínské vědce k výzkumu na ISS. To je teď plán ESA, který já osobně podporuji. Nynější situace počítá s několika vědeckými přístroji na ISS pod hlavičkou ESA a a pak přímá účast na CSS-2. Tam spadají dva lety evropských kosmonautů a samozřejmě vývoj vědecké aparatury a výzkumu.
To až takto - priama účasť kozmonautov? Registroval som síce všelijaké náznaky ale že by to bolo už na TG-2, to som netušil.
Nemôžem síce teraz nájsť názov ale USA majú zoznam určitých technológii, ktoré sa nesmú vyvážať do Číny a ani z druhej ruky. Nebije sa to nejako?
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3281
Reputace: 4047
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od Vaclavik »

ptpc píše:Nemôžem síce teraz nájsť názov ale USA majú zoznam určitých technológii, ktoré sa nesmú vyvážať do Číny a ani z druhej ruky. Nebije sa to nejako?
Každý stát má své vlastní mechanismy regulace vývozu citlivých technologií. Ty myslíš pravděpodobně ITAR. Technologie, resp. výrobky spadající pod tento regulační zákon USA jsou velmi přísně hlídány a vyváženy pouze za určitých okolností do zemí, které jsou spolehlivé a jsou také schopny zaručit zamezení přeprodeje třetím stranám (viz např. náš problém s prodejem L-159). S ohledem na blízkost kosmické a vojenské techniky se samozřejmě dotýká i kosmonautiky. Cesty jsou dvě, resp. tři - využít technologii pod ITAR, použit alternativy bez ITAR, nalezení jiného partnera a návrat k variantě 1 pokud je nutností. Mnoho firem se dnes chlubí a je to jistá značka (něco jako bio :), že jejich výrobky jsou ITAR-free. Zákony a nařízení se také dají obejít podobně, jako se stalo v případě vědeckého přístroje CaSSIS na TGO.
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od ptpc »

Vaclavik:
-áno myslel som ITAR; :)
-jasne, už chápem... ;)
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Základní informace o stanici Tiangong-2

Příspěvek od ptpc »

Spolu s orbitálnou stanicou TG-2 by mal odštartovať malý satelit, ktorého úlohou bude snímať vykonávané experimenty a skúšky.

Odpovědět

Zpět na „Tiangong-2“